Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Mariana2007 » 29 Яну 2020, 18:37

Погледнете от 13 Януари съм писала а днес коя дата е ???? Ако кожната лекарка не иска или не може да ми отговори можеше поне две думи да ми пише от уважение ........ и аз съм човек ......

Много несериозно се отнесахте ..........Надявам се модераторите да видят и да вземат мерки . Все пак хората търсят утеха и съвет тук не са за забавление .


С уважение към всички !!!
Mariana2007
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Яну 2020, 15:42

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 30 Яну 2020, 13:54

Mariana2007 написа:Погледнете от 13 Януари съм писала а днес коя дата е ???? Ако кожната лекарка не иска или не може да ми отговори можеше поне две думи да ми пише от уважение ........ и аз съм човек ......

Много несериозно се отнесахте ..........Надявам се модераторите да видят и да вземат мерки . Все пак хората търсят утеха и съвет тук не са за забавление .


С уважение към всички !!!


Здравейте, Mariana2007!

Съжаляваме и се извиняваме за създалата се ситуация!

Всички лекари във форума пишат безвъзмездно и когато имат възможност. Понякога се случва да бъдат възпрепятствани от болничен, ангажименти и други непредвидени ситуации.

Ще се свържем с д-р Тодева по повод запитването Ви.

Хубав ден!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот silvia12 » 01 Фев 2020, 21:31

Здравейте. Ще помоля за помощ, защото вече не знам какво да правя.
Ще започна с това, че имам решетъчен химен. Преди повече от седмица го правих секса за пръв път. Доста кървеше, така и така, не изпитах някаква ужасна болка. Тази мембрана се разкъса и в момента си е още там, eдин вид виси и някък не е нормален отвора. След 6 дни ми дойде менструацията. Усетих ужасно парене, помислих, че е от кръвта и т.н. Но още имам това парене и болка, леко щипане и така и не знам направо от къде идва вече. Все едно е от отвора, от който ходя по малка нужда, все едно и от влагалището, срамните устни ...Все едно става по-лошо. Отскоро ми се появи и парене след уриниране. Някак леко отшумява и после пак. Вчера ходих на гинеколог, каза ми, че имам решетка, което го знаех и... цистит ? Каза,че този остатък от химен щял да се ''намести'' ...Предписа ми едни прахчета, а преди това пих уринал. Днес опитахме да правим пак секс и така болеше, че думи нямам...Явно това нещо трябва да се махне, ужасно боли. Плюс това и паренето и куп другите неща ме побъркват... Плаче ми се направо. Не знам какво да правя. Да не би да е нещо друго, а да примемам съвсем различни лекарства ? Другото прахче трабвя да го приема във вторник. Този остатък от химена съм чела, че трябва да се премахне оперативно. Имах чувството, че пениса влиза в ''задънена улица" , първия ми път даже не болеше така. На къкво се дължи паренето и трябва ли операция за химена ? Чела съм и че понякога след първият път се появява цистит, но пък защо се почнаха проблемите точно след като ми дойде менструацията. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем ? Ще се побъркам вече.
silvia12
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Фев 2020, 21:00

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 03 Фев 2020, 12:03

silvia12 написа:Здравейте. Ще помоля за помощ, защото вече не знам какво да правя.
Ще започна с това, че имам решетъчен химен. Преди повече от седмица го правих секса за пръв път. Доста кървеше, така и така, не изпитах някаква ужасна болка. Тази мембрана се разкъса и в момента си е още там, eдин вид виси и някък не е нормален отвора. След 6 дни ми дойде менструацията. Усетих ужасно парене, помислих, че е от кръвта и т.н. Но още имам това парене и болка, леко щипане и така и не знам направо от къде идва вече. Все едно е от отвора, от който ходя по малка нужда, все едно и от влагалището, срамните устни ...Все едно става по-лошо. Отскоро ми се появи и парене след уриниране. Някак леко отшумява и после пак. Вчера ходих на гинеколог, каза ми, че имам решетка, което го знаех и... цистит ? Каза,че този остатък от химен щял да се ''намести'' ...Предписа ми едни прахчета, а преди това пих уринал. Днес опитахме да правим пак секс и така болеше, че думи нямам...Явно това нещо трябва да се махне, ужасно боли. Плюс това и паренето и куп другите неща ме побъркват... Плаче ми се направо. Не знам какво да правя. Да не би да е нещо друго, а да примемам съвсем различни лекарства ? Другото прахче трабвя да го приема във вторник. Този остатък от химена съм чела, че трябва да се премахне оперативно. Имах чувството, че пениса влиза в ''задънена улица" , първия ми път даже не болеше така. На къкво се дължи паренето и трябва ли операция за химена ? Чела съм и че понякога след първият път се появява цистит, но пък защо се почнаха проблемите точно след като ми дойде менструацията. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем ? Ще се побъркам вече.


Здравейте, silvia12!

Описаните от Вас оплаквания насочват към цистит. Паренето се дължи на цистита. Също така при цистит може да се появи болка при полов акт. Избягвайте половите контакти, докато не излекувате цистита. Доверете се на преценката на акушер-гинеколога Ви и следвайте препоръките му.



С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Стаймира » 25 Фев 2020, 11:41

Здравейте искам да ви попитам за съвет.
Правих секс с моя приятел и след това когато отида до тоалетна и се избърша с тоалетна хартия ме боли. Също ми тече нещо бяло не постоянно но го има. Искам съвет инфекция ли е или.
Стаймира
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2020, 11:38

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 25 Фев 2020, 17:54

Стаймира написа:Здравейте искам да ви попитам за съвет.
Правих секс с моя приятел и след това когато отида до тоалетна и се избърша с тоалетна хартия ме боли. Също ми тече нещо бяло не постоянно но го има. Искам съвет инфекция ли е или.


Здравейте, Стаймира!

Дали имате инфекция може да диагностицира лекар след преглед и изследвания.
Съветваме Ви да се консултирате с акушер-гинеколог.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот zlati1459 » 27 Фев 2020, 21:33

Здравейте! Предварително благодаря за отделеното време и отговора на въпроса ми! Преди година имах сериозен гинекологичен проблем : терапевтичен аборт в 23 гестационна седмица при двуплодна бременност с еднояйчни близнаци с обща плацента. По всяка вероятност по думите на лекарите при мен се е развил т.нар фето-фетален трансфузионен синдром. Обясниха ми, че се среща при около 10% от бременностите с еднояйчни близнаци с обща плацента.. Та,бях насъбрала 8 литра околоплодни води, очевидно огромно количество за този срок на бременността и нямаше друг изход освен да се предизвика аборт. Теглото на едното бебе беше 320 грама, а на другото-210 гр. Процедурата се извърши по нормален начин, без операция. Имам придружаващо заболяване: тиреоидит на Хашимото, за което пия Л-тироксин от 75 мг всяка сутрин и имам ,,обърната" матка. Не знам доколко това е проблем за забременяване, но при мен се случи от първия път, въпреки неблагоприятните обстоятелства след това.Зная, че консултацията с вас не може да замени прегледа при друг специалист, но исках да разбера какво е мнението на добрите специалисти тук за моя случай. В момента не планирам следваща бременност, но се интересувам дали има вероятност при евентуална такава да се повтори случилото се от предната. Има ли предразположеност? Възможно ли е ,,обърнатата" матка или Хашимотото да са утежнили нещата, за да се стигне до този озход в крайна сметка ? Как бихте ме посъветвали да действам следващия път като се реша? Аз се интересувам доста от здравето си и си обръщам внимание, просто онова беше лошо стечение на обстоятелствата. Мога ли да направя нещо, за да предотвратя евентуална следваща злощастна бременност? Какво да взема предвид ? Както и се интересувам защо вече цяла година след манипулацията ми откриват всеки месец чрез микробиология на влагалищен секрет я стафилокок, я ентерокок или кандида. Пределно добре зная, че е индивидуално и няма как да се даде точна причина, но мога ли да направя нещо, за да избегна и тяхната поява ? Нещо в режима на хранене , хранителни добавки или нещо друго, което да ми помогне срещу тези бактерии, най-вече гъбичките. Спазвам добра лична хигиена, имам здравни познания и съм моногамна.Ще ви бъда изключително признателна за търпението да прочетете въпроса ми, и двойно повече ако бъдете така добри да ми отговорите! Всичко добро и бъдете здрави !
С уважение:
Злати, 25год
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 02 Мар 2020, 18:10

zlati1459 написа:Здравейте! Предварително благодаря за отделеното време и отговора на въпроса ми! Преди година имах сериозен гинекологичен проблем : терапевтичен аборт в 23 гестационна седмица при двуплодна бременност с еднояйчни близнаци с обща плацента. По всяка вероятност по думите на лекарите при мен се е развил т.нар фето-фетален трансфузионен синдром. Обясниха ми, че се среща при около 10% от бременностите с еднояйчни близнаци с обща плацента.. Та,бях насъбрала 8 литра околоплодни води, очевидно огромно количество за този срок на бременността и нямаше друг изход освен да се предизвика аборт. Теглото на едното бебе беше 320 грама, а на другото-210 гр. Процедурата се извърши по нормален начин, без операция. Имам придружаващо заболяване: тиреоидит на Хашимото, за което пия Л-тироксин от 75 мг всяка сутрин и имам ,,обърната" матка. Не знам доколко това е проблем за забременяване, но при мен се случи от първия път, въпреки неблагоприятните обстоятелства след това.Зная, че консултацията с вас не може да замени прегледа при друг специалист, но исках да разбера какво е мнението на добрите специалисти тук за моя случай. В момента не планирам следваща бременност, но се интересувам дали има вероятност при евентуална такава да се повтори случилото се от предната. Има ли предразположеност? Възможно ли е ,,обърнатата" матка или Хашимотото да са утежнили нещата, за да се стигне до този озход в крайна сметка ? Как бихте ме посъветвали да действам следващия път като се реша? Аз се интересувам доста от здравето си и си обръщам внимание, просто онова беше лошо стечение на обстоятелствата. Мога ли да направя нещо, за да предотвратя евентуална следваща злощастна бременност? Какво да взема предвид ? Както и се интересувам защо вече цяла година след манипулацията ми откриват всеки месец чрез микробиология на влагалищен секрет я стафилокок, я ентерокок или кандида. Пределно добре зная, че е индивидуално и няма как да се даде точна причина, но мога ли да направя нещо, за да избегна и тяхната поява ? Нещо в режима на хранене , хранителни добавки или нещо друго, което да ми помогне срещу тези бактерии, най-вече гъбичките. Спазвам добра лична хигиена, имам здравни познания и съм моногамна.Ще ви бъда изключително признателна за търпението да прочетете въпроса ми, и двойно повече ако бъдете така добри да ми отговорите! Всичко добро и бъдете здрави !
С уважение:
Злати, 25год


Здравейте, zlati1459!

Съжаляваме за преживяната загуба! Плацентарен трансфузионен синдром е рядко състояние, което се среща при многоплодната бременност и по-специално при еднояйчните близнаци. Точната причина за възникването на синдрома не е изяснена. Известно е, че аномалиите по време на деленето на яйцеклетката след оплождането причиняват плацентарни отклонения, които в крайна сметка могат да доведат до този синдром. Няма установени други рискови фактори, освен бременност с еднояйчни близнаци монохориати (с обща плацента).

В някои случаи гъбичките инфекции могат да бъдат доста упорити и рецидивиращи. Понякога повтарящи се вагинални гъбични инфекции могат да бъдат резултат от дисбаланс на вагиналната микрофлора, която предпазва от свръхрастеж на кандида. Други рискови фактори за това състояние са влажна среда (необходимо е добре да се подсушава гениталната област след извършване на интимната хигиена) или повишено изпотяване в тази област (свързано с плътно прилепнали дрехи или лошо проветриво бельо), употреба на вагинални душове или дразнещи интимни продукти за хигиена, отслабена имунна система, по-честа употреба на антибиотици, контрацептиви (например спермицидни желета и кремове, прием на перорален контарацептив). Механичното дразнене на вагиналната област от дрехи или при полов акт също може да предразположи вече колонизирани зони към инфекция.

От важно значение е и успоредното лекуване на партньора, дори да няма симптоматика, тъй като в противен случай си препредавате инфекцията.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот elenaaa232323 » 07 Мар 2020, 11:34

Здравейте, на 22 години съм имала съм един път полов акт преди 5 години в момента имам приятел,но при опит за проникване в ляво на входа на влагалището изпитвам ужасна болка и това прави проникването невъзможно. От какво може да е и какво да предприема. Благодаря
elenaaa232323
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Мар 2020, 21:33

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 09 Мар 2020, 16:43

elenaaa232323 написа:Здравейте, на 22 години съм имала съм един път полов акт преди 5 години в момента имам приятел,но при опит за проникване в ляво на входа на влагалището изпитвам ужасна болка и това прави проникването невъзможно. От какво може да е и какво да предприема. Благодаря



Здравейте, elenaaa232323!

За да няма болка, от значение е нивото на възбуда и добрата лубрикация. Увеличете времето за сексуална стимулация преди самото проникване, както и може да използвате лубрикант. Ако дори и при това усещате болка, проведете консултация и преглед при специалист.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта