Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Ана Петрова » 10 Май 2021, 21:08

Здравейте! След преглед при гинеколог ми беше изписан Гинофлор (вагинални таблетки) като вид “профилактично лечение” 2 пъти седмично. След поставянето на една таблетка възможно ли е да има изтичане от нея на 3ти и 4ти ден или по някакви причини течението ми да се засилило?
Ана Петрова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2021, 21:03

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 11 Май 2021, 17:41

Ана Петрова написа:Здравейте! След преглед при гинеколог ми беше изписан Гинофлор (вагинални таблетки) като вид “профилактично лечение” 2 пъти седмично. След поставянето на една таблетка възможно ли е да има изтичане от нея на 3ти и 4ти ден или по някакви причини течението ми да се засилило?


Здравейте!

Гинофлор може да даде такава реакция на завишаване кол. на влаг. секрет. Една от съставките му е Естриол и макар и в малко кличество, този хормон има едно подхранващо за лигавицата свойство. По този начин влажността, съответно кол. секрет на влагалището може да се увеличи. Не би трябвало да е фатално това действие, като цяло е едно добро лекарство за подсилване на нормалната ваг. флора.

Бъдете здрави!
Д-р Яница Раева
акушер-гинеколог
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот reninel » 21 Май 2021, 13:33

Здравейте.Нямам колпоскопски изменения по шийката,а в канала -койолцитоза .Изписан ми е Папилокеър.Снощи ми беше 4-та апликация и при самото поставяне на апликатора изпитах болка .Като го махнах сякаш отшумя.Днес вече имам като парене и болка при уриниране.Възможна ли е да не ми понася?Микробиологиите преди това са чисти.
И втори въпрос-апикаторите не са в стерилан опаковка-почистват ли се преди употреба по някакъв начин?Благодаря!
reninel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Сеп 2019, 21:42

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Ана Петрова » 16 Юли 2021, 16:58

Здравейте! Преди година имах проблеми с бактерии в микробиолог. Изследвания и получих подуване на малките срамни устни които излекувах с антибиотик след което постоянно посрщавам гинеколог. Последнкте месеци нямах проблеми. След мато боледувах реших да отива профилактично на преглед където остановиха че нямам никакви проблеми и всичко е нормално . Четири дни след това по време на полов акт с приятелят ми усещах лека болка и не бях достаъъчно овлажнена. След акта забелязах че устните ми са подути което продължи до другия ден на обяд. Възможно ли е да е реакция от не достатъчното овлажняване и да не е в следствие на инфекция след като дни преди това гинекологат ми не е открил нищо притеснително?
Ана Петрова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2021, 21:03

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот dete2021 » 22 Дек 2021, 13:37

Здравейте, на 02.12 ми бе извършена хистероскопия /отстраняване на полип/. Днес е 31 ден от последния ми цикъл и все още нямам менструация, която по принцип ми е на 27-28 ден. Нормално ли е това забавяне и до колко дни може да закъснее цикълът? Също имам едно постаянно леко зацапване, което на моменти е кафеникаво, повечето дни жълтеникаво. Благодаря предварително.
dete2021
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2021, 13:05

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Лили95 » 19 Мар 2022, 08:58

Искам да попитам имам болка и парене в интимната област влагалището и ануса простира се към опашката дори нея чувствам като възпалена и ме боли пари ми и при уриниране бях на гинеколог не се изолираха гъбички резултата е голям брой левкоцити и нормално количество лактобацили кожно видимо нямам нищо (нямам хемороиди и фисури бях на хирург) и на невролог който предположи че е невропатични болка и ми изписа линофор от който ми ставаше зле а ефекта бе нулев и за това не го пих дълго. Ако имате някакво предположение какво ми е ще см благодарна. Дори когато се мия кожата ми е болезнена
Лили95
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Мар 2022, 20:02

Предишна

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта