Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот sisito_85 » 09 Мар 2020, 21:13

Здравейте,
Направих спонтанен аборт в 8г.с. и на 14.02. ми правиха кюретаж.Днес бях на преглед и гинекологът ми каза,че имам киста.Възможно ли е да имам киста на матката?На яйчниците знам,че може да има,но на матката възможно ли е?
sisito_85
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Мар 2020, 21:08

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 10 Мар 2020, 14:30

sisito_85 написа:Здравейте,
Направих спонтанен аборт в 8г.с. и на 14.02. ми правиха кюретаж.Днес бях на преглед и гинекологът ми каза,че имам киста.Възможно ли е да имам киста на матката?На яйчниците знам,че може да има,но на матката възможно ли е?



Здравейте, sisito_85!

Става въпрос за киста на яйчника.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Деси.Иванова » 12 Мар 2020, 12:46

Здравейте! При преглед декември месец ми беше отктрит полип на матката, тъй като беше на 14 ден от цикъла докторката ми каза да отида след следващата менструация. Отидох през януари, полипът го нямаше. Каза да отида след два месеца, полипът пак беше там плюс една киста на левия яйчник. Отидох за второ мнение и докторът ме даде да пия Сайкъл баланс за кистата и след 3 месеца да отида отново, като каза, че е възможно полипът да изчезне. Въпросът ми е защо ту го има, ту го няма този полип. Това възможно ли е? Какво е вашето мнение ? Благодаря предварително !
Деси.Иванова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Дек 2019, 17:07

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 12 Мар 2020, 18:06

Деси.Иванова написа:Здравейте! При преглед декември месец ми беше отктрит полип на матката, тъй като беше на 14 ден от цикъла докторката ми каза да отида след следващата менструация. Отидох през януари, полипът го нямаше. Каза да отида след два месеца, полипът пак беше там плюс една киста на левия яйчник. Отидох за второ мнение и докторът ме даде да пия Сайкъл баланс за кистата и след 3 месеца да отида отново, като каза, че е възможно полипът да изчезне. Въпросът ми е защо ту го има, ту го няма този полип. Това възможно ли е? Какво е вашето мнение ? Благодаря предварително !



Здравейте, Деси.Иванова!

Малките асимптоматични полипи могат да изчезнат от само себе си, без да е необходимо лечение. В тези случаи изчакването може да е лечение на избор. Не можем да Ви кажем защо не се е видял втория път полипът и дали е същият или друг. Обсъдете с лекуващия Ви акушер-гинеколог.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Evka » 19 Мар 2020, 12:17

Здравейте. На 29.01.20 г ми правиха абразио на шийката на матката и хистологията показа Цин 1. На 11.02.20г си изследвах всички високорискови и нискорискови щамове за ЧПВ и се оказаха отрицателни , а на 13.02.20 г правих цитонамазка - Суперфициални и суперфициално- Интер удивени базофилни клетки с малки ядра и нагъната цитоплазма , част от които с дистрофични промени. Комплекси и голи ядра Пт ендоцервикалната жлезист епител с дистрофични промени и белези на плоскоклетъчна метаплазия. Комплекси и единични Интер удивени плоски клетки с лек ядрен полиморфизъм , без хипер- и полихромазия. Масово левкоцити. Колпит и ендоцервицит. Високо хормонално ниво. Пап-2. Всички изследвания са от различни лаборатории. Какво означава всичко това?
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот sisito_85 » 25 Мар 2020, 01:07

FramarLekari написа:
sisito_85 написа:Здравейте,
Направих спонтанен аборт в 8г.с. и на 14.02. ми правиха кюретаж.Днес бях на преглед и гинекологът ми каза,че имам киста.Възможно ли е да имам киста на матката?На яйчниците знам,че може да има,но на матката възможно ли е?



Здравейте, sisito_85!

Става въпрос за киста на яйчника.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"


Здравейте,Медицински екип на "Фрамар.
Да имам киста на левия яйчник,която е 32 мм.На 18.03. това е някъде 36 дни след задържания аборт и кюретажа помислих ,че ми дойде първия цикъл,но кървенето беше доста оскъдно(за ежедневни превръзки) бледорозово до много светло червено на цвят.Не съм сигурна това цикъл ли е или заради кистата,която се е появила се случва така?
sisito_85
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Мар 2020, 21:08

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 25 Мар 2020, 11:43

sisito_85 написа:Здравейте,Медицински екип на "Фрамар.
Да имам киста на левия яйчник,която е 32 мм.На 18.03. това е някъде 36 дни след задържания аборт и кюретажа помислих ,че ми дойде първия цикъл,но кървенето беше доста оскъдно(за ежедневни превръзки) бледорозово до много светло червено на цвят.Не съм сигурна това цикъл ли е или заради кистата,която се е появила се случва така?



В интернет консултация не може да се определи произхода и причината на кървенето.
Ако е необходимо, отидете на преглед при акушер-гинеколога си.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 25 Мар 2020, 11:48

Evka написа:Здравейте. На 29.01.20 г ми правиха абразио на шийката на матката и хистологията показа Цин 1. На 11.02.20г си изследвах всички високорискови и нискорискови щамове за ЧПВ и се оказаха отрицателни , а на 13.02.20 г правих цитонамазка - Суперфициални и суперфициално- Интер удивени базофилни клетки с малки ядра и нагъната цитоплазма , част от които с дистрофични промени. Комплекси и голи ядра Пт ендоцервикалната жлезист епител с дистрофични промени и белези на плоскоклетъчна метаплазия. Комплекси и единични Интер удивени плоски клетки с лек ядрен полиморфизъм , без хипер- и полихромазия. Масово левкоцити. Колпит и ендоцервицит. Високо хормонално ниво. Пап-2. Всички изследвания са от различни лаборатории. Какво означава всичко това?


Здравейте, Evka!

Резултатите от изследването насочват към белези на инфекция/възпаление, няма данни за по-сериозно състояние.
Проведете консултация с акушер-гинеколога си за подходяща терапия. Ако е необходимо, след лечението може да повторите изследването.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Evka » 25 Мар 2020, 14:58

Благодаря за отговора! В хистологията от абразиото пише: фрагментиран материал от ендометриална мукоза , влк. полипоидно разрастнала, с жлези в пролиферативна фаза и прибавени ранни секреторни промени , строма с цианоза , оток и начална дицедуализация ; слуз с левкоцитен инфилтрат, ленти сквамозен епител с базално клетъчна хиперплазия и фокално дисплазия - лека степен CIN 1. След изследване на серия и ИХХ , фрагментиран материал от PVCU / по клинични данни/ , сквамозен епител огнищно с акантоза , папиломитоза и дисплазия - лека степен CIN 1. За конизация. Може ли да е завишена леко хистологията ? След тази хистология правих типизация та на всички високорискови и нискорискови щамове , които се оказаха отрицателни , както ви писах по- горе. И както вие казахте цитонамазката ми говори за възпаление . Какво да правя ? Да правя ли конизация ? Много- благодаря за отделеното време!
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот gabi_95 » 25 Мар 2020, 22:03

Здравейте,от 2 години имам замайване на главата , заглъхване на ушите ,ускорен пулс + чувство за "тежка глава" .Симптомите ми са постоянни,но се засилват и са най-силни в дните ,около менструацията,преди да настъпи и по време на нея. Половите хормони не са в норма,възможно ли е симтомите ми да се дължат на тях,или някакъв друг гинекологичен проблем? Откакто имам този проблем имам и по-оскъдна и кратка менструация,но не знам двата проблема имат ли общо.Благодаря предварително!
gabi_95
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Мар 2020, 21:51

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта