Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 11 Апр 2018, 13:02

Sonq97 написа:Здравейте,д-р Раева диагнозата ми е подостър хроничен вагинит ходих при гинеколози който ме тъпчеха повече от година с антибиотици без ефект оплакванията бяло течение с много остра миризма засилваща се по време на цикъл и болки по време на полов контакт може ли някакъв съвет.


Здравейте!

Какъв е резултатът от микробиологичните Ви изследвания и какво лечение проведохте? Напреавена ли е диагностика и за хламидии, микоплазма и евтл. гонорея? Понякога не всички бактерии се улавят чрез конвенционалната диагностика и се налага емпирична терапия. Тя се определя в зависимост от цвета, спецификата, pH на влагалищния секрет.

Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Sonq97 » 12 Апр 2018, 14:32

Здравейте,нищо не са ми правили от изследванията за който говорите,може би досега не съм попаднала на компетентен гинеколог. Предписвали са ми,флажил,гентамицин,прахчета за изчистване пикочните пътища,полижинакс,флоражин и много др. който вече дори не си спомням. На изследванията последно пишеше че имам много бактерии ешерихия коли само запомних влагалищната среда била разнообразна,това си спомням не пазя изследванията.
Sonq97
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2018, 19:31

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 13 Апр 2018, 16:54

Sonq97 написа:Здравейте,нищо не са ми правили от изследванията за който говорите,може би досега не съм попаднала на компетентен гинеколог. Предписвали са ми,флажил,гентамицин,прахчета за изчистване пикочните пътища,полижинакс,флоражин и много др. който вече дори не си спомням. На изследванията последно пишеше че имам много бактерии ешерихия коли само запомних влагалищната среда била разнообразна,това си спомням не пазя изследванията.


Важно е да се обърнете към компетентен гинеколог, както и към компетентна лаборатория. В зависимост от резултата на микробиологията за влаг. секрет може да се прецени терапията. Евтл. са необходими и допълнителни изследвания за вагинални инфекции. Ако те са хронифицирани въпреки адекватна терапия трябва да се помисли за профилактична поддържаща терапия или средства за подсилване на имунната Ви система, както и локално за подържане на нормална вагинална флора.

Поздрави!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот malimia » 14 Апр 2018, 07:46

Здравейте! На 03.04 се наложи да пия хапчето ескапел защото презерватива се беше скъсал, а приятелят ми не беше сигурен дали не е започнал да свършва в мен. Трябваше да ми дойде на 08.04, но днес е вече 14.04 и още го няма. Имам болки в гърдите и пъпчици по лицето в зоната където попринцип имам преди цикъл. Ще ви бъда благодарна ако ми кажете какво да правя.
malimia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2018, 06:12

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот malimia » 14 Апр 2018, 08:28

Забравих да добавя, че пих хапчето половин час след половия акт.
malimia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2018, 06:12

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот ЕвелинаДаскалова » 14 Апр 2018, 11:01

Привет, д-р Раева ! На 14я ден от първия ден на менстуалния цикъл получих воднисто течение, с леко кисела миризма. Безцветно е и точно като вода,не оставя следи по бельото. В дните преди овулация съм, възможно ли е да е от това или се касае за някоя инфекция ? Предстои ми преглед.
ЕвелинаДаскалова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Апр 2018, 10:54

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Апр 2018, 09:27

malimia написа:Здравейте! На 03.04 се наложи да пия хапчето ескапел защото презерватива се беше скъсал, а приятелят ми не беше сигурен дали не е започнал да свършва в мен. Трябваше да ми дойде на 08.04, но днес е вече 14.04 и още го няма. Имам болки в гърдите и пъпчици по лицето в зоната където попринцип имам преди цикъл. Ще ви бъда благодарна ако ми кажете какво да правя.


Здравейте!

По принцип ако цикълът Ви е редовен и е на режим прибл. 28 дни е малко вероятно да сте били в овулация и да сте забременяли от незащитения полов контакт.
Взели сте допълнителни мерки с Ескапел, действието му е толкова по-силно, колкото по скоро е взето лекарството след половия акт (т.е. възможно най-скоро, за предпочитане до 12 часа след незащитен поло акт, но не по-късно от 72 часа).
Често след спешен контрацептив може да има едно дисрегулиране на цикъла в следствие на хормоналното натоварване а организма с Ескапел. Разбира се съществува и риск от бременност като причина за ненастъпилия цикъл. Голяма част от тестовете за бременност са още в първите дни след датата на предполагаемия цикъл позитивни, така че направете си такъв. Ако е негативен, може пак да го овторите след около седмица например или да се консултирате с гинеколог.

Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Апр 2018, 09:32

ЕвелинаДаскалова написа:Привет, д-р Раева ! На 14я ден от първия ден на менстуалния цикъл получих воднисто течение, с леко кисела миризма. Безцветно е и точно като вода,не оставя следи по бельото. В дните преди овулация съм, възможно ли е да е от това или се касае за някоя инфекция ? Предстои ми преглед.


Здравейте!

Права сте, има голяма вероятност засиленото течение да е свързано с овулацията Ви, но то не би трябвало да има неприятна меризма. Тя може да е признак за инфекция, която най-адекватно може да се диагностицира със вземане на влаг. секрет за микробиология.
За повече въпроси след евтл. преглед при гинеколог съм насреща!

Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Desipetkova12 » 17 Апр 2018, 19:10

Здравейте д-р Радева. Единственото ми оплакване е бялото течение. Нямам сърбеж и миризма.Микробиология не зная дали ми е правена. От ехографията пише овули наботи. А от цито намаската пише пап 2, умерено Leuco и кандида.
Desipetkova12
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Апр 2018, 12:21

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 18 Апр 2018, 10:21

Desipetkova12 написа:Здравейте д-р Радева. Единственото ми оплакване е бялото течение. Нямам сърбеж и миризма.Микробиология не зная дали ми е правена. От ехографията пише овули наботи. А от цито намаската пише пап 2, умерено Leuco и кандида.


Здравейте!

Препоръчително е да си пуснете микробиология на влаг. секрет, ако имате проблем с вагиналния секрет. Ако желаете се обърнете към мен за коментар на резултата.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта