Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Марияна82 » 22 Май 2018, 11:32

Благодаря за отговора.Оъниви погледнах епикризата и изследванията от биопсията,пише само: ендометриален полип; аденоматозна хиперплазия на ендометриума с изразен едем.Няма друго.
Марияна82
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Май 2018, 19:43

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 22 Май 2018, 11:38

Марияна82 написа:Благодаря за отговора.Оъниви погледнах епикризата и изследванията от биопсията,пише само: ендометриален полип; аденоматозна хиперплазия на ендометриума с изразен едем.Няма друго.


Разбирам!
Смятам че директната комуникация с колеги (и тези от патологията) е важна за уточняване на някои въпроси. Затова Ви препоръчах, да се уточни въпроса: има ли или няма атипия.
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Petya_E » 23 Май 2018, 12:22

Здравейте,
Ще съм Ви благодарна за съвет.
С температура 37-38 С° съм от 10 дни. Правих изследвания -кръв и урина, казаха, че всичко е наред. Ходих на 2 гинекологични прегледа при различни лекари, при което установиха възпаление на ляв яйчник и ми предписаха лечение с Аугоментин и Полижинакс. Вече 5-ти ден от лечението, аз продължавам да вдигам температура..
Не знам какво да правя от тук нататък..
Моля за съвет!
Хубав ден.
Petya_E
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Май 2018, 12:16

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот seww » 26 Май 2018, 13:45

Здравейте,вече втори път лекувам Уреаплазма Парвум,предстой ми да пускам контрола. Може ли да питам,вие как бихте я лекували,колко време след лечението се пуска контролата?
seww
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Май 2018, 13:41

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Balala » 26 Май 2018, 15:04

Здравейте, благодаря за отговора!
Микробиологията излезе чиста. Само липса на лактобацили, изписаха ми такива. Оказва се, че не е МЦ. Установих, че кървенето се появява след натоварване. Например носене на нещо тежко или правене на упражнения. Отново получих такова кървене след лека тренировка, нямам никакви болки или дискомфорт. Какъв може да е проблема?
Balala
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2018, 12:35

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот angelova8808 » 28 Май 2018, 07:57

Dr Yanitsa Raeva написа:
angelova8808 написа:Ако може и да ми отговорите за резултат от цитонамазка. Цитонамасзка представена от група суперфициални и интермедиерни плоски епителниклетки с умерено изразени дегенеративни промени и без белези на атипизъм,групи парабазални и ендоцервикални епителни клетки с леко изразени дегенераривни и регенераторни промени,множество сегментоядрени левкоцити,единични еритроцити,умерено изразен бактериален фон. Тези показатели какво говорят??? И ако е за инфекжия седмица по рано си правих ДНКтест за хламидия,уреоплазма и микоплазма и трите саотрицателни. Тогава ми правиха и микробиология няма трихомони кандида всичко чистоМного съм притеснена на какво се дължат тези левкоцити за една седмица да се появат толкова много.Всички изследвания ги правя по повод спонтанен аборт Благодаря ви предваеително


Здравейте!

Наред с тази подробна информация от цитонамазката е важно да ми споделите и коя ПАП група е цитонамазката, за да я интерпретирам.
Що се отнася до бактерии и левкоцити, те са винаги налични вагинално, тъй като влагалището няма стерилна среда. Въпросът е да не превишават определо количество, което се изследва чрез проведените от Вас микробиологични изследвания.

Поздрави!
Др Раева

Здравейте цитоната маска е РАР 2 група Благодаря ви много за отговора
angelova8808
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Мар 2018, 11:57

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Roxana_2911 » 29 Май 2018, 19:41

Здравейте!!!
Имам пуснат HPV тест
Само Тея са позитивни HPV типове 18, 33, 45, 52, 58, 67 (+)positive .Искам да попитам какво точно означава?
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот 123456789 » 30 Май 2018, 13:04

Здравейте.
Изпратих запитване за продукт Гиназол, който ми беше предписан и използвах, но се появи проблем, поради което ми препоръчаха да попитам специалист с линк към този форум.
Запитването ми беше:"Здравейте. Няма и 10 дни от менструацията ми, която е много редовна. Предписаха ми крема, снощи го поставих, тази сутрин изтече голямо количество крем, придружен с кървене и коремни болки. Вече 24 часа кървене и болки като менструация. Още сутринта питах Лекуващия, но каза, че е нормално и се чистя. В листовката не пише нищо за кървене, а то продължава, не намалява, с едри парчета и тъмна кръв. Е, нормално ли е и кога ще спре?"
В добавка, втори ден съм така, около 40 часа, като още има болка, кървенето е все така интензивно, не намалява, има едри парчета, само цвета се промени - от тъмно стана ярко червено. Нормално ли е?
123456789
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2018, 12:06

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот moqmilost » 30 Май 2018, 16:46

Здравейте!
Преди няколко дни забелязах нещо на зърното на едната си гърда, по-точно на ареолата. Изглежда като по-светла и по-едра Монтгомърова жлеза. Ходих на преглед при АГ, прегледа ме и на ехограф, но с гърдите всичко е наред. Мажа с гентамицин, но ми се струва, че няма никаква промяна. Според Вас има ли причина да се тревожа и на какво би могло да се дължи? Тесен сутиен, жеги, травмирано място... Също така има ли изгледи да се разнесе или ще трябва да чакам да пробие и изтече? Не боли и няма локална температура, а просто сякаш има повече съдържимо под кожата, спрямо останалите подобни жлезички наоколо. Не съм с едър бюст, но внимавам доколкото е възможно какво бельо използвам.
п.п. прилагам снимка и се извинявам ако въпросът не бива да бъде отправян към Вас.
http://prikachi.com/images.php?images/527/9338527D.jpg
moqmilost
 
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Ное 2015, 16:35

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aneliya.dineva » 02 Юни 2018, 21:45

Dr Yanitsa Raeva написа:
aneliya.dineva написа:Здравейте,от 3 години имам болки във влагалището.При ходене ,вдигане на тежко,напъване боли ужасно.Болката е режеща,и все едно съм залята с киселина.Когато слагам тампон е по -търпимо,имам чувството че стените на влагалището се трият и от това ме боли.Ходила съм на гинеколог много пъти и при различни специалисти,които не могат да разберат защо ме боли.От скоро след малка нужда има леко розово.Имах травматично раждане през 2009 и едно цезарово сечение миналата година.При последния преглед пих Панцеф 10 дни,но след като свърши болките се върнаха.В момента пия бусколизин по 6 на ден,без тях просто не мога да ходя от болки.Какво бихте ме посъветвали?


Здравейте!

При Вашите оплаквания е важно да се изключат множество заболявания: инфекция на влагалището, епителни промени на влагалишето,структурни изменения по гениталиите/малък таз, кожно заболяване в зоната на гениталиите, консултация с проктолог/гастроентеролог. Евтл. може да има и психологически аспект на оплакваниятя Ви. Ако не се намери друга медицинска причина, в някои случаи като Вашия е препоръчителна и консултация с психолог.

Поздрави!
Д-р Раева

Благодаря от сърце Д-р Раева.Наистина се оказа на психологична основа.
aneliya.dineva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Май 2018, 22:46

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта