Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Марияна82 » 04 Май 2018, 17:56

Марияна82 написа:Здравейте, незнам дали пиша на правилното място,но не намерих къде трябва.Нуждая се от помощ за разчитане на епикриза след хистероскопия.Затворена биопсия на маточни лигаменти.След дезинфекция на ВПО и влагалище се залови с еднозъбец ПВКУ,хистерометрия-7,5см.Абразиран е цервикален канал,след което се далатира до номер8 по Хегар.Вътрешна повърхност на матката-правилна,лека хипертрофия на ендометриума в зоната на предна маточна стена.Ляв и десен Иструм:видим.Биопсира се хипертрофиралия участък.И сега това, което ме притеснява:резултатът от изследванията:Парафиновите блокче-Ендометриален полип; Аденоматозна хиперплазия на ендометриума с изразен едем.Точно този атипизъм ме притеснява,но според гинекологът извършил интервенцията всичко е наред.Много ви моля за вашето мнение,т.к. нещо изобщо не ми е спокойно.
Марияна82
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Май 2018, 19:43

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот sherimstf » 04 Май 2018, 18:04

Здравейте! Често имам кафяво-розово, жълто-зеленикаво течение с неприятна миризма.. Бях на гинеколог преди няколко месеца, използвах полижинакс, но след известно време пак се получи.. Искам да попитам на какво може да се дължи?
sherimstf
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2018, 17:58

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Balala » 07 Май 2018, 21:51

Здравейте!
Родих преди два месеца. Около 35 ден спряха лохиите, а на 44-5тия отново се появи някакво зацапване. Продължи до към 55 ден, като не беше обилно, а само като ходя до тоалетна и се избърша оставаше по хартията. На ехографа всичко излезе наред, освен това, че яйчниците са поликистозни, което лекаря каза, че е нормално за след раждане. И шевовете ми зараснаха още на 2рата седмица. Днес отново се появи зацапване с леки болки в дясно. От какво може да се получава това? Дали е цикъл при положение, че кърмя? Лекаря каза, че влагалището е зачервено и чакаме микробиология. Възможно ли е от бактерии да се появява това кървене?
Благодаря Ви предварително!
Balala
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2018, 12:35

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Ани.Пенчева » 09 Май 2018, 13:50

Эдравейте! Миналата седмица ходих на гинеколог тъй като април месец ми пропусна мансъруацията... Отри че имам спукана киста и 4,42 см течност в малкия таэ и раничка... иэписа ми дулфастон и ми каэа че нв трябва да ми идва менструацията ако дойде дори да е малко кърввнето се спирало днес ми дойде и тя ми каэа че няма от какво да се притеснявам... търся консултация с вас тъй като лекърката ми си противоречи и ме интервсува какво ще се случи с таэи течност в таэа
Ани.Пенчева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2018, 13:47

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот ina.nakova » 10 Май 2018, 10:09

Здравейте,
отскоро имам проблем. Пия Ясмин от много години, както си му е реда с почивки и прегледи. Скоро се разболях от някакъв вирус и изпих маса лекарства и в средата на блистера прокървих отначало повече сега е слабо и по-бледо, но не спира. Лекарствата, които приемах по време на болеста са Панцеф, течен аналгин, ентерол, системи с глукоза, деган, но шпа, бусколизин и Вит.С, за неврологичните проблеми: Мидокалм и Фламексин. Дали прокървяването е следствие от този стрес, на който беше подложен организма ми. И какво да правя с Ясмина? Да спра ли приема му или мога да продължа да си го приемам стандартно?
ina.nakova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2018, 09:50

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aneliya.dineva » 10 Май 2018, 22:57

Здравейте,от 3 години имам болки във влагалището.При ходене ,вдигане на тежко,напъване боли ужасно.Болката е режеща,и все едно съм залята с киселина.Когато слагам тампон е по -търпимо,имам чувството че стените на влагалището се трият и от това ме боли.Ходила съм на гинеколог много пъти и при различни специалисти,които не могат да разберат защо ме боли.От скоро след малка нужда има леко розово.Имах травматично раждане през 2009 и едно цезарово сечение миналата година.При последния преглед пих Панцеф 10 дни,но след като свърши болките се върнаха.В момента пия бусколизин по 6 на ден,без тях просто не мога да ходя от болки.Какво бихте ме посъветвали?
aneliya.dineva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2018, 22:46

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот limited_edition13 » 15 Май 2018, 10:27

Здравейте,
Пиша Ви защото имам въпоси. На 32 години съм, жена.....Ами от 10.05.2018 не съм вече девствена, и това, което се случи е , че много боля, а кръв нямаше изобщо, никаква. През целия акт не усетих нищо и просто чаках да приключи, за някакво уоволствие и дума не може да става.
На другия ден решихме да опитаме отново. И за мой ужас, пак болеше като първия път още на входа, и просто отказах да продължим.
Основния ми въпрос е относно болката, защо продължава да я има, а и нямаше кръв. Казаха ми, че най-вероятно е еластична и просто дупката (имах дупка малка в центъра) се е разширила, но не се е скъсала.
Приятеля ми развива теории, че е трябвало по-млада да го направя, защото тогава кожата била гъвкава и малада, а сега не е.
И , моля Ви кажете къде е истината, какъв е проблема?
Другия ми проблем е че не изпитвам никакво удовоствие от това, посто бях там.
Втория път след като не стана, приятеля ми отдели много старание с пръсти и език, беше купил и Durex гел ( тея гелове са безполезни), и аз само се чудех какво прави, смисъл не усещах удоволствие, а той бая време се стара. От време на време усетя нещо и то леко, и изчезва веднага , толкова....
Не би ли следвало тези зони и точки като се докоснат да има удовоствие, а аз нищо,
Само усещането, че се прави нещо там.
Харесвам приятеля си и му вярвам.
Друго важно е, че чак на 30 осъзнах, че вагината има някаква друга роля, тоест нямам сексуални желания, и като се занимавам сама, пак не успявам да постигна някави усещания, а аз най-добре знам колко и къде усещам, но и аз успявам за малко да усетя нещо и то слабо и изчезва. И му казах, че най-вероятно така ще стане и няма да усетя нищо, че не е виновен той.
Моля Ви обяснете ми защо пак боли като първия път, и ако знаете защо съм безчувствена и към своите и към неговите докосвания?
Сега намерих къде е мястото на болката и е входа , където свършват срамните устни, ъгълчето, което се сключва там, там боли, и още е болезнено.....Единственото, което ми хрумва е дали партньора ми не е с по-голям пенис от колкото може да влезе и , при влизането , той да разранява мястото, и за това пак да боли.....Тоест е невъзможно с него?
limited_edition13
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2016, 14:59

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Sonq97 » 16 Май 2018, 09:43

Здравейте,направиха ми аборт на 14ти май,сред колко дена трябва да ходя на преглед?
Sonq97
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2018, 19:31

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот ВВB » 17 Май 2018, 14:39

Здравейте, живея в чужбина и цялата история доста дълга с няколко различни лекаря, не зная кое е свързано и кое не, затова ще се опитам накратко да обясня и да попитам.
От година и нещо през няколко месеца ми се появява нещо като пъпка в интимната област, доста болезнена, подува се, пуква се, изтича и все остава едно малко топченце. Няколко пъти ходих на гинеколог, според нея е пъпка от бръсненето евентуално. Пих антибиотик преди година, след като от взета проба и изследване на болести разни, се установи само че има Streptocoque Agalactiae (B) там, но антибиотика не беше силен, защото според гинеколожката ми не е нещо особено. После ми предписа някакви си кремчета, които не помагат по бързото заздравяване и тях си и ползвам, защото последния път ме изкара едва ли не хипохондричка! Появи се веднъж и на точно същото място от другата страна, но там сякаш не остана топченце и всичко си отмина. Намира се на малките срамни устни и като преглеждам снимки из интернет прилича ужасно много на възпаление на бартолиновата жлеза, но се пада някак си по нагоре, по близо до уретрата и според гинеколожката ми жлезите са по надолу. Някаква гънка е, прилича ми на слюнковите жлези, когато е спокойна и остане топченцето.

Преди месец и половина имах учестено желание за уриниране и то само за по няколко капки понякога, нищо нямаше от изследванията които ми пусна личната лекарка, основно за цистит и подобни, но все пак ми даде една доза антибиотик, от която сякаш нещата поотихнаха. Няколко дни по късно след пране видях че има останали избелели петна по бельото ми, като да са пръскани с белина. Преди няколко дни реших да се консултирам за тези петна с личната лекарка. Тя ми пусна изследвания за гъбички, сифилис, хламидия и още някакви бактерии. Няколко часа след вземане на пробите в лаборатория, получих ужасно силно парене при уриниране и в момента пия Норфлоксацин. Вече втори ден съм по добре, но но пък въпросната от по горе пъпка се появи отново, с ужасна болка при натиск. Започвам да се чудя дали не съм сбъркала болките, но съм почти сигурна, че точно уретрата ме болеше, почти плачех от болка. Изследванията са отрицателни за всичко, пуснаха ми и урина, но понеже по спешност пих антибиотик, там също всичко е отрицателно. Моля за някакъв съвет, могат ли да бъдат свързани всички тези неща, какво да изследвам. Трудно е да обяснявам всеки път всичко от самото начало.
От изследванията също излиза, че имам среда бедна на Doederlein, как може да се коригира това?
ВВB
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Юни 2014, 10:07

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот deizislava » 20 Май 2018, 22:30

Здравейте,може ли да спра противозачатъчни Ясмин,като съм приела само едно хапче в последния ден от менструацията,другите 20 хапчета не желая да ги пия ,чувствам се много зле от тях.Дали,ще ми дойде пак,какво да правя мога ли да продължа с други.Моля за спешен отговор,никъде не намирам подобна ситуация.
deizislava
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2018, 22:19

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта