Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот umriotqd111 » 03 Авг 2019, 18:11

Здравейте,лекувах бета стрептококи,но при последния цикъл съм забравила тампон в себе си поне 2 3 седмици,имаше неприятна миризма,но си сложих свещичка флажил и изчезна...днес открих тампона...какво да направя
umriotqd111
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Авг 2019, 18:09

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 05 Авг 2019, 22:22

umriotqd111 написа:Здравейте,лекувах бета стрептококи,но при последния цикъл съм забравила тампон в себе си поне 2 3 седмици,имаше неприятна миризма,но си сложих свещичка флажил и изчезна...днес открих тампона...какво да направя


Здравейте, umriotqd111!

Съветваме Ви да посетите акушер-гинекога си за преглед и консултация!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот хмм » 08 Авг 2019, 01:48

здравейте може ли да попитам колко време падат конците на матката след секцио ? и какви усложниения може да има от тях ? какви са сиптомите
хмм
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2019, 01:42

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 08 Авг 2019, 13:46

хмм написа:здравейте може ли да попитам колко време падат конците на матката след секцио ? и какви усложниения може да има от тях ? какви са сиптомите


Здравейте, хмм!

Вътрешните шевове започват да се разграждат в рамките на няколко дни след цезаровото сечение. Вероятно ще изпитвате болезненост в коремната област няколко седмици след операцията, което е нормално. Но ако се появи внезапно остра силна болка или усещане за парене в коремната област или влошаваща се болка, както и повишена телесна температура, веднага потърсете медицинска помощ.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот хмм » 08 Авг 2019, 15:47

е вече минаха 10 месеца от раждането нормално ли е още да идхвърлям конци с ужасно гнойно течение и миризма това не е ли признак на възпаление
хмм
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2019, 01:42

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 08 Авг 2019, 15:53

хмм написа:е вече минаха 10 месеца от раждането нормално ли е още да идхвърлям конци с ужасно гнойно течение и миризма това не е ли признак на възпаление


Да, много вероятно е да имате възпаление / инфекция. Необходимо е да посетите акушер-гинеколог.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот emiliahristova65 » 10 Сеп 2019, 15:48

Здравейте! Много бих искала да знам може ли да пия капсули от вечерна иглика 1000 мг, като пия и Золофт за панически атаки. Имам редовен цикъл, на 56 години съм, но имам тежък Предменструален синдром. Възможно ли е хормонален дисбаланс да предизвика атаките и безпокойството при излизане навън? Моля посъветвайте ме дали дали да изследвам fsh и естрогена? Цитонамазката е добра, но е написано "високо естрогенно ниво", за което гинеколожката ми каза, че е нормално? Много ви благодаря! Лек и спокоен ден, защото няма нищо по-хубаво от това да се чувстваме добре!
emiliahristova65
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 17:03

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 11 Сеп 2019, 14:16

emiliahristova65 написа:Здравейте! Много бих искала да знам може ли да пия капсули от вечерна иглика 1000 мг, като пия и Золофт за панически атаки. Имам редовен цикъл, на 56 години съм, но имам тежък Предменструален синдром. Възможно ли е хормонален дисбаланс да предизвика атаките и безпокойството при излизане навън? Моля посъветвайте ме дали дали да изследвам fsh и естрогена? Цитонамазката е добра, но е написано "високо естрогенно ниво", за което гинеколожката ми каза, че е нормално? Много ви благодаря! Лек и спокоен ден, защото няма нищо по-хубаво от това да се чувстваме добре!


Здравейте, emiliahristova65!

Може да приемате масло от вечерна иглика в комбинация със Золофт.
Възможно е хормонален дисбаланс, настъпваща менопауза, нарушения на нивата на щитовидните хормони да допринесат за поява или влошаване на паник атаки, тревожност, депресия.
Ако желаете, може да изследвате нивата на хормоните.

Успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот emiliahristova65 » 12 Сеп 2019, 15:01

IZVINETE, na 53 godini ,ne na 56 ,sbarkala sam..
emiliahristova65
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 17:03

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Annie10 » 11 Окт 2019, 13:29

Здравейте,

От около две години ходя по лекари и се влача с един проблем или може би симптом? - гъбички. Моите оплаквания са, че ми пари при уриниране и имам силна болка при допир около влагалищете, при проникване дори и на тампон, самото място около влагалището се усеща много възпалено и е леко зачервено. Преди година отидох на поредния гинеколог, който ми взе микробиология и се изолира кандида глабрата (candida glabrata), към нея имаше антибиограма според която гъбичката в чувствителна към интраконазол. Пих 1 месец интраконазол и слагах глоболи микомакс. И така, 1 година по-късно съм все още със същия проблем (потвърди се чрез микробиология) въпреки че съм използвала почти всички средства против гъбички на пазара (предписани от лекари - Макмирор, Нистанин крем, Клотримазол крем, борна киселина глобули от аптека ..). Партньора ми няма оплаквания, но се лекува заедно сме също. Вземали са ми и уретриален секрет и там се изолира същата гъбичка. Стерилната ми урина винаги излиза чиста. Не мога да си обясня, защо е толкова трудно да се излекувам от тези гъбички и лекарите само вдигат рамене. Периодично ми се изолира и кандида албиканс. Нямам диабет, кръвната ми захар идва в нормата. Знам, че явно съм сложен случай, но ако можете да ми даде съвет какви други изследвания да си направя или какво би могло да помогне ще съм благодарна.
Annie10
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Окт 2019, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта