Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Радост1 » 12 Яну 2021, 05:57

Здравейте,може ли да ми разясните микробиологията ми.
Mikrobiologie:ГЕНИТАЛНА СИСТЕМА - 4 ПОКАЗАТЕЛЯ Бактериален вид: Obl.anaerobes/доминантнамикроскопска флора/ Кандида: /-/отрицателен Mycoplasma hominis: /-/отрицателенUreaplasma urelyticum: / parvum : /+/положителенМикроскопски препарат: микроскопски препарат на вагинален секрет: малкоLactobacillus spp. , единични "clue cells" ; микроскопски препарат на цервикален секрет:наличие на полета с 5 - 10 Leucos/ м.поле

Благодаря!
Радост1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2021, 05:43

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 14 Яну 2021, 18:18

Радост1 написа:Здравейте,може ли да ми разясните микробиологията ми.
Mikrobiologie:ГЕНИТАЛНА СИСТЕМА - 4 ПОКАЗАТЕЛЯ Бактериален вид: Obl.anaerobes/доминантнамикроскопска флора/ Кандида: /-/отрицателен Mycoplasma hominis: /-/отрицателенUreaplasma urelyticum: / parvum : /+/положителенМикроскопски препарат: микроскопски препарат на вагинален секрет: малкоLactobacillus spp. , единични "clue cells" ; микроскопски препарат на цервикален секрет:наличие на полета с 5 - 10 Leucos/ м.поле

Благодаря!



Здравейте, Радост1!

Имате инфекция с анаеробна бактерия - Уреаплазма. Необходимо е да се консултирате с акушер-гинеколога си за подходяща терапия.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Daniela1 » 18 Фев 2021, 10:17

Здравейте! Защо по време на цикъл ми се възпаляват венците и кървят? Това гинекологичен проблем ли е? Как трябва да се лекува?
Daniela1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Яну 2014, 10:10

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 18 Фев 2021, 23:35

Daniela1 написа:Здравейте! Защо по време на цикъл ми се възпаляват венците и кървят? Това гинекологичен проблем ли е? Как трябва да се лекува?



Здравейте, Daniela1!

Поради хормоналните промени, които се случват по време на менструалния цикъл, някои жени изпитват промени в устната кухина, които могат да включват яркочервени подути венци, подути слюнчени жлези, поява на афти или кървене на венците.

Венечната тъкан съдържа естрогенови рецептори, които реагират на хормонални флуктуации. Поради това кървенето на венците може да се появи в съответствие с цикъла на жената.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот IvalinaMartinova » 23 Мар 2021, 23:43

Здравейте!
От няколко години приемам противозачатъчни.
Вчера имах полов контакт, но не е имало болка, да, по-силно беше, но не ме е боляло.
От хапчетата имам още 4 таблетки от блистера като не съм пропускала хапче. Сега забелязах кафеникаво зацапване и след като поставих тампон имаше и кървави нишки и тампона се оцвети бързо в кафеникаво.
Преди години гинеколога ми откри раничка на шийката и я обгорихме.
Има ли вариант да е от нея? От по-бурния секс? От противозачатъчните нещо?
Никога не ми е идвало докато все още имам таблетки.
IvalinaMartinova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Окт 2019, 08:51

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 07 Апр 2021, 13:17

IvalinaMartinova написа:Здравейте!
От няколко години приемам противозачатъчни.
Вчера имах полов контакт, но не е имало болка, да, по-силно беше, но не ме е боляло.
От хапчетата имам още 4 таблетки от блистера като не съм пропускала хапче. Сега забелязах кафеникаво зацапване и след като поставих тампон имаше и кървави нишки и тампона се оцвети бързо в кафеникаво.
Преди години гинеколога ми откри раничка на шийката и я обгорихме.
Има ли вариант да е от нея? От по-бурния секс? От противозачатъчните нещо?
Никога не ми е идвало докато все още имам таблетки.


Здравейте!

Разбирам притеснението Ви, но за съжаление от разстояние не може да се даде точен отговор на Вашия въпрос без преглед. Ако се появи отново или се допълни от други симптоми, моля за консултация с АГ. Възможно е да е и от по-бурния полов контакт, но остават и някои диагнози под въпрос.

Всичко добро!
Д-р Яница Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Вики.Симеонова » 17 Апр 2021, 13:57

Моля за помощ в начална бременост съм и ми откриват миома 7см лекаря който ме прегледа каза аборт чистене и после божа работа за дете не гарантира .не вярвах на ушите си отидох при друг той ми предлага да си износа детето на 36 г съм моля дайте ми съвет какво как в шах съм и ужас
Вики.Симеонова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2021, 13:43

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот gllory.sergeeva » 26 Апр 2021, 18:22

Здравейте! Имам HPV-16, без изменения и 2-ра група цитонамазка. Имам изписан АНСС за 3 месеца, който пия в момента. Тъй като искам възможно най-бързо, тоест след 3-те месеца прием на АНСС да подтисна вируса, ако е възможно... може ли с цел забързване на процеса да използвам и Папилокеър или Силаут, или се прилагат само при изменения?
gllory.sergeeva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Мар 2021, 16:08

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 27 Апр 2021, 17:00

Вики.Симеонова написа:Моля за помощ в начална бременост съм и ми откриват миома 7см лекаря който ме прегледа каза аборт чистене и после божа работа за дете не гарантира .не вярвах на ушите си отидох при друг той ми предлага да си износа детето на 36 г съм моля дайте ми съвет какво как в шах съм и ужас


Здравейте, Вики!

Разбирам притеснението Ви. Важно е в случая да прецените Вие, това първо детенце ли Ви е?
Ако да, тогава желанието за износване на бебето е навярно на преден план за Вас.
Миомата не е малка, но това не означава, че е невъзможно бременността да не премине дори нормално. Забележете дори има пациентки, които раждат с такава миома по нормален път.
Разбира се трябва да се огледа обстойно на УЗ точната локация на миомата, да се проследи как се отразява на бебето в развитието му в тези първи седм. и след това редовни контроли, веднъж на 2 седмици в процеса на бременността.
Знаете ли, тук няма закони, природата, както и Вашият майчински инстинкт са по-силни в случая.
Желая Ви да успеете да се окопитите и вземете решение за себе си. Дай Боже всичко да мине добре!

С уважение,
Д-р Яница Раева
акушер-гинеколог
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 27 Апр 2021, 17:07

gllory.sergeeva написа:Здравейте! Имам HPV-16, без изменения и 2-ра група цитонамазка. Имам изписан АНСС за 3 месеца, който пия в момента. Тъй като искам възможно най-бързо, тоест след 3-те месеца прием на АНСС да подтисна вируса, ако е възможно... може ли с цел забързване на процеса да използвам и Папилокеър или Силаут, или се прилагат само при изменения?


Здравейте!

Имате 2ра група цитонамазка, а защо сте изследвана за HPV?
По принцип при много пациентки се получава една свръхдиагностика и в последствие много притеснения без обоснование. В случая е достатъчно да подсилите имунната си система вътрешно. Ако гинекологът Ви, не е забелязал тревожни изменения по мат. шийка, не бих Ви съветвала на всяка цена да терапирате локално.

Желая Ви всичко добро!
Д-р Яница Раева
акушер-гинеколог
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта