Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 26 Ное 2019, 12:24

Петя.Георгиева написа:Здравейте, бихте ли ми казали какво означава Нарушение във възпроизводителната система и гърдата?



Здравейте, Петя.Георгиева!

Нарушение във възпроизводителната система и гърдата включва всяко едно смущение или промяна в структурата или функцията на половата система и гърдите, например нередовен менструален цикъл (олигоменорея), нарушение на фертилитета, липса на менструация (аменорея), кисти на яйчниците, болезненост на гърдите, хипертрофия на гърдата, намалено либидо и др.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот i.georgieva » 02 Яну 2020, 10:36

Здравейте,
в момента приемам антибиотик за лечение на цистит, като в урината имам изолиран Стафилококус Сапрофитикус. Имам изписани вагинални глобули за лечение на кандидоза, които трябва да поставям. Притеснението ми е докато се поставят глобулите няма ли риск стафилокока, които е изолиран, да попадне и във влагалището?
Благодаря предварително!
i.georgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Яну 2020, 09:44

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 02 Яну 2020, 12:19

i.georgieva написа:Здравейте,
в момента приемам антибиотик за лечение на цистит, като в урината имам изолиран Стафилококус Сапрофитикус. Имам изписани вагинални глобули за лечение на кандидоза, които трябва да поставям. Притеснението ми е докато се поставят глобулите няма ли риск стафилокока, които е изолиран, да попадне и във влагалището?
Благодаря предварително!


Здравейте, i.georgieva!

Преди поставяне на вагиналната глобула извършвайте интимен тоалет.

Успех в лечението!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот zlati1459 » 07 Яну 2020, 00:03

Здравейте, подходящо ли е да се поставят глобули Флажил 500 мг при орален прием на антибиотик, за превенция от гъбични инфекции по половите органи.
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 07 Яну 2020, 18:18

zlati1459 написа:Здравейте, подходящо ли е да се поставят глобули Флажил 500 мг при орален прием на антибиотик, за превенция от гъбични инфекции по половите органи.


Здравейте, zlati1459!

Не е подходящо. Освен това Флажил не е лекарствено средство срещу гъбички.
Приемайте пробиотик по време на антибиотичното лечение и поне седмица след това, като интервалът между приемът на пробиотика и на антибиотика да е поне 3 часа.
Освен това локално може да използвате препарат като Лактажин, Белиема ефект, Гинофилус.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - проблем с гъбички от 2 години

Мнениеот Mariana2007 » 13 Яну 2020, 13:24

Здравейте , уважаеми лекари.

Пише ви една отчаяна жена на 42 години съм казвам се Мариана от Ямбол.Имам гинекологичен проблем който не мога да разреша от година и половина вече и затова реших да ви помоля за помощ понеже вече незнам какво да предприема. Страдам от Вагинални гъбички - Кандида Албикантс от година и половина и не мога да се излекувам. От две години съм на втори брак и преди това години наред не съм водила никакъв полов живот.Никога не съм имала преди това гъбички . Със започването на половия ми живот се появиха и гъбичките. Всеки месец съм с гъбички след като ми приключи цикалът и започнем да водим полов живот след 10 дена имам гъбички , щипане ,парене ,сърбеж и дискомфорт. Помислих си , че причината е в мен и започнах да ходя на Акушер гинеколог за да се лекувам. За тази една година съм обиколола лекари в Ямбол, Сливен , Стара Загора и Бургас . Взимат ми секрет и винаги се изолорат Гъбички Кандина Албикантс., нямам кисти миоми ранички нищо друго така казваха всички лекари и ми изписваха свещички и хапчета за гъбички за мен и за моя мъж също. Искам да отбележа че съм си поставяла всички видове свещички които ги има на българския пазар и хапчетата също - Ломексин, Клотримазол, Положинскс , Гиназол ,Гино певарил , Миковак , Флажил , и т.н. - за пиене - Мико Макс , Кандизол , Дифлукан , Низорал 10 дена през 6 часа по едно и т.н. Решихме да ползваме презерватив гъбичките малко намаляха ,но изфекцията я има пак всеки месец . Реших да отида до София при един известен професор Гинеколог. Професорът много любезно ме върна и ми обясни че не може да ме поеме и да пътувам непрекъснато Ямбол- София понеже има много изследвания които трябва да се направят и ме посъветва да си намеря лекар в моя регион който да ми обърне внимание и да поеме моя случай . Реших да потърся и ме насочиха в Стара Загора пак известен Гинеколог - Направиха ми ДНК тест които бил най доброто в момента изолираха ми Гъбички отново Кандида Главрата и бактерии.Колпоскопия също ми правиха и там беше чисто всичко нормално .
Обикновенно на всички секрети ми излизат Кандида Албикантс но лекарят ми обясни ,че те се видоизменят. Всичко друго на теста беше отрицателно - Вирусни и др. Заболявания. Отново свещички Клотримазол и Флуомизин и след 20 дена секрет и отново съм с гъбички Кандида Албикантс бактериите съм ги излекувала Предположих че моя мъж може да отиде и той на кожен лекар и да се изследва. Изолираха муКандида Албикант в устната кухина явно е от там ...заразата
след взет секрет и уретрален секрет в уретера има бактерия която лекуваме в момента . Изследване не еякулат също направихме и там беше чисто. Кожният лекар ми обясни че е напълно възможно при орален секс той да ми предава гъбичките на мен от неговата устна кухина. И това спряхме да правим но гъбичките не минават и не минават .........отчаяна съм вече .Миналата година си правих кръвна картина за да проверя кръвната ми захар - 4.5 хемоглобин 140 хормони ТСХ и ФТ4 и те в норма . Друго не съм правила за сега . Личната ми лекарка ми препоръча да си взема всички изследвания и да отивам в София или Пловдив където да ме поемат и да ме изследват подробно и да ми обърнат внимание. Незнам къде да отида и при кой след като всеки ми изписва свешички и ме преща в къщи а аз изскам да се излекувам и незнам каква е причината за тези гъбички .....Всички ми казват нищо няма ,но за да има гъбички има проблем някъде в организмът ....дори и моят мъж да ме е заразил трябваше до сега да съм се излекувала след толкова хапчета против гъбички . Искам да отбележа ,че съм сравнително здрав човек не пия лекарства (с изключение за гъбичките ) пия витамини и имуностимулант - Котешки нокът водя здравословен начин на живот. Женски полови хормони никои не ми е изследвал все още ...незнам какво да правя искам да се излекувам моля да помогнете. Да ми кажете къде да отида при кой лекар за да ми обърне внимание и да направи всичко необходимо.Аз съм готова да направя всичко което е необходимо. Излишно е да казвам че хигиената е на високо ниво -дезинфекция на всички кърпи и бельо , ползвам интимен гел - Уриаж от аптеката. Искам живея просто един нормален живот без гъбички .....
Очаквам вашата помощ . Благодаря предварително много.

Надявам се да съм пуснала на правилното място темата, тъй като не успях да намеря опция за "Нова тема", звънях на телефона и писах на email, но за съжаление до сега никой не ми е отговорил.
Mariana2007
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Яну 2020, 15:42

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 13 Яну 2020, 15:49

Здравейте, Mariana2007!

От важно значение е и пълното излекуване на партньора, тъй като в противен случай си препредавате инфекцията.

Може да се консултирате с д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести - във форума на Фрамар в тази тема: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар


Успех!
С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Guul » 24 Яну 2020, 00:08

Здравейте!Имам проблем който страшно много ме притеснява. Родилка съм, родих с цезарово сечение преди 7 дена. Станах от леглото втория ден от секциото с помощта на персонала. Но усетих ужасни болки в кръста и корема те ме успокоиха, че всичко е наред. Да но това ми е второ секцио и аз знам колко силна трябва да е болката. Както и да е мина 1 ден още. При лягане в леглото получих боцкащи болки на ребрата които направо ми спираха дишането. Сестрата ми направи обезболяващо и след 1 час. Всичко беше наред. Ставах от леглото и се движим като се приджах към стени и вратата. Казаха ми,че е нормално защото ми е паднал хемоглобина до 80. На следващия ден Хемаглобин 60 и аз съм отново с ужасни болки. Док идава гледа ме на ехографа и хоп хематом между матката и яйчника. После ме качва на магарето и незнам, какво се опитва да прави като си пъхна ръцете от долу а с другата притиска корема ми от горе. Щях да припадна от болка. Изписаха ни с бебка с този хематом. Като док. каза, че се случва рядко но такива усложнения могат да се появят. Ок. Но тази болка сега ме подлудява не мога да се изправя, не мога да стана от леглото сама без помощ. До тоалетната отивам като се придържам на портмонтото и стените. Не мога да се грижа за децата си. Док. Каза, че тялото вероятно ще издърпа тази кръв която е около 500-600мл. от съответното място. Но за време никой не ми каза нищо. Бях и при друг лекар за второ мнение и той мисли така да изчакаме. Евентуално може да се изчисти оперативно но с този Хемаглобин в момента няма как. Помогнете ми какво трябва да направя?
Guul
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2020, 00:05

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 28 Яну 2020, 17:14

Guul написа:Здравейте!Имам проблем който страшно много ме притеснява. Родилка съм, родих с цезарово сечение преди 7 дена. Станах от леглото втория ден от секциото с помощта на персонала. Но усетих ужасни болки в кръста и корема те ме успокоиха, че всичко е наред. Да но това ми е второ секцио и аз знам колко силна трябва да е болката. Както и да е мина 1 ден още. При лягане в леглото получих боцкащи болки на ребрата които направо ми спираха дишането. Сестрата ми направи обезболяващо и след 1 час. Всичко беше наред. Ставах от леглото и се движим като се приджах към стени и вратата. Казаха ми,че е нормално защото ми е паднал хемоглобина до 80. На следващия ден Хемаглобин 60 и аз съм отново с ужасни болки. Док идава гледа ме на ехографа и хоп хематом между матката и яйчника. После ме качва на магарето и незнам, какво се опитва да прави като си пъхна ръцете от долу а с другата притиска корема ми от горе. Щях да припадна от болка. Изписаха ни с бебка с този хематом. Като док. каза, че се случва рядко но такива усложнения могат да се появят. Ок. Но тази болка сега ме подлудява не мога да се изправя, не мога да стана от леглото сама без помощ. До тоалетната отивам като се придържам на портмонтото и стените. Не мога да се грижа за децата си. Док. Каза, че тялото вероятно ще издърпа тази кръв която е около 500-600мл. от съответното място. Но за време никой не ми каза нищо. Бях и при друг лекар за второ мнение и той мисли така да изчакаме. Евентуално може да се изчисти оперативно но с този Хемаглобин в момента няма как. Помогнете ми какво трябва да направя?


Здравейте, Guul!

Следвайте препоръките на акушер-гинеколога си. Той е запознат с Вашето състояние и може да прецени най-подходящия подход във Вашия случай.

Желаем Ви бързо възстановяване!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Mariana2007 » 29 Яну 2020, 18:33

На мен все още никой не ми е отговорил ??? Защо??? След като ме прехвърлихте за онлайн консултация с кожен лекар . Това е много несериозно има Форум а няма отговори??? Защо ?

Искам да знам ще ми отговори ли някой или ми кажете как да си изтрия въпросът ????
Искам да ви кажа че никой не е застанал тук в този форум понеже няма какво да прави и му е много приятно .....всеки търси спасение на даден проблем . Защо сте създали форум а не отговаряте на въпросите ??????

Много несериозно ..............
Mariana2007
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Яну 2020, 15:42

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта