Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот rossica.nikolova » 28 Сеп 2020, 15:06

Здравейте,

Миналата седмица отидох на преглед, при който се установи влагалищно течение - бактериална вагиноза според лекуващия гинеколог (няма направено микробиологично изследване). Предписаха ми песари Флажил (метронидазол) 500 мг и пробиотик. Беше взет и материал за цитонамазка, резултатът е PAP 2 - нормална цитологична картина.

Предполагам, че е възможно резултатът да се дължи на предполагаемата инфекция, която третирам с Флажил, но доколкото разбирам не е изключено да се дължи и на HPV инфекция или друга причина.

Според Вас нужно ли е да отида за повторна цитонамазка и евентуално колпоскопия след приключване на лечението с Флажил? Дали повторна цитонамазка чак след 1 година е твърде дълъг период при резултат от цитонамазката PAP 2?
rossica.nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2020, 14:53

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 28 Сеп 2020, 17:16

rossica.nikolova написа:Здравейте,

Миналата седмица отидох на преглед, при който се установи влагалищно течение - бактериална вагиноза според лекуващия гинеколог (няма направено микробиологично изследване). Предписаха ми песари Флажил (метронидазол) 500 мг и пробиотик. Беше взет и материал за цитонамазка, резултатът е PAP 2 - нормална цитологична картина.

Предполагам, че е възможно резултатът да се дължи на предполагаемата инфекция, която третирам с Флажил, но доколкото разбирам не е изключено да се дължи и на HPV инфекция или друга причина.

Според Вас нужно ли е да отида за повторна цитонамазка и евентуално колпоскопия след приключване на лечението с Флажил? Дали повторна цитонамазка чак след 1 година е твърде дълъг период при резултат от цитонамазката PAP 2?



Здравейте, rossica.nikolova!

PAP II е резултат, който се открива при повечето сексуално активни или раждали жени и се счита за нерисков за злокачествена трансформация на клетки.

Доверете се на преценката на лекуващия Ви акушер-гинеколог и проведете терапията.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот daniela.georgieva » 01 Окт 2020, 19:45

Здравейте, на дъщеря ми(19г) при вземане на влагалищен секрет откриха ентерококи фекалис. Предписаха и антибиотик, но засега няма никакъв ефект. Бихте ли ми казали дали използването на сребърна вода е удачно в този случай и как да я приема?
daniela.georgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2020, 19:39

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 05 Окт 2020, 10:44

daniela.georgieva написа:Здравейте, на дъщеря ми(19г) при вземане на влагалищен секрет откриха ентерококи фекалис. Предписаха и антибиотик, но засега няма никакъв ефект. Бихте ли ми казали дали използването на сребърна вода е удачно в този случай и как да я приема?



Здравейте, daniela.georgieva!

Да, дъщеря Ви може да приема сребърна вода като допълнително средство към основната терапия - пие се преди ядене по 3 пъти на ден 1 супена лъжица Аркол в 20-30 гр. вода в продължение на 20 дни. След интервал от 10 дни процедурата може да се повтори.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот daniela.georgieva » 05 Окт 2020, 17:50

FramarLekari написа:
daniela.georgieva написа:Здравейте, на дъщеря ми(19г) при вземане на влагалищен секрет откриха ентерококи фекалис. Предписаха и антибиотик, но засега няма никакъв ефект. Бихте ли ми казали дали използването на сребърна вода е удачно в този случай и как да я приема?



Здравейте, daniela.georgieva!

Да, дъщеря Ви може да приема сребърна вода като допълнително средство към основната терапия - пие се преди ядене по 3 пъти на ден 1 супена лъжица Аркол в 20-30 гр. вода в продължение на 20 дни. След интервал от 10 дни процедурата може да се повтори.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"

Здравейте отново ! Сърдечно благодаря за отговора! А дали бихте могли да ме насочите към добър специалист във Варна , тъй като от няколко месеца се лутаме без никакъв резултат ?
daniela.georgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2020, 19:39

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 06 Окт 2020, 12:57

daniela.georgieva написа:
FramarLekari написа:
daniela.georgieva написа:Здравейте, на дъщеря ми(19г) при вземане на влагалищен секрет откриха ентерококи фекалис. Предписаха и антибиотик, но засега няма никакъв ефект. Бихте ли ми казали дали използването на сребърна вода е удачно в този случай и как да я приема?



Здравейте, daniela.georgieva!

Да, дъщеря Ви може да приема сребърна вода като допълнително средство към основната терапия - пие се преди ядене по 3 пъти на ден 1 супена лъжица Аркол в 20-30 гр. вода в продължение на 20 дни. След интервал от 10 дни процедурата може да се повтори.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"

Здравейте отново ! Сърдечно благодаря за отговора! А дали бихте могли да ме насочите към добър специалист във Варна , тъй като от няколко месеца се лутаме без никакъв резултат ?


За съжаление не можем да Ви насочим. Важна е и правилната хигиена в случая.

Използването на вагинален душ, вагинални дезодоранти, спрейове, кърпички, промивки, парфюмирани сапуни, миещи средства за тяло, пяна за вана може да промени баланса между защитните и болестотворните бактерии.
Почистване на гениталната област и ануса с мек натурален сапун или интимен гел и топла вода веднъж на ден помага за контролиране на растежа на бактериите и ограничаване инфекциите, както и предотвратяване на лоша миризма. Трябва да се избягва употребата на парфюмирани сапуни, дезодоранти, спрейове, кърпички и талк на прах за вагиналната област.
Не бива да се използва силна и директна струя вода, насочена към вагината, тъй като отмива не само защитния лубрикант, но и същo така допринася за попадане на вредните бактерии във вагината и увеличава риска от инфекция.
Гениталиите се измиват от пубиса в посока към ануса. Анусът трябва да се измива след вагиналната област, за да се предотврати преминаване на ректални микроби към вагиналната област.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот kalina# » 23 Дек 2020, 12:23

Здравейте,

На 29 години съм, не съм имала полови контакти. Доскоро освен нередовна менструация не бях имала други гинекологични проблеми. Преди два месеца след по-сериозно физическо натоварване и вдигане на тежки неща започнах да изпитвам болка някъде дълбоко във влагалището. Появи се няколко часа след въпросния случай и наподобяваше болка като от разтегнат мускул. Имах и прорязващи болки ниско в корема, които през следващите дни почти изчезнаха. След седмица отидох при личната ми лекарка, тъй като въпросната болка във влагалището продължаваше. Тя ме прати на гинеколог, където на ехографа нямаше кисти. Вътрешен преглед не е правен. Взеха ми микробиологична проба и впоследствие тя показа наличие на много анаеробни бактерии и липса на лактобацили, като се изолираше Стафилококи ауреус. В кръвните изследвания бяха завишени само моноцитите. Изписаха ми Зинат, 2х1 за пет дни плюс Профенид свещички за поставяне в ануса. По това време вече бяха започнали и силни дърпащи болки ниско долу в опашката към седалището, които се усещат и в ректума и трудно уриниране с доста слаба струя. След лечението с антибиотика нямаше никакво подобрение, затова отидох при друг гинеколог, който също ми взе проба и впоследствие каза, че няма активна инфекция, а само липса на лактобацили. Прати ме да отида на уролог заради проблемите с уринирането. При уролога се намериха единични малки камъчета в бъбреците и леко възпалена лигавица на единия бъбрек. Повишени неутрофили и намалени лимфоцити в кръвта. Нормална урина с наличие на епителни клетки, малко левкоцити и бактерии. Диагнозата беше нефрит, неуточнен като остър или хроничен. Изписаха ми нов антибиотик и вагинален крем за 14 дни. Към края на лечението с него съм, но за момента нищо не се е променило. Болката дълбоко във влагалището на моменти е доста силна, вечер мн ме боли опашката и имам дърпащи усещания надолу и някаква слабост. Уринирането започва все така трудно и с мн слаба струя. От доста време имам и запек, а след изхождане тази болка дълбоко обикновено се засилва доста.
Вече започвам да се съмнявам за влагалищно изсипване, някакво смъкване или проблеми с мускулите на тазовото дъно. В семейството ми има два такива случая и предполагам, че е възможна генетична обремененост. Имат ли основания тези съмнения според вас, могат ли да се отхвърлят или потвърдят подобни проблеми без вътрешен преглед на влагалището? Какви образно диагностични изследвания могат да се направят?
kalina#
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Ное 2020, 20:50

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Poli_petrova102003 » 02 Яну 2021, 23:42

Здравейте , аз бях писала и преди , имам проблем , всъщност не знам дали е сериозно и има ли повод за притеснение . Този месец цикъла ми беше много странен дойде ми на 25.12.20 имах само тогава слабо кървене предимно при бърсане , след това 2дена нямах нищо , после 1 ден пак имах само при бърсане след това 2ден нищо , и на 31.12.20 вечерта пак имах слабо кървене при бърсане , на сутринта нищо. Вечерта на 01.01.21 и до днес имам буквално по една червени 2точици при бърсане и не след всяко уриниране ... Притеснявам се какъв може да е проблема и какъв съвет бихте ми дали .На 22години съм , и тази седмица ще запиша час за гинекологичен
Poli_petrova102003
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Юли 2018, 12:36

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 06 Яну 2021, 00:48

kalina# написа:Здравейте,

На 29 години съм, не съм имала полови контакти. Доскоро освен нередовна менструация не бях имала други гинекологични проблеми. Преди два месеца след по-сериозно физическо натоварване и вдигане на тежки неща започнах да изпитвам болка някъде дълбоко във влагалището. Появи се няколко часа след въпросния случай и наподобяваше болка като от разтегнат мускул. Имах и прорязващи болки ниско в корема, които през следващите дни почти изчезнаха. След седмица отидох при личната ми лекарка, тъй като въпросната болка във влагалището продължаваше. Тя ме прати на гинеколог, където на ехографа нямаше кисти. Вътрешен преглед не е правен. Взеха ми микробиологична проба и впоследствие тя показа наличие на много анаеробни бактерии и липса на лактобацили, като се изолираше Стафилококи ауреус. В кръвните изследвания бяха завишени само моноцитите. Изписаха ми Зинат, 2х1 за пет дни плюс Профенид свещички за поставяне в ануса. По това време вече бяха започнали и силни дърпащи болки ниско долу в опашката към седалището, които се усещат и в ректума и трудно уриниране с доста слаба струя. След лечението с антибиотика нямаше никакво подобрение, затова отидох при друг гинеколог, който също ми взе проба и впоследствие каза, че няма активна инфекция, а само липса на лактобацили. Прати ме да отида на уролог заради проблемите с уринирането. При уролога се намериха единични малки камъчета в бъбреците и леко възпалена лигавица на единия бъбрек. Повишени неутрофили и намалени лимфоцити в кръвта. Нормална урина с наличие на епителни клетки, малко левкоцити и бактерии. Диагнозата беше нефрит, неуточнен като остър или хроничен. Изписаха ми нов антибиотик и вагинален крем за 14 дни. Към края на лечението с него съм, но за момента нищо не се е променило. Болката дълбоко във влагалището на моменти е доста силна, вечер мн ме боли опашката и имам дърпащи усещания надолу и някаква слабост. Уринирането започва все така трудно и с мн слаба струя. От доста време имам и запек, а след изхождане тази болка дълбоко обикновено се засилва доста.
Вече започвам да се съмнявам за влагалищно изсипване, някакво смъкване или проблеми с мускулите на тазовото дъно. В семейството ми има два такива случая и предполагам, че е възможна генетична обремененост. Имат ли основания тези съмнения според вас, могат ли да се отхвърлят или потвърдят подобни проблеми без вътрешен преглед на влагалището? Какви образно диагностични изследвания могат да се направят?



Здравейте, kalina#!

Пролапс може да се диагностицира чрез тазов (гинекологичен) преглед. По преценка на лекаря могат да се назначат образни изследвания (ехография, компютърна томография).

Възможно е да имате засягане на нерв в тазовата област, което да причинята описаните от Вас симптоми - болка във влагалището и аноректалната област, проблеми с уринирането и дефекацията, влошаваща се болка след дефекация.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 06 Яну 2021, 21:14

Poli_petrova102003 написа:Здравейте , аз бях писала и преди , имам проблем , всъщност не знам дали е сериозно и има ли повод за притеснение . Този месец цикъла ми беше много странен дойде ми на 25.12.20 имах само тогава слабо кървене предимно при бърсане , след това 2дена нямах нищо , после 1 ден пак имах само при бърсане след това 2ден нищо , и на 31.12.20 вечерта пак имах слабо кървене при бърсане , на сутринта нищо. Вечерта на 01.01.21 и до днес имам буквално по една червени 2точици при бърсане и не след всяко уриниране ... Притеснявам се какъв може да е проблема и какъв съвет бихте ми дали .На 22години съм , и тази седмица ще запиша час за гинекологичен



Здравейте, Poli_petrova102003!

В предишен пост сме Ви дали насоки. Препоръки Ви е написала и д-р Йорданова.
Диагноза и лечение не могат да се осъществят по интернет. Необходимо е да се снеме подробна анамнеза, да се извърши преглед, образни и лабораторни изследвания по преценка на лекаря. Въз основа на това състоянието може да бъде диагностицирано и да се предпише подходящо лечение.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта