Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Ivmart » 12 Юни 2019, 20:09

При диагноза ерозио и ектропион на МШ, необходимо ли е обгаряне?
Преди години (аз съм на 21) гинекологът ми постави тази диагноза. Гледа ме освен със спекулум, също и с колпоскоп и взе цитонамазка (беше цин2), след това ми направи биопсия, изследване за ЧПВ и тогава обгори.
Една приятелка също има тази диагноза и й е казано, че трябва да се обгори. Необходимо ли е наистина? И може ли да се излекува с медикаменти и тн.?
Ivmart
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Юли 2018, 16:15

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот nejen_polux » 16 Юни 2019, 22:32

Здравейте, имам следния проблем!
През 2006 ми премахнаха изцяло матката, а част от яйчниците ми бяха частично изчистени. Матката беше пълна с миоми, имах болезнен цикъл още от малка, но никой не ми обърна внимание, предписваха ми Давидови капки (които предполагам вече не съществуват),и имах тежка бременност.... Въпросът ми е защо при по-дълго ходене пеша започва да ме боли мястото, където е била матката, подува се и не мога да стоя дълго време права, започва да ме скубе яко, все едно ще абортирам.. На какво се дължи тази болка, която не минава вече 3-ти ден?! Според гинекологът ми - д-р. Стефан Бузалов, всичко е окей... От Стара Загора съм, предложете ми добър АГ специалист към когото да се обърна!
nejen_polux
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2019, 03:47

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 17 Юни 2019, 12:42

Ivmart написа:При диагноза ерозио и ектропион на МШ, необходимо ли е обгаряне?
Преди години (аз съм на 21) гинекологът ми постави тази диагноза. Гледа ме освен със спекулум, също и с колпоскоп и взе цитонамазка (беше цин2), след това ми направи биопсия, изследване за ЧПВ и тогава обгори.
Една приятелка също има тази диагноза и й е казано, че трябва да се обгори. Необходимо ли е наистина? И може ли да се излекува с медикаменти и тн.?


Здравейте, Ivmart!

Подходящото лечение се назначава от лекуващия акушер-гинеколог и се основава на индивидуалното състояние и особености, резултати от изследвания и други фактори. Най-добре е да обсъдите въпросите, свързани с терапията, с лекуващия лекар, тъй като той може да се обоснове най-точно.

Информация може да прочетете и тук: Ерозио и ектропион на шийката на матката МКБ N86

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 17 Юни 2019, 12:53

nejen_polux написа:Здравейте, имам следния проблем!
През 2006 ми премахнаха изцяло матката, а част от яйчниците ми бяха частично изчистени. Матката беше пълна с миоми, имах болезнен цикъл още от малка, но никой не ми обърна внимание, предписваха ми Давидови капки (които предполагам вече не съществуват),и имах тежка бременност.... Въпросът ми е защо при по-дълго ходене пеша започва да ме боли мястото, където е била матката, подува се и не мога да стоя дълго време права, започва да ме скубе яко, все едно ще абортирам.. На какво се дължи тази болка, която не минава вече 3-ти ден?! Според гинекологът ми - д-р. Стефан Бузалов, всичко е окей... От Стара Загора съм, предложете ми добър АГ специалист към когото да се обърна!


Здравейте, nejen_polux!

За съжаление не можем да Ви отговорим с точност на какво се дължи болката. Това може да направи лекар специалист след провеждане на преглед и изследвания.
Би могло да се консултирате например по Ваш избор с д-р Иван Динев Иванов, д-р Николай Христов, д-р Иван Тодоров, доц. д-р Мария Ангелова Ангелова. Ето пълният списък със специалисти по акушерство-гинекология в Стара Загора: ХУМАННИ ЛЕКАРИ АКУШЕРСТВО И ГИНЕКОЛОГИЯ В СТАРА ЗАГОРА ГРАД

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Jujajen » 12 Юли 2019, 06:47

Здравейте на 03.06 беше последният ми цикъл, който е с продължителност 26-28 дни. На 05.07 след няколко дневно закъснение си направих тест за бременност беше с втора бледа черта.
На 09.07 прокървях започна кафяво течение, което си примина в кръв, която не беше малко, не беше и много. На 11.07 беше като кафяво зацапване, направих още един тест беше отново положителен. Възможно ли е да съм загубила бебето, а теста да си показва + резултат?
Нямам симптоми на бременност, но преди да прокървя бях по отпаднала и не можех да си изпия цялото кафе сутрин и да ям нещо.
Другата седмица съм на лекар, но до тогава този въпрос ме тревожи.
Jujajen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2019, 06:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 12 Юли 2019, 14:25

Jujajen написа:Здравейте на 03.06 беше последният ми цикъл, който е с продължителност 26-28 дни. На 05.07 след няколко дневно закъснение си направих тест за бременност беше с втора бледа черта.
На 09.07 прокървях започна кафяво течение, което си примина в кръв, която не беше малко, не беше и много. На 11.07 беше като кафяво зацапване, направих още един тест беше отново положителен. Възможно ли е да съм загубила бебето, а теста да си показва + резултат?
Нямам симптоми на бременност, но преди да прокървя бях по отпаднала и не можех да си изпия цялото кафе сутрин и да ям нещо.
Другата седмица съм на лекар, но до тогава този въпрос ме тревожи.


Здравейте, Jujajen!

Най-добре е да посетите специалист, за да се уточни състоянието Ви.
Един от вариантите е да е било т.нар. "кухо яйце", при което яйцеклетката е оплоден от сперматозоида, но не се развива ембрион, но е възможно е друга причина. Отидете на преглед!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот sara87 » 24 Юли 2019, 09:41

Здравейте, нуждая се от малко помощ. Опитваме да си направим бебе. Здрави сме и имаме едно дете. Тъй като годините напредват ситуацията изисква по-бърза реакция и ползваме помощни средства- витамини за него и нея, тестове за овулация, мерене на базална температура и преферт гел. С една дума сме се разбързали за резултати. Миналият месец (без витамини и гел) температурата беше двуфазна, а от тестовете имаше 2 положителни,а веднага след тях на третия ден температурата се покачи с 0,7 градуса и задържа до следващ МЦ. Бременност не се случи. Не правих тестове от - до -, тъй като свършиха и реших да не взимам цяла кутия. Този месец тестовете са повечко и установих с огромна изненада, че след 2 положителни теста на третият ден имах отново положителен, а температурата не се покачва. Възможно ли е този месец да няма овулация или проблемът може да се окаже по-сериозен? През последните няколко години са ми правени пълни изследвания от репродуктивен специалист като съм преминала успешно през 3 хормонални стимулации с цел донорство на репродуктивен материал. Поседната процедура беше преди по-малко от година и съпътствана с всички нужни изследвания за това, като е установено, че съм подходяща за донор и нямам никакви здравословни проблеми или рискове в близко бъдеще да не мога да забременея без лекарска намеса. Споменавам го в смисъла на това, че като цяло съм спокойна за здравословното си състояние, а повече се притеснявам за това какви са шансовете този месец да се случи бременност.
sara87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юли 2019, 09:26

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Петя.Георгиева » 25 Юли 2019, 18:55

Здравейте. Родих секцио на 31.12.2018 г. Цикълът ми дойде на 6.05.2019г. Идва ми редовно. Този месец ми дойде нормално също - ден по - рано. Днес е вторият ден, а от мен падат някакву парчета и аз не знам точно как да ги опиша - на мен ми приличат по - скоро на кайма или мозък. Определено не са съсиреци и тях си ги имам първите 2 - 3 дни. Искам да попитам това нещо нормално ли е? Благодаря Ви
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 26 Юли 2019, 16:59

sara87 написа:Здравейте, нуждая се от малко помощ. Опитваме да си направим бебе. Здрави сме и имаме едно дете. Тъй като годините напредват ситуацията изисква по-бърза реакция и ползваме помощни средства- витамини за него и нея, тестове за овулация, мерене на базална температура и преферт гел. С една дума сме се разбързали за резултати. Миналият месец (без витамини и гел) температурата беше двуфазна, а от тестовете имаше 2 положителни,а веднага след тях на третия ден температурата се покачи с 0,7 градуса и задържа до следващ МЦ. Бременност не се случи. Не правих тестове от - до -, тъй като свършиха и реших да не взимам цяла кутия. Този месец тестовете са повечко и установих с огромна изненада, че след 2 положителни теста на третият ден имах отново положителен, а температурата не се покачва. Възможно ли е този месец да няма овулация или проблемът може да се окаже по-сериозен? През последните няколко години са ми правени пълни изследвания от репродуктивен специалист като съм преминала успешно през 3 хормонални стимулации с цел донорство на репродуктивен материал. Поседната процедура беше преди по-малко от година и съпътствана с всички нужни изследвания за това, като е установено, че съм подходяща за донор и нямам никакви здравословни проблеми или рискове в близко бъдеще да не мога да забременея без лекарска намеса. Споменавам го в смисъла на това, че като цяло съм спокойна за здравословното си състояние, а повече се притеснявам за това какви са шансовете този месец да се случи бременност.


Здравейте, sara87!

Не можем да определим какви са шансовете Ви за забременяване този месец.
Базалната телесна температура невинаги се повишава в деня след овулацията. Противно на общоприетото мнение, базалната телесна температура не винаги се повишава веднага след овулацията. Според проучване, което сравнява показанията на проследяването на базалната температура с ултразвук - златният стандарт за потвърждаване на овулацията - само 11% от жените имат увеличение на базалната телесна температура в рамките на един ден от овулацията. За много от жените в проучването базалната телесна температура не се повишава повече от два дни след овулацията. На практика това означава, че само чрез измерване на базална температура може да се идентифицира грешния ден за овулация.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 26 Юли 2019, 17:01

Петя.Георгиева написа:Здравейте. Родих секцио на 31.12.2018 г. Цикълът ми дойде на 6.05.2019г. Идва ми редовно. Този месец ми дойде нормално също - ден по - рано. Днес е вторият ден, а от мен падат някакву парчета и аз не знам точно как да ги опиша - на мен ми приличат по - скоро на кайма или мозък. Определено не са съсиреци и тях си ги имам първите 2 - 3 дни. Искам да попитам това нещо нормално ли е? Благодаря Ви


Здравейте, Петя.Георгиева!

Най-вероятно това са съсиреци. Ако все пак имате притеснения, отидете на преглед при акушер-гинеколог.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта