Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Sonq97 » 01 Май 2018, 22:31

Zdraveite,bremenna sam v 4sedmica iskam da popitam vredno li e da piq aspirin tova moje li da dovede do padane na ploda?
Sonq97
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2018, 19:31

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот IIlieva » 02 Май 2018, 00:31

Здравейте,

От повече от година имам силни болки ниско в ляво (ляв яйчник), които се появяват няколко дни преди менструация и по средата на цикъла ( между 9-15 ден). Ходила съм на много прегледи при няколко различни гинеколози, които не виждат конкретен проблем. Ходила съм на преглед при гастроентеролог, пускала съм си изследване на кръв и стерина урина и хормони на щетовидна жлеза. Всички изследвания са в норма! Повече от 6 месеца пих Ясмин по лекарско предсисание, а от скоро съм на Фемоден, но болките продължават.
Можете ли да дадете някакво предположение какъв би могъл да бъде проблемът или поне какви други изследвания бих могла да си направя.

Благодаря предварително!

Поздрави
IIlieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Май 2018, 23:56

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Sonq97 » 02 Май 2018, 11:18

Zdraveite,kak da predizvikam spontanen abort s hapcheta v 4ta sedmica sam?
Sonq97
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2018, 19:31

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 02 Май 2018, 12:51

Sonq97 написа:Zdraveite,bremenna sam v 4sedmica iskam da popitam vredno li e da piq aspirin tova moje li da dovede do padane na ploda?

Здравейте!
По време на бременност, ако се налага обезболяващо, е препоръчително да приемате Парацетамол.
Ако се налага да приемата Аспирин по друга причина, моля да се консултирате с Вашия гинеколог (в редки случаи и под строга индикация е позволен Аспирин 150мг 1х1).
Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 02 Май 2018, 12:54

IIlieva написа:Здравейте,

От повече от година имам силни болки ниско в ляво (ляв яйчник), които се появяват няколко дни преди менструация и по средата на цикъла ( между 9-15 ден). Ходила съм на много прегледи при няколко различни гинеколози, които не виждат конкретен проблем. Ходила съм на преглед при гастроентеролог, пускала съм си изследване на кръв и стерина урина и хормони на щетовидна жлеза. Всички изследвания са в норма! Повече от 6 месеца пих Ясмин по лекарско предсисание, а от скоро съм на Фемоден, но болките продължават.
Можете ли да дадете някакво предположение какъв би могъл да бъде проблемът или поне какви други изследвания бих могла да си направя.

Благодаря предварително!

Поздрави


Здравейте!
Ако сте минали през целия набор от прегледи при хронични оплаквания с болки в корема ( гинеколог, гастроентеролог), тогава остава уточнение чрез лапароскопия. Някои заболявания се диагносицират само чрез този метод. При още въпроси съм насреща!

Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 02 Май 2018, 12:56

Sonq97 написа:Zdraveite,kak da predizvikam spontanen abort s hapcheta v 4ta sedmica sam?


Здравейте!

За предизвикване на аборт с лекарства е необходимо да се обърнете към гинеколг, тъй като лекарствата се продават срещу лекарско предписание.

Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Марияна82 » 02 Май 2018, 21:08

Здравейте, незнам дали пиша на правилното място,но не намерих къде трябва.Нуждая се от помощ за разчитане на епикриза след хистероскопия.Затворена биопсия на маточни лигаменти.След дезинфекция на ВПО и влагалище се залови с еднозъбец ПВКУ,хистерометрия-7,5см.Абразиран е цервикален канал,след което се далатира до номер8 по Хегар.Вътрешна повърхност на матката-правилна,лека хипертрофия на ендометриоза в зоната на предна маточна стена.Ляв и десен Иструм:видим.Биопсира се хипертрофиралия участък.И сега това, което ме притеснява:резултатът от изследванията:Парафиновите блокче-Ендометриален полип; Аденоматозна хиперплазия на ендометриума с изразен едем.Точно този атипизъм ме притеснява,но според гинекологът извършил интервенцията всичко е наред.Много ви моля за вашето мнение,т.к. нещо изобщо не ми е спокойно.
Марияна82
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Май 2018, 19:43

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот angelova8808 » 04 Май 2018, 14:16

Здравейте отново за пореден път се обръщам към вас. Имам въпрос искам да си пусна хормонални изследвания но в момента пия антибиотик. Цикълът ми трябва да ми дойде на 11- тогава приключвам и антибиотика,следователно хормоните ще ги пусна на 14,ще са минали три дни Та въпросът ми е антибиотика ще даде ли отражение на резултатите??? И още tsh на чист ден ли да го пускам или няма значение??? Благодаря
angelova8808
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2018, 11:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот deni20015 » 04 Май 2018, 16:38

Здравейте! Преди време ми изписаха Полижинакс за бялото течение заедно с антибиотик. След първата вагинална капсула имах проблеми с уринирането. След изследвания се оказа, че съм получила инфекция на пикочните пътища. Гинеколожката ми изписа друг антибиотик, стопирах за сега лекуването на бялото течение докато пия тези лекарства. Но от 2-3 дена се появи тъмно кафяво течение. Цикълът ми е след 6 дена. Нормално ли е това? А дали не е от въздействието на антибиотика?
deni20015
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Апр 2018, 19:30

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот angelova8808 » 04 Май 2018, 17:40

Ако може и да ми отговорите за резултат от цитонамазка. Цитонамасзка представена от група суперфициални и интермедиерни плоски епителниклетки с умерено изразени дегенеративни промени и без белези на атипизъм,групи парабазални и ендоцервикални епителни клетки с леко изразени дегенераривни и регенераторни промени,множество сегментоядрени левкоцити,единични еритроцити,умерено изразен бактериален фон. Тези показатели какво говорят??? И ако е за инфекжия седмица по рано си правих ДНКтест за хламидия,уреоплазма и микоплазма и трите саотрицателни. Тогава ми правиха и микробиология няма трихомони кандида всичко чистоМного съм притеснена на какво се дължат тези левкоцити за една седмица да се появат толкова много.Всички изследвания ги правя по повод спонтанен аборт Благодаря ви предваеително
angelova8808
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2018, 11:57

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта