Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Lilia88 » 20 Май 2019, 18:29

Здравейте,
От 6 месеца пия противозачатъчни и последните 2 месеца имам прокървяване(зацапване) 2 пъти в месеца. Веднъж, когато правя 7 дневната пауза и веднъж докато пия хапчетата.Не съм забавяла, нито забравяла хапче. Ходих на Гинеколог и той ми каза,че явно ми идват силни тези хапчета,препоръча да допия опаковката и да ги сменя с други, които пак той ми изписа. Дотук добре, но днес е 6-ти ден от 7 дневната пауза между опаковките, през която трябва да имам цикъл, а аз цикъл нямам(все още не съм започнала новите противозачатъчни).Днес направих тест за бременност и е отрицателен. Нормално ли е да нямам менструация? Защо нямам? Възможно ли е да съм бременна и теста да не го отчита още? Утре трябва да започна новата опаковка и незная дали да я започвам или не?
Lilia88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2019, 18:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Ivmart » 20 Май 2019, 22:34

Здравейте! При поликистозни яйчници колко дълго трябва да се пият противозачатъчните? Гинекологът ми назначи докато реша да забременея, за да запазим яйчниковия резерв. Пия Ясмин. Нямам оплаквания от тях. Искам мнение, за да знам дали да се пренасоча към друг гинеколог.
Ivmart
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Юли 2018, 16:15

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 21 Май 2019, 11:55

Lilia88 написа:Здравейте,
От 6 месеца пия противозачатъчни и последните 2 месеца имам прокървяване(зацапване) 2 пъти в месеца. Веднъж, когато правя 7 дневната пауза и веднъж докато пия хапчетата.Не съм забавяла, нито забравяла хапче. Ходих на Гинеколог и той ми каза,че явно ми идват силни тези хапчета,препоръча да допия опаковката и да ги сменя с други, които пак той ми изписа. Дотук добре, но днес е 6-ти ден от 7 дневната пауза между опаковките, през която трябва да имам цикъл, а аз цикъл нямам(все още не съм започнала новите противозачатъчни).Днес направих тест за бременност и е отрицателен. Нормално ли е да нямам менструация? Защо нямам? Възможно ли е да съм бременна и теста да не го отчита още? Утре трябва да започна новата опаковка и незная дали да я започвам или не?


Здравейте, Lilia88!

Преценката на акушер-гинеколога Ви, че това не е подходящия контрацептивен препарат за Вас, е най-вероятно правилна предвид появата на оплакванията от Ваша страна.

Противозачатъчните таблетки могат да причинят като нежелани реакции неправилно кървене/зацапване и менструални нарушения (като по-оскъдно менструално кървене, липса на менструация и т.н.). Ако сте приемали правилно и редовно таблетките, защитата от забременяване е над 99 %. Тестът също не показва бременност. Би трябвало да няма проблем да започнете новия контрацептивен препарат.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 21 Май 2019, 11:59

Ivmart написа:Здравейте! При поликистозни яйчници колко дълго трябва да се пият противозачатъчните? Гинекологът ми назначи докато реша да забременея, за да запазим яйчниковия резерв. Пия Ясмин. Нямам оплаквания от тях. Искам мнение, за да знам дали да се пренасоча към друг гинеколог.


Здравейте, Ivmart!

Няма точно определена продължителност на прием на противозачатъчни таблетки при поликистозни яйчници. Често лечението е продължително. Следвайте препоръките на лекуващия Ви акушер-гинеколог.

С благотворен ефект при това състояние са добавките, съдържащи комбинация от фолиева киселина и инозитол. Може да приемате такава добавка към основното лечение, което Ви е назначено.

Успех!
С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот philipsabgbg » 25 Май 2019, 14:15

Здравейте изписаха ми Флажил преди 3 дена забелязах че имам коремни болки и изпражненията са ми тъмни.
Последния път забелязах че има и малко бяла слуз. Това нормално ли е лекаря каза че е нормално тъй като червата се чистили.
philipsabgbg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2019, 14:12

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 28 Май 2019, 14:46

philipsabgbg написа:Здравейте изписаха ми Флажил преди 3 дена забелязах че имам коремни болки и изпражненията са ми тъмни.
Последния път забелязах че има и малко бяла слуз. Това нормално ли е лекаря каза че е нормално тъй като червата се чистили.


Здравейте, philipsabgbg!

Описаните от Вас оплаквания са възможни нежелани лекарствени реакции при прием на Флажил.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот P.Petkova » 01 Юни 2019, 19:09

Може ли да ми кажете какво означава резултат от епикриза:установен силно инфламиран десен аднекс? Благодаря предварително
P.Petkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Юни 2019, 19:04

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 03 Юни 2019, 14:45

P.Petkova написа:Може ли да ми кажете какво означава резултат от епикриза:установен силно инфламиран десен аднекс? Благодаря предварително


Здравейте, P.Petkova!

Установено е силно възпаление на придатъците на матката вдясно - яйчник и фалопиева тръба.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aisha.salman » 09 Юни 2019, 16:28

ЭДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ПРАВЯ ОПИТИ ДА ЭАБРЕМЕНЕЯ ОТ ДВЕ ГОДИНИ НЯМАМАМ РЕДОВЕН ЦИКЪЛ НА 47 години сам имали въэможност или не
aisha.salman
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юни 2019, 16:16

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 10 Юни 2019, 19:28

aisha.salman написа:ЭДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ПРАВЯ ОПИТИ ДА ЭАБРЕМЕНЕЯ ОТ ДВЕ ГОДИНИ НЯМАМАМ РЕДОВЕН ЦИКЪЛ НА 47 години сам имали въэможност или не


Здравейте, aisha.salman!

Ако все още имате менструален цикъл, въпреки и нередовен, сте в перименопауза. Менопауза настъпва при 12 поредни месеца без менструация.

Въпреки намаляването на фертилитета по време на перименопаузата, все още можете да забременеете. Овулацията става нередовна, което затруднява зачеването.

Най-добре е да посетите специалист по репродуктивна медицина.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron