Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот glori » 19 Апр 2020, 00:29

Здравейте на 24 години съм и от месец не ми спира цикъла.Нямам болки ,но кървя по няколко часа на ден. Исках да попитам може ли да ми препоръчате хапчета с които да го спра.Дали ще може с примолут нор
glori
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2020, 00:03

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 21 Апр 2020, 10:57

glori написа:Здравейте на 24 години съм и от месец не ми спира цикъла.Нямам болки ,но кървя по няколко часа на ден. Исках да попитам може ли да ми препоръчате хапчета с които да го спра.Дали ще може с примолут нор


Здравете, glori!

Необходимо е да посетите акушер-гинеколог, който да установи причината за кървенето и да диагностицира състоянието, на базата на което ще прецени подходящия терапевтичен подход. Примолут нор се приема само по лекарско предписание! Не провеждайте самолечение.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Jeri01 » 22 Апр 2020, 19:47

Здравейте ,
Аз съм на 36 години , без раждания и без аборти. Обръщам се към вас със следният проблем:
Имам висока вагинална киселинност без изяснена причина. Правиха ми всякакви изследвания за всякакви заболявания и всичко е отрицателно. Изседваха ми и всички хормони няколко пъти, и те са в норма. Напълно клинично здрава съм според 3 -ма лекари.
И рнк изседване ми правиха и нищо. Щитовидната ми жлеза също я провериха , нямам проблем и с нея .А проблема е сериозен , аз нямам оплаквания но не мога да водя нормален полов живот. Партньорът ми изпитва силни болки при контакт от киселата среда.
Имам и други симптоми , не знам свързани ли са , но ще ги спомена и тях. 2-3 дни преди цикъл имам леко кървене , не винаги но понякога. И пак не постоянно , но и нощно изпотяване , не говоря за леко потене. Всичко е буквално мокро . Не знам вече към кой да се обърна , отчаяна съм. Надявам се да имате някаква насока за мен .
Благодаря предварително !
Jeri01
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Апр 2020, 19:36

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот tonita2202 » 24 Апр 2020, 13:34

Здравейте,имам проблем, който ме притеснява.На 42г.съм. По принцип цикъла ми е редовен. 26дена +/- 2дена. Но март месец ми дойде 9дена по рано. Тогава не се замислих много,викам си смяна на сезоните. Защото всяка пролет имам такива избързвания.Но този месец денят трябва да е 24.04.т.е. днес. Но преди 3 дена започна едно кафеникаво течение ,не силно. По скоро зацапване. Днес няма нищо,ни зацапване ,ни признак да ми дойде. Имам едни болки в кръста от месец ,но те са само сутрин докато се раздвижа и по скоро не са болки ,а дискомфорт нядакъв.Та въпроса ми е да чакам ли още или да бягам на лекар?От какво може да е ? Че с тази карантина се страхувам да ходя сред хората много,много. Благодаря предварително.
tonita2202
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Апр 2020, 13:18

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 27 Апр 2020, 09:59

Jeri01 написа:Здравейте ,
Аз съм на 36 години , без раждания и без аборти. Обръщам се към вас със следният проблем:
Имам висока вагинална киселинност без изяснена причина. Правиха ми всякакви изследвания за всякакви заболявания и всичко е отрицателно. Изседваха ми и всички хормони няколко пъти, и те са в норма. Напълно клинично здрава съм според 3 -ма лекари.
И рнк изседване ми правиха и нищо. Щитовидната ми жлеза също я провериха , нямам проблем и с нея .А проблема е сериозен , аз нямам оплаквания но не мога да водя нормален полов живот. Партньорът ми изпитва силни болки при контакт от киселата среда.
Имам и други симптоми , не знам свързани ли са , но ще ги спомена и тях. 2-3 дни преди цикъл имам леко кървене , не винаги но понякога. И пак не постоянно , но и нощно изпотяване , не говоря за леко потене. Всичко е буквално мокро . Не знам вече към кой да се обърна , отчаяна съм. Надявам се да имате някаква насока за мен .
Благодаря предварително !



Здравейте, Jeri01!


Много фактори могат да предизвикат нарушение на вагиналното pH, включително диета, тесни дрехи, ароматизирани спрейове, лосиони и сапуни, престой в мокри дрехи или бански, обезводняване и консумация на много кисели храни.

Какви са резултатите от микробиологичното изследване на влагалищен секрет? Има ли преобладаване на лактобацили?

Когато лактобацилите доминират над вагиналната микробиота, има значително повече млечнокисела защита срещу инфекции. Терминът за това състояние е цитолитична вагиноза (cytolytic vaginosis). Няма как да Ви кажем със сигурност дали при Вас се касае за това състояние, тъй като не сме запознати с изследванията Ви, но може да го обсъдите с акушер-гинеколога си.

Не се знае причината за поява на цитолитична вагиноза. Това е проблем с pH, който причинява нарушаване на естествения баланс на бактериите, намиращи се във влагалището. Това води до свръхрастеж на лактобацили, които произвеждат киселини, причиняващи вагинално дразнене. Не споменавате дали имате симптоми като вагинален сърбеж, усещане за парене или вагинално течение. Често жената може да има хроничен вагинален секрет, лекуван с различни антибиотици и противогъбични средства. Тези лечения могат да провокират промяна във вагиналното pH, което води до свръхрастеж на лактобацили. Другите иницииращи фактори могат да включват чувствителност към сапуни, кърпички, дамски превръзки, лубриканти, латекс, сперма и др.

Симптомите могат да бъдат намалени чрез употреба на сода за хляб (натриев бикарбонат) за повишаване на вагиналното pH. Но все пак дали да прилагате локално лечение с натриев бикарбонат е необходимо да прецени лекуващият Ви акушер-гинеколог, както и да Ви даде насоки за пропорцията за разтвора и начина на приложение.

Други насоки за възстановяване на нормалното вагинално pH са: употреба на дамски превръзки вместо тампони, измиване на областта само с вода (ако искате да използвате измивно средство, нека да е pH-балансирано), избягване на употреба на ароматизирана тоалетна хартия и интимни спрейове, носене на памучно бельо. Може да се обмисли избягването на полови контакти, докато симптомите не се подобрят.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 27 Апр 2020, 11:29

tonita2202 написа:Здравейте,имам проблем, който ме притеснява.На 42г.съм. По принцип цикъла ми е редовен. 26дена +/- 2дена. Но март месец ми дойде 9дена по рано. Тогава не се замислих много,викам си смяна на сезоните. Защото всяка пролет имам такива избързвания.Но този месец денят трябва да е 24.04.т.е. днес. Но преди 3 дена започна едно кафеникаво течение ,не силно. По скоро зацапване. Днес няма нищо,ни зацапване ,ни признак да ми дойде. Имам едни болки в кръста от месец ,но те са само сутрин докато се раздвижа и по скоро не са болки ,а дискомфорт нядакъв.Та въпроса ми е да чакам ли още или да бягам на лекар?От какво може да е ? Че с тази карантина се страхувам да ходя сред хората много,много. Благодаря предварително.



Здравейте, tonita2202!

Необходимо е да посетите акушер-гинеколог за преглед и изследвания, за да се установи причината за тези симптоми и оплаквания.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот vanya_an89 » 08 Май 2020, 10:51

Здравейте, снощи забелязах от вътрешната страна на половите органи ситни образования, не пъпки а нещо като папиломи 3 една до друга. След тоалет сякаш бяла значително по - ситни, а днес почти не се забелязват. Изпитвам лек дискомфорт и парене, не мога да посетя лекар защото очаквам цикъл, но след това ще го посетя за преглед. Може ли да ми кажете на какво може да се дължат тези образования, какво представлява и дали е сериозно и възможно ли е да се появяват и изчезват сами?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 11 Май 2020, 14:05

vanya_an89 написа:Здравейте, снощи забелязах от вътрешната страна на половите органи ситни образования, не пъпки а нещо като папиломи 3 една до друга. След тоалет сякаш бяла значително по - ситни, а днес почти не се забелязват. Изпитвам лек дискомфорт и парене, не мога да посетя лекар защото очаквам цикъл, но след това ще го посетя за преглед. Може ли да ми кажете на какво може да се дължат тези образования, какво представлява и дали е сериозно и възможно ли е да се появяват и изчезват сами?



Здравейте, vanya_an89!

Не се притеснявай, не е спешно състояние. Изчакайте да премине менструацията и посетете акушер-гинеколог. За да се диагностицират образуванията, е необходим преглед.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Maribela » 31 Май 2020, 10:25

Здравейте. От около една година имам проблем с месечния цикъл - идва ми на 16-18 днни. На 31 години съм. Преди 3 месеца ходих на гинеколог, който ми изписа дуфастон от 14ти ден на цикъла за 10 дни. Пих го 3 месеца и на четвътия месец пак ми дойде на 18ти ден. Хормоналните изследвания са в норма. Нямам кисти. Изпрати ме на ендокринолог, който ми пусна кръвно - захарен профил, пролактин и хормони на щитовидна жлеза - всички са в норма. На какво може да се дължи тази аномалия според вас? Благодаря!
Maribela
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2020, 20:40

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 02 Юни 2020, 15:46

Maribela написа:Здравейте. От около една година имам проблем с месечния цикъл - идва ми на 16-18 днни. На 31 години съм. Преди 3 месеца ходих на гинеколог, който ми изписа дуфастон от 14ти ден на цикъла за 10 дни. Пих го 3 месеца и на четвътия месец пак ми дойде на 18ти ден. Хормоналните изследвания са в норма. Нямам кисти. Изпрати ме на ендокринолог, който ми пусна кръвно - захарен профил, пролактин и хормони на щитовидна жлеза - всички са в норма. На какво може да се дължи тази аномалия според вас? Благодаря!



Здравейте, Maribela!

Полименорея е термин, използван за описване на менструален цикъл, който е по-кратък от 21 дни. Може да се случи естествено, но в някои случаи е симптом на подлежащ проблем. Може също да повлияе на фертилитета, тъй като обикновено овулацията ще настъпи по-рано от очакваното или дори по време на менструация.

Понякога няма аномалия, причиняваща полименорея. Въпреки това, може да има много подлежащи причини, които ще Ви напишем по-долу. Някои от тях сте отхвърлили вече чрез изследвания и консултации със специалисти:
    Стрес - честа причина за полименорея, както и други менструални нарушения
    Инфекции и полово предавани болести - инфекциите, включително хламидия и гонорея, също могат да причинят полименорея. Понякога хламидиалната инфекция не причинява явни симптоми.
    Ендометриоза - симптомите на ендометриозата са тежки и болезнени периоди, болка по време на полов акт, зацапване между менструациите и нарушения в менструалния цикъл.
    Овариална киста или синдром на поликистозните яйчници
    Миома
    Липса на овулация
    Нарушена функция на щитовидната жлеза
    Промени в теглото (по-рязко отслабване или напълняване)
    Засилена физическа активност и упражнения
    Прием на някои медикаменти (не споменавате да приемате лекарства)
    Перименопауза (Вие сте млада за този период)


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта