Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Desipetkova12 » 18 Апр 2018, 10:33

Благодаря ви д-р Раева.
Desipetkova12
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Апр 2018, 12:21

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот ЕвелинаДаскалова » 19 Апр 2018, 18:37

Здравейте,д-р Раева ! Резултата ми от МБ изследване на вл.секрет е : масово лактобацили, еп.клетки, не се видяха левкоцити . T.vaginalis (-) . От цитомазката : 2 група, умерено изразен цервицит . Бяха ми открили "раничка" на маточната шийка,която е гориха , но сега при прегледа отново се виждаше . Гинеколога ми каза ,че всичко е наред ,но искам и второ мнение каква може да е причината за цервицит ? Бях писала по-рано за воднисто течение, което имах в рамките на 1 ден .
ЕвелинаДаскалова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Апр 2018, 10:54

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот pepals » 19 Апр 2018, 18:53

Здравейте имам въпрос относно женската еакулация След като потече тази течност от влагалището ако продължим с вагинален секс , на следващия ден мъжа ми има червени точици по пениса ,а аз получавам течение ,2 пъти са ми пускали секрет 2-3 дни след това и резултата е -Ешерихия коли във влагалището ,възможно ли е да е от тази течност
pepals
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Апр 2018, 18:20

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот deni20015 » 21 Апр 2018, 19:45

Здравейте! Преди дни отидох на гинеколог с оплаквания за бяло течение и непириятна миризма. Прегледа ме всичко беше добре. Изписа ми Тинидазол 4 таблетки и Полижинакс за 12 дена. Снощи сложих първата вагинална капсула, отначало всичко беше добре, но след това се появи нужда от посещение на тоалетната. На сутринта усещах леко парене около входа на влагалището. В момента при уриниране, пари и има много малко кръв.Също така уринирането е през около 20 мин. Бих искала вашето мнение относно ситуацията.
deni20015
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Апр 2018, 19:30

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 23 Апр 2018, 10:06

ЕвелинаДаскалова написа:Здравейте,д-р Раева ! Резултата ми от МБ изследване на вл.секрет е : масово лактобацили, еп.клетки, не се видяха левкоцити . T.vaginalis (-) . От цитомазката : 2 група, умерено изразен цервицит . Бяха ми открили "раничка" на маточната шийка,която е гориха , но сега при прегледа отново се виждаше . Гинеколога ми каза ,че всичко е наред ,но искам и второ мнение каква може да е причината за цервицит ? Бях писала по-рано за воднисто течение, което имах в рамките на 1 ден .


Здравейте, Евелина!

Резултатите от изследванията са в норма. Относно "раничката" на маточната шийка не трябва да се притеснявате, ако всичко останалое в норма (цитонамазка, както и при гинекологичен преглед, ако няма други особености). Раничката е често срещана при жените и най-често е физиологично изменение. Тя може обаче да причини по-засилен секрет, така че ако това се повтяря и Ви притеснява, може да обсъдите с гинеколога, дали е нужно повторно обгаряне.

Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 23 Апр 2018, 10:21

deni20015 написа:Здравейте! Преди дни отидох на гинеколог с оплаквания за бяло течение и непириятна миризма. Прегледа ме всичко беше добре. Изписа ми Тинидазол 4 таблетки и Полижинакс за 12 дена. Снощи сложих първата вагинална капсула, отначало всичко беше добре, но след това се появи нужда от посещение на тоалетната. На сутринта усещах леко парене около входа на влагалището. В момента при уриниране, пари и има много малко кръв.Също така уринирането е през около 20 мин. Бих искала вашето мнение относно ситуацията.


Здравейте, Дени!

По описание на симптомите Ви съдя, че имате инфекция на пикочните пътища. Моля да пуснете сутрешна урина -седимент и урокултура и така да се установи дали имате и какъв тип инфекция. Поради акутните Ви проблеми Ви съветвам да посетите гинеколог в най-кратък срок. До тогава наблегнете на обилния прием на течности, както и прием на препарати като Неоринал или Червена боровинка.

Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Andonova99 » 24 Апр 2018, 09:53

Здравейте , на 24 години съм и от известно време имам следния проблем : МЦ дойде на 18.03 последно нормално , от 09.04 имам гадене , прилошаване, силни болки в кръста , реших да си пусна кръвен тест за бременност , който беше напълно отрицателен 3 дни преди датата за цикъл -0.198 , но след 3 дневно закъснение и симптомите не изчезваха пуснах друг в друга лаборатория 5.8 . На следващия ден цикъла ми дойде , но по слабо и без никаква болка . Отидох на гинеколог и ме гледаха на коремен ехограф , но не се видя нищо .. И след дошъл цикъл макар и със закъснение , симптомите продължават , ходиш на лакви ли не лекари и всички казват че ми няма нищо . А симптомите продължават . Немога да изкача стълбите , не се чувствам изобщо добре . е 0
Andonova99
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Апр 2018, 09:45

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 25 Апр 2018, 09:52

Andonova99 написа:Здравейте , на 24 години съм и от известно време имам следния проблем : МЦ дойде на 18.03 последно нормално , от 09.04 имам гадене , прилошаване, силни болки в кръста , реших да си пусна кръвен тест за бременност , който беше напълно отрицателен 3 дни преди датата за цикъл -0.198 , но след 3 дневно закъснение и симптомите не изчезваха пуснах друг в друга лаборатория 5.8 . На следващия ден цикъла ми дойде , но по слабо и без никаква болка . Отидох на гинеколог и ме гледаха на коремен ехограф , но не се видя нищо .. И след дошъл цикъл макар и със закъснение , симптомите продължават , ходиш на лакви ли не лекари и всички казват че ми няма нищо . А симптомите продължават . Немога да изкача стълбите , не се чувствам изобщо добре . е 0


Здравейте!

Относно резултатите от бета-ЧХГ е важно да изпратите и мерните единици, както и референтните стойности от лабораториите са различни понякога. Така бих могла да анализирам по-точно кръвния Ви резултат. Що се отнася до симптомите - правилно, трябва да се изключи бременност. Но тя не е единствения възможен фактор за Вашите оплаквания. Един обстоен гинекологичен преглед трябва да изключи гинекологични проблеми. Ако гинекологът не открие причина, трябва да се консултирате с хирург или интернист за Вашите оплаквания.

Пожелавам Ви бързо възстановяване! При въпроси съм насреща.
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот tototor » 29 Апр 2018, 23:15

Здравейте, д-р Раева! На АБ от микробиология ми беше открит бета хемолитичен стрептокок група Б, освен това имах много обилно бяло течение. В момента взимам Аксеф, вчера приключих курс Флуомизин по предписание на гинеколожката, при която отидох.
Въпросът ми е: дали и приятелят ми трябва да се изследва, имайки предвид, че правим секс с презерватив винаги, /освен/ оралния. Тоест, има ли вариант да съм му предала нещо от орален секс? При него няма никакви проявени симптоми. Ако трябва да се изследва, за какви изследвания става дума?
В интернет четох смесени мнения по темата - дали инфекцията се предава или не. А гинеколожката не ми даде информация относно това. Надявам се вие да помогнете, благодаря!
tototor
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Апр 2018, 23:12

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 30 Апр 2018, 10:00

tototor написа:Здравейте, д-р Раева! На АБ от микробиология ми беше открит бета хемолитичен стрептокок група Б, освен това имах много обилно бяло течение. В момента взимам Аксеф, вчера приключих курс Флуомизин по предписание на гинеколожката, при която отидох.
Въпросът ми е: дали и приятелят ми трябва да се изследва, имайки предвид, че правим секс с презерватив винаги, /освен/ оралния. Тоест, има ли вариант да съм му предала нещо от орален секс? При него няма никакви проявени симптоми. Ако трябва да се изследва, за какви изследвания става дума?
В интернет четох смесени мнения по темата - дали инфекцията се предава или не. А гинеколожката не ми даде информация относно това. Надявам се вие да помогнете, благодаря!


Здравейте!

Относно стрептококи от гр. Б трябва да имате предвид, чe принадлежат към нормалната флора на гастроинтестиналния тракт и влагалището. Но в случаи на дисбаланс на вагиналната флора може този тип бактерия да постигле доминантен характер и да се прояви с инфекциозни симптоми (при Вас със засилен секрет). При бременни жени също тази балкерия е препоръчително да бъде третирана за предотвратяване на усложнения при новороденото. При Вашия партньор няма нужда от терапуя в случая.
Успех с назначеното лечение!

Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта