Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Sonq97 » 21 Май 2018, 01:08

Здравейте,направиха ми аборт на 14ти,но корема ми така и не се оправи. Имам запек от седмица две пих фенолакс,чай майчин лист,рициново масло,мед с вода на гладно,но имам само болки и подут корем,ако ходя ще е малко и има много тъмен цвят,гади ми се и ми е тежко. Около ануса мисля,че ми е подуто вътрешно може да имам хемороиди. Какво да пия,сериозно ли е?
Sonq97
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2018, 19:31

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 10:20

Марияна82 написа:Здравейте, незнам дали пиша на правилното място,но не намерих къде трябва.Нуждая се от помощ за разчитане на епикриза след хистероскопия.Затворена биопсия на маточни лигаменти.След дезинфекция на ВПО и влагалище се залови с еднозъбец ПВКУ,хистерометрия-7,5см.Абразиран е цервикален канал,след което се далатира до номер8 по Хегар.Вътрешна повърхност на матката-правилна,лека хипертрофия на ендометриоза в зоната на предна маточна стена.Ляв и десен Иструм:видим.Биопсира се хипертрофиралия участък.И сега това, което ме притеснява:резултатът от изследванията:Парафиновите блокче-Ендометриален полип; Аденоматозна хиперплазия на ендометриума с изразен едем.Точно този атипизъм ме притеснява,но според гинекологът извършил интервенцията всичко е наред.Много ви моля за вашето мнение,т.к. нещо изобщо не ми е спокойно.


Здравейте, Марияна!

От горе описаното от оперативния протокол става най-вероятно въпрос за задебелена лигавица на матката (съжалявам, някои термини са написани грешно по-горе във Вашето собщение).
От хистологичната диагноза е важно да има уточнение дали става въпрос за хиперплазия на ендометриум с или без атипия. Бих уточнила това с патолога на Ваше място и ако няма атипия, следователно нямате причина за притеснения. Просто трябва да обсъдите евтл. терапия на оплаквания и проследяване на гинекологичен статус с Вашия гинеколог.

Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 10:33

angelova8808 написа:Ако може и да ми отговорите за резултат от цитонамазка. Цитонамасзка представена от група суперфициални и интермедиерни плоски епителниклетки с умерено изразени дегенеративни промени и без белези на атипизъм,групи парабазални и ендоцервикални епителни клетки с леко изразени дегенераривни и регенераторни промени,множество сегментоядрени левкоцити,единични еритроцити,умерено изразен бактериален фон. Тези показатели какво говорят??? И ако е за инфекжия седмица по рано си правих ДНКтест за хламидия,уреоплазма и микоплазма и трите саотрицателни. Тогава ми правиха и микробиология няма трихомони кандида всичко чистоМного съм притеснена на какво се дължат тези левкоцити за една седмица да се появат толкова много.Всички изследвания ги правя по повод спонтанен аборт Благодаря ви предваеително


Здравейте!

Наред с тази подробна информация от цитонамазката е важно да ми споделите и коя ПАП група е цитонамазката, за да я интерпретирам.
Що се отнася до бактерии и левкоцити, те са винаги налични вагинално, тъй като влагалището няма стерилна среда. Въпросът е да не превишават определо количество, което се изследва чрез проведените от Вас микробиологични изследвания.

Поздрави!
Др Раева
Последна промяна Dr Yanitsa Raeva на 22 Май 2018, 10:45, променена общо 1 път
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 10:39

sherimstf написа:Здравейте! Често имам кафяво-розово, жълто-зеленикаво течение с неприятна миризма.. Бях на гинеколог преди няколко месеца, използвах полижинакс, но след известно време пак се получи.. Искам да попитам на какво може да се дължи?


Здравейте!

Относно Вашите оплаквания е необходим обстоен преглед за инфекция на влагалището: измерване на pH, микробиология на влагалищен секрет за микоза и обща микробиология, евтл. понякога се налага търсене на друг причинител. Трихомони се улавят евтл. допълнително с микроскопска диагностика директно след вземане на материал на място. Други допълнителни излседвания може да се наложат понякога - хламидии, уреаплазми, микоплазми. Това е основният спектър на изследвания.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 10:48

Balala написа:Здравейте!
Родих преди два месеца. Около 35 ден спряха лохиите, а на 44-5тия отново се появи някакво зацапване. Продължи до към 55 ден, като не беше обилно, а само като ходя до тоалетна и се избърша оставаше по хартията. На ехографа всичко излезе наред, освен това, че яйчниците са поликистозни, което лекаря каза, че е нормално за след раждане. И шевовете ми зараснаха още на 2рата седмица. Днес отново се появи зацапване с леки болки в дясно. От какво може да се получава това? Дали е цикъл при положение, че кърмя? Лекаря каза, че влагалището е зачервено и чакаме микробиология. Възможно ли е от бактерии да се появява това кървене?
Благодаря Ви предварително!


Здравейте!
Както сама предполадате е вероятно да става въпрос за месечния Ви цикъл. Той продължава при някои дами въпреки кърменето. Важно е да се изключат и инфекции, предимство е, че сте пузнали микробиология на влаг. секрет.
Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 10:51

Ани.Пенчева написа:Эдравейте! Миналата седмица ходих на гинеколог тъй като април месец ми пропусна мансъруацията... Отри че имам спукана киста и 4,42 см течност в малкия таэ и раничка... иэписа ми дулфастон и ми каэа че нв трябва да ми идва менструацията ако дойде дори да е малко кърввнето се спирало днес ми дойде и тя ми каэа че няма от какво да се притеснявам... търся консултация с вас тъй като лекърката ми си противоречи и ме интервсува какво ще се случи с таэи течност в таэа


Здравейте, Ани!
Какъв курс на лечение точно Ви е изписала лекарката? Колко дена ще приемате Дуфастон, понеже има различни курсове на лечение.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 10:57

ina.nakova написа:Здравейте,
отскоро имам проблем. Пия Ясмин от много години, както си му е реда с почивки и прегледи. Скоро се разболях от някакъв вирус и изпих маса лекарства и в средата на блистера прокървих отначало повече сега е слабо и по-бледо, но не спира. Лекарствата, които приемах по време на болеста са Панцеф, течен аналгин, ентерол, системи с глукоза, деган, но шпа, бусколизин и Вит.С, за неврологичните проблеми: Мидокалм и Фламексин. Дали прокървяването е следствие от този стрес, на който беше подложен организма ми. И какво да правя с Ясмина? Да спра ли приема му или мога да продължа да си го приемам стандартно?


Здравейте!

Относно приема на Ясмин - поради каква причина го приемате, терапия на някакво заболяване или само с контраептивна цел?
При стресови фактори за организма (било то при психологически, медикаментозно, инфекциозно натоварване) често се появяват промени в цикъла (евтл. с междинни прокървявания). За да сте спокойна, че всичко е наред, един преглед при гинеколог също е препоръчителен.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 11:04

aneliya.dineva написа:Здравейте,от 3 години имам болки във влагалището.При ходене ,вдигане на тежко,напъване боли ужасно.Болката е режеща,и все едно съм залята с киселина.Когато слагам тампон е по -търпимо,имам чувството че стените на влагалището се трият и от това ме боли.Ходила съм на гинеколог много пъти и при различни специалисти,които не могат да разберат защо ме боли.От скоро след малка нужда има леко розово.Имах травматично раждане през 2009 и едно цезарово сечение миналата година.При последния преглед пих Панцеф 10 дни,но след като свърши болките се върнаха.В момента пия бусколизин по 6 на ден,без тях просто не мога да ходя от болки.Какво бихте ме посъветвали?


Здравейте!

При Вашите оплаквания е важно да се изключат множество заболявания: инфекция на влагалището, епителни промени на влагалишето,структурни изменения по гениталиите/малък таз, кожно заболяване в зоната на гениталиите, консултация с проктолог/гастроентеролог. Евтл. може да има и психологически аспект на оплакваниятя Ви. Ако не се намери друга медицинска причина, в някои случаи като Вашия е препоръчителна и консултация с психолог.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 11:07

Sonq97 написа:Здравейте,направиха ми аборт на 14ти май,сред колко дена трябва да ходя на преглед?


Здравейте!

При липса на оплаквания и придружаващи заболявания (които биха изсиквали по-скорошна консултация) е достатъчно да минете на контролен преглед след 7 дена от манипулацията при гинеколог.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 11:22

deizislava написа:Здравейте,може ли да спра противозачатъчни Ясмин,като съм приела само едно хапче в последния ден от менструацията,другите 20 хапчета не желая да ги пия ,чувствам се много зле от тях.Дали,ще ми дойде пак,какво да правя мога ли да продължа с други.Моля за спешен отговор,никъде не намирам подобна ситуация.


Здравейте!

Няма проблем, може да спрете приема на Ясмин, щом като Ви действа неблагоприятно. Относно консултация за друго лекарство Ви препоръчвам да се обърнете към гинеколог на място (препоръката за лекартсво е съобразена с преглед/общи други фактори).

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта