Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 11 Окт 2019, 14:25

Annie10 написа:Здравейте,

От около две години ходя по лекари и се влача с един проблем или може би симптом? - гъбички. Моите оплаквания са, че ми пари при уриниране и имам силна болка при допир около влагалищете, при проникване дори и на тампон, самото място около влагалището се усеща много възпалено и е леко зачервено. Преди година отидох на поредния гинеколог, който ми взе микробиология и се изолира кандида глабрата (candida glabrata), към нея имаше антибиограма според която гъбичката в чувствителна към интраконазол. Пих 1 месец интраконазол и слагах глоболи микомакс. И така, 1 година по-късно съм все още със същия проблем (потвърди се чрез микробиология) въпреки че съм използвала почти всички средства против гъбички на пазара (предписани от лекари - Макмирор, Нистанин крем, Клотримазол крем, борна киселина глобули от аптека ..). Партньора ми няма оплаквания, но се лекува заедно сме също. Вземали са ми и уретриален секрет и там се изолира същата гъбичка. Стерилната ми урина винаги излиза чиста. Не мога да си обясня, защо е толкова трудно да се излекувам от тези гъбички и лекарите само вдигат рамене. Периодично ми се изолира и кандида албиканс. Нямам диабет, кръвната ми захар идва в нормата. Знам, че явно съм сложен случай, но ако можете да ми даде съвет какви други изследвания да си направя или какво би могло да помогне ще съм благодарна.


Здравейте, Annie10!

В някои случаи гъбичките инфекции могат да бъдат доста упорити и рецидивиращи. След лечението на острия епизод е важна и последваща профилактика.

Понякога повтарящи се вагинални гъбични инфекции могат да бъдат резултат от дисбаланс на вагиналната микрофлора, която предпазва от свръхрастеж на кандида. Други рискови фактори за това състояние са влажна среда (необходимо добре да се подсушава гениталната област след извършване на интимната хигиена) или повишено изпотяване в тази област (свързано с плътно прилепнали дрехи или лошо проветриво бельо), употреба на вагинални душове или дразнещи интимни продукти за хигиена, отслабена имунна система, по-честа употреба на антибиотици, контрацептиви (например спермицидни желета и кремове, прием на перорален контарацептив). Механичното дразнене на вагиналната област от дрехи или при полов акт също може да предразположи вече колонизирани зони към инфекция.

Предлагаме Ви да се консултирате със специалиста по кожни и венерически болести д-р Виолина Тодева във форума на Фрамар в тази тема: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Мелиса Карас » 27 Окт 2019, 11:08

Здравейте,
през 2013 година забелязах бял налеп по лабиите и съответно посетих моята гинеколожка. Тогава разбрах, че има заболяване Левкоплакия. Не ми е правена биопсия. Да кажа, че тогава бях на 49 години и при мен НЯМА СЪРБЕЖ, който е характерен за това заболяване. Докторката е с много опит и е гинеколог онколог. Ходя години наред при нея.Тогава ми изписа Тридерм за мазане, Линоладиол за мазане и Дифлукан 3 таблетки на 12 часа по една таблетка. След проведеното лечение всичко се изчисти. През следващите шест години съм ходила всяка година на профилактика. През 2014 е записала няма налепи . През 2018 година дори не е споменала проблема. Здрава си отивай си. В началото на септември при епилация забелязах бял налеп по перинеума към ануса. Отново без сърбеж. Отново на лекар. Констатации: През 2013 година лекувана за левкоплакия начална. При проследяване в добро състояние. Сега от две седмици/13.09.2019/ бял налеп от задната кумисура към ануса. Обективно състояние: ВПО зачервени, белезникав налеп отзад, влагалище- б.о., порцио-б.о., матка и яйчници- атрофични,маме-б.о.
Лечение: Дифлукан на 12 часа по една таблетка- 3 броя, Лоринден Н за мазане десет дни сутрин, Линоладиол за мазане десет дни вечер.След тези 10 дни за два месеца на десет дена един път мазане с Линоладиол.
Изпълних лечението но този път ефекта е минимален.
Възможно ли е да няма сърбеж при това заболяване ? Може ли да има затишие шест години и да се прояви отново? Моля Ви, дайте ми съвет. Благодаря предварително.
Мелиса Карас
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2019, 13:08

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 31 Окт 2019, 13:49

Мелиса Карас написа:Здравейте,
през 2013 година забелязах бял налеп по лабиите и съответно посетих моята гинеколожка. Тогава разбрах, че има заболяване Левкоплакия. Не ми е правена биопсия. Да кажа, че тогава бях на 49 години и при мен НЯМА СЪРБЕЖ, който е характерен за това заболяване. Докторката е с много опит и е гинеколог онколог. Ходя години наред при нея.Тогава ми изписа Тридерм за мазане, Линоладиол за мазане и Дифлукан 3 таблетки на 12 часа по една таблетка. След проведеното лечение всичко се изчисти. През следващите шест години съм ходила всяка година на профилактика. През 2014 е записала няма налепи . През 2018 година дори не е споменала проблема. Здрава си отивай си. В началото на септември при епилация забелязах бял налеп по перинеума към ануса. Отново без сърбеж. Отново на лекар. Констатации: През 2013 година лекувана за левкоплакия начална. При проследяване в добро състояние. Сега от две седмици/13.09.2019/ бял налеп от задната кумисура към ануса. Обективно състояние: ВПО зачервени, белезникав налеп отзад, влагалище- б.о., порцио-б.о., матка и яйчници- атрофични,маме-б.о.
Лечение: Дифлукан на 12 часа по една таблетка- 3 броя, Лоринден Н за мазане десет дни сутрин, Линоладиол за мазане десет дни вечер.След тези 10 дни за два месеца на десет дена един път мазане с Линоладиол.
Изпълних лечението но този път ефекта е минимален.
Възможно ли е да няма сърбеж при това заболяване ? Може ли да има затишие шест години и да се прояви отново? Моля Ви, дайте ми съвет. Благодаря предварително.


Здравейте, Мелиса Карас!

Възможно е заболяването да се появи отново. Необходимо е да проследявате състоянието си и да ходите редовно на прегледи.

Ако имате притеснения и опасения, може да потърсите и второ мнение от специалист. Също така и да обсъдите възможността да бъде направена биопсия.

Успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот zlati1459 » 05 Ное 2019, 14:04

Здравейте, на 25 години съм. Преди 6 месеца ми се случи аборт по медицински причини. Бях бременна с еднояйчни близнаци. Аборта беше в началото на 6тия месец., 23 седмица. Това ми беше първа бременност. Теглото на единия близнак беше 320 грама, а на другия-210. Освен това, имах и 8 литра околоплодни води! Преди това бях ходила, разбира се, на фетална морфология, в 13 г.с и лекарите ме бяха предупредили, че може би при мен се развива т.нар фето-фетален трансфузионен синдром и без лечение с вътреутробна операция с лазер нещата е много вероятно да завършат фатално. По това време теглата на близнаците бяха 117-109 грама, и рших да не бързам , защото не вярвах, че нещата може да са толкова зле! Сега вече всичко е ,,наред" доколкото е възможно, но упорито страдам от гъбични и стафилококови инфекции, буквално се редуват и не мога да се излекувам. Въпросите ми са 2 : подкрепяе ли тезата, че действително се е касаело точно за въпросния синдром и дали е възможно да се повтори при следваща бременност и от какво се получават тези инфекции вагинални, при положение, че вече хормоните ми са в норма. Как бих могла да ги избегна и дали нямапо-сериозна причина за тях, която да ми убягва на мен и на АГ ми? Благодаря много предварително!
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 06 Ное 2019, 13:10

zlati1459 написа:Здравейте, на 25 години съм. Преди 6 месеца ми се случи аборт по медицински причини. Бях бременна с еднояйчни близнаци. Аборта беше в началото на 6тия месец., 23 седмица. Това ми беше първа бременност. Теглото на единия близнак беше 320 грама, а на другия-210. Освен това, имах и 8 литра околоплодни води! Преди това бях ходила, разбира се, на фетална морфология, в 13 г.с и лекарите ме бяха предупредили, че може би при мен се развива т.нар фето-фетален трансфузионен синдром и без лечение с вътреутробна операция с лазер нещата е много вероятно да завършат фатално. По това време теглата на близнаците бяха 117-109 грама, и рших да не бързам , защото не вярвах, че нещата може да са толкова зле! Сега вече всичко е ,,наред" доколкото е възможно, но упорито страдам от гъбични и стафилококови инфекции, буквално се редуват и не мога да се излекувам. Въпросите ми са 2 : подкрепяе ли тезата, че действително се е касаело точно за въпросния синдром и дали е възможно да се повтори при следваща бременност и от какво се получават тези инфекции вагинални, при положение, че вече хормоните ми са в норма. Как бих могла да ги избегна и дали нямапо-сериозна причина за тях, която да ми убягва на мен и на АГ ми? Благодаря много предварително!


Здравейте, zlati1459!

Фето-феталният трансфузионен синдром се развива на случаен принцип, като не може да бъде избегнат. Не са известни рискови фактори, които да увеличават вероятността от поява на този синдром. Без лечение (лазерна терапия) почти в 100% от случаите настъпва летален изход за един или всички фетуси.

Относно инфекциите - партньорът също трябва да се лекува, като също така е препоръчително да се извърши микробиологично изследване на еякулат.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Черен пипер » 20 Ное 2019, 14:07

Здравейте! Пуснах си профилактично изследване за Микоплазми и Уреаплазми и Уреаплазма уреалитикум излезе положителна.В информацията публикувана от лаборатория "Геника" пише, че повечето здрави жени имат тези бактерии във влагалището си и обикновено не създават никакви проблеми.На други места срещам друга информация...Може ли наличието на тези микроорганизми да доведе до запушване на маточните тръби?
Черен пипер
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Ное 2019, 16:04

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Gyulseе » 23 Ное 2019, 20:08

Здравейте, преди месец след преглед при АГ се оказа, че имам обилно бяло течение. За лечение ми изписа Полижинакс и дамски душ Multi Gyn, на третия ден по време на лечение, ми се появи парене и непоносим сърбеж, продължихме лечението с крем Zalain и таблетки, които се приемат на седмица веднъж. Крема не го понясях изобщо, ходих на преглед при друг Аг, докторката каза, че имам вагинална инфекция, спрях да използвам каквото имам. Днес е деветия ден от лечението, пих цяла таблетка на флажил за 5 дена, останаха ми само 2 глобула Фажил 500, след упопоритото лечение, всяка вечер сърбежа все още продължава. В последствие имам и сърбеж по цялото тяло, вече може да е и на нервна почва!!
Gyulseе
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2019, 19:33

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 25 Ное 2019, 12:59

Черен пипер написа:Здравейте! Пуснах си профилактично изследване за Микоплазми и Уреаплазми и Уреаплазма уреалитикум излезе положителна.В информацията публикувана от лаборатория "Геника" пише, че повечето здрави жени имат тези бактерии във влагалището си и обикновено не създават никакви проблеми.На други места срещам друга информация...Може ли наличието на тези микроорганизми да доведе до запушване на маточните тръби?


Здравейте, Черен пипер!

Инфекция с Уреаплазма уреалитикум (особено нелекувана) може да доведе до нарушение на фертилитета и запушване на маточните тръби.

Повече информация може да прочетете в тази статия:
Уреаплазма уреалитикум (Ureaplasma urealyticum)

Консултирайте се с акушер-гинеколога си за подходяща терапия.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 25 Ное 2019, 13:02

Gyulseе написа:Здравейте, преди месец след преглед при АГ се оказа, че имам обилно бяло течение. За лечение ми изписа Полижинакс и дамски душ Multi Gyn, на третия ден по време на лечение, ми се появи парене и непоносим сърбеж, продължихме лечението с крем Zalain и таблетки, които се приемат на седмица веднъж. Крема не го понясях изобщо, ходих на преглед при друг Аг, докторката каза, че имам вагинална инфекция, спрях да използвам каквото имам. Днес е деветия ден от лечението, пих цяла таблетка на флажил за 5 дена, останаха ми само 2 глобула Фажил 500, след упопоритото лечение, всяка вечер сърбежа все още продължава. В последствие имам и сърбеж по цялото тяло, вече може да е и на нервна почва!!



Здравейте, Gyulseе!

Направете си микробиологично изследване на вагинален секрет, за да се уточни причинителя на оплакванията и да Ви се предпише подходяща терапия.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Петя.Георгиева » 26 Ное 2019, 00:37

Здравейте, бихте ли ми казали какво означава Нарушение във възпроизводителната система и гърдата?
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта