Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот dafny.lyubenova » 14 Юни 2020, 20:13

Здравейте.При положителна хламидия ИГА-,ИГГ+ и лечение с рулид за 14дни симптомите ми си остават,а гинеколога ми каза че не трябва да пускам пак кръвни изследвания.Какво ще ме посъветвате?
dafny.lyubenova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2020, 20:09

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 16 Юни 2020, 14:00

dafny.lyubenova написа:Здравейте.При положителна хламидия ИГА-,ИГГ+ и лечение с рулид за 14дни симптомите ми си остават,а гинеколога ми каза че не трябва да пускам пак кръвни изследвания.Какво ще ме посъветвате?



Здравейте, dafny.lyubenova!

Следвайте насоките на лекуващия си лекар!


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Lovelinesss87 » 07 Юли 2020, 09:22

Здравейте, до няколко дни трябва да ми дойде цикълът, но ми предстои семейна ваканция и искам да го отложа с 5 дни. Изключвам противозачатъчните, защото съм със спирала.Мога ли да пия Дуфастон или Примолут-нор? Пила съм го преди години заради поликистоза, наясно съм че е хормонален препарат. Това, че съм със спирала би ли повлияло?
Lovelinesss87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юли 2020, 09:18

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Poli_petrova102003 » 08 Юли 2020, 01:13

Здравейте имам проблеми с цикъла (нередовен е ) ходих на преглед няколко пъти взеха ми цитонамазка назначиха ми изследвания щитовидна жлеза кръвна захар пкк и още няколко от който абсолютно всичко беше в норма за предизвикване дуфастон ,дойде ми но според мен това не е решение , какво бихте ме посъветвали какви изследвания да направя
Poli_petrova102003
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Юли 2018, 12:36

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 08 Юли 2020, 14:31

Lovelinesss87 написа:Здравейте, до няколко дни трябва да ми дойде цикълът, но ми предстои семейна ваканция и искам да го отложа с 5 дни. Изключвам противозачатъчните, защото съм със спирала.Мога ли да пия Дуфастон или Примолут-нор? Пила съм го преди години заради поликистоза, наясно съм че е хормонален препарат. Това, че съм със спирала би ли повлияло?



Здрваейте, Lovelinesss87!

Дуфастон и Примолут-Нор се приема само и единствено по лекарско предписание. Необходимо е да се консултирате с Вашия акушер-гинеколог, който е запознат и с Вашето състояние.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 08 Юли 2020, 14:43

Poli_petrova102003 написа:Здравейте имам проблеми с цикъла (нередовен е ) ходих на преглед няколко пъти взеха ми цитонамазка назначиха ми изследвания щитовидна жлеза кръвна захар пкк и още няколко от който абсолютно всичко беше в норма за предизвикване дуфастон ,дойде ми но според мен това не е решение , какво бихте ме посъветвали какви изследвания да направя



Здравейте, Poli_petrova102003!

Не уточнявате правена ли е тазова ехография (вероятно да), за да се изключат състояния като кистозни яйчници, миома, ендометриоза, и приемате ли някакви лекарства, които е възможно да причинят нередовен менструален цикъл. Резки промени в теглото - наддаване на тегло или отслабване, много интензивни физически упражнения, силен стрес, употреба на вътрематочна спирала са също възможни причини за нередовен месечен цикъл.
Не сте посочили и дали сте изследвали полови хормони.

Може да се консултирате с ендокринолог във форума на Фрамар в тази тема, като напишете подробно какви изследвания сте правили: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Roxana_2911 » 21 Юли 2020, 13:32

Здравей!!!искам да помоля за разчитане на резултати хламидия.
Хламидия Трахоматис Ig А /метод CLIA/ 3.35 Index < 5 отрицателен, 5 -6 гран. >6 положителен
Хламидия Трахоматис Ig G/метод CLIA/ 26.4 AU/ml < 9 отрицателен, 9 -11 гран. >11 положителен . Дали е нужно лечение ?
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 23 Юли 2020, 11:42

Roxana_2911 написа:Здравей!!!искам да помоля за разчитане на резултати хламидия.
Хламидия Трахоматис Ig А /метод CLIA/ 3.35 Index < 5 отрицателен, 5 -6 гран. >6 положителен
Хламидия Трахоматис Ig G/метод CLIA/ 26.4 AU/ml < 9 отрицателен, 9 -11 гран. >11 положителен . Дали е нужно лечение ?


Здравейте, Roxana_2911!

Зависи от клиничната картина. Обикновено не е необходимо лечение. Консултирайте се с лекуващия си лекар.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Roxana_2911 » 13 Авг 2020, 08:52

Здравей !!! Искам да попитам дали може да се предаде гарднерела чрез орална ?
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 13 Авг 2020, 13:03

Roxana_2911 написа:Здравей !!! Искам да попитам дали може да се предаде гарднерела чрез орална ?



Здравейте, Roxana_2911!

Инфекцията с Gardnerella vaginalis обикновено се счита за полово предавана и може да бъде предадена чрез вагинален, орален и анален секс.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта