Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Snow » 05 Юни 2018, 21:27

Здравейте аз съм момиче на 22 години водя полов живот от скоро без предпазни мерки и имам нарушени хормони тестостерон и дхеа цикъла винаги ми е бил редовен но от миналия месец ми под рани с 6 дена а този с 9 какво може да значи това
Snow
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Юни 2018, 21:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 06 Юни 2018, 11:54

Petya_E написа:Здравейте,
Ще съм Ви благодарна за съвет.
С температура 37-38 С° съм от 10 дни. Правих изследвания -кръв и урина, казаха, че всичко е наред. Ходих на 2 гинекологични прегледа при различни лекари, при което установиха възпаление на ляв яйчник и ми предписаха лечение с Аугоментин и Полижинакс. Вече 5-ти ден от лечението, аз продължавам да вдигам температура..
Не знам какво да правя от тук нататък..
Моля за съвет!
Хубав ден.


Здравейте!
Относно Вашия казус би била необходима допълнителна информация: освен висока темпретаура имате ли други оплаквания? Как точно беше поставена диагнозата възпаление на яйчник? Взети ли са Ви микробиолочияни изследвания на вагинален секрет?

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 06 Юни 2018, 12:00

seww написа:Здравейте,вече втори път лекувам Уреаплазма Парвум,предстой ми да пускам контрола. Може ли да питам,вие как бихте я лекували,колко време след лечението се пуска контролата?


Здравейте!

Имам въпрос относно Вашия казус. Каква е причината за Вашето изследване и съответна находка. Имате ли оплаквания в областта на гениталиите, уринарен тракт?

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 06 Юни 2018, 12:08

Balala написа:Здравейте, благодаря за отговора!
Микробиологията излезе чиста. Само липса на лактобацили, изписаха ми такива. Оказва се, че не е МЦ. Установих, че кървенето се появява след натоварване. Например носене на нещо тежко или правене на упражнения. Отново получих такова кървене след лека тренировка, нямам никакви болки или дискомфорт. Какъв може да е проблема?


Здравейте!

Относно Вашето прокървяване е важно да се изключи и кървене от областта на оперативната рана при раждането, както и от евтл. разкъсвания на цервикалния канал. Още един контролен ултразвук Ви препоръчвам за изключване на остатъчен материал от плацента, което също може да предизвиква такива вагинални прокървявания. Друга причина би била чисто хормонална- все още да не са се балансирали хормоналните ви нива. Ако кърмите, също може да има поява на цикъл или интермитиращо кървене без зикличност до неговото регулиране. Също така е добре да Ви се вземе и цитонамзка.

Всичко добро! Поздрави,
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 06 Юни 2018, 12:21

Roxana_2911 написа:Здравейте!!!
Имам пуснат HPV тест
Само Тея са позитивни HPV типове 18, 33, 45, 52, 58, 67 (+)positive .Искам да попитам какво точно означава?


Здравейте!

Бихте ли могли да дадете по-подробна информация относно причината за теста за HPV и относно Вашата гинекологична предистория и актуален гин. статус. Тази вирусна група, която сте изследвали, посочва високо рискови вируси за развитие на клетъчни изменения в областта на маточната шийка, но разбира се не при всички жени, носителки на тези вируси.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 06 Юни 2018, 12:24

123456789 написа:Здравейте.
Изпратих запитване за продукт Гиназол, който ми беше предписан и използвах, но се появи проблем, поради което ми препоръчаха да попитам специалист с линк към този форум.
Запитването ми беше:"Здравейте. Няма и 10 дни от менструацията ми, която е много редовна. Предписаха ми крема, снощи го поставих, тази сутрин изтече голямо количество крем, придружен с кървене и коремни болки. Вече 24 часа кървене и болки като менструация. Още сутринта питах Лекуващия, но каза, че е нормално и се чистя. В листовката не пише нищо за кървене, а то продължава, не намалява, с едри парчета и тъмна кръв. Е, нормално ли е и кога ще спре?"
В добавка, втори ден съм така, около 40 часа, като още има болка, кървенето е все така интензивно, не намалява, има едри парчета, само цвета се промени - от тъмно стана ярко червено. Нормално ли е?


Здравейте!

Каква е причината да прилагате Гиназол? Кървенето не е нормална реакция след прилагане на този препарат. Въпросът е дали има и други причини, водещи до генитално кървене. Моля консултирайте се с преглед при гинеколог!

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 06 Юни 2018, 12:35

moqmilost написа:Здравейте!
Преди няколко дни забелязах нещо на зърното на едната си гърда, по-точно на ареолата. Изглежда като по-светла и по-едра Монтгомърова жлеза. Ходих на преглед при АГ, прегледа ме и на ехограф, но с гърдите всичко е наред. Мажа с гентамицин, но ми се струва, че няма никаква промяна. Според Вас има ли причина да се тревожа и на какво би могло да се дължи? Тесен сутиен, жеги, травмирано място... Също така има ли изгледи да се разнесе или ще трябва да чакам да пробие и изтече? Не боли и няма локална температура, а просто сякаш има повече съдържимо под кожата, спрямо останалите подобни жлезички наоколо. Не съм с едър бюст, но внимавам доколкото е възможно какво бельо използвам.
п.п. прилагам снимка и се извинявам ако въпросът не бива да бъде отправян към Вас.
http://prikachi.com/images.php?images/527/9338527D.jpg


Здравейте!

Чисто визулано (по снимка) не регистрирам да има проблем със зърното и ареола. Както Вие твърдите се забелязват само нормални Монтонърови жлези. Няма зачервяване или други признаци за възпаление. Така че поне с дистанционна преценкла ми се трува, че нямате проблем. Разбира се важно е имате ли болка, някакви други оплаквания, един мамолог би трябвало да даде преценка на статуса Ви и чрез палпация. Понякога се налага мамография, евтл. комбинирана с УЗ.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 06 Юни 2018, 12:38

Snow написа:Здравейте аз съм момиче на 22 години водя полов живот от скоро без предпазни мерки и имам нарушени хормони тестостерон и дхеа цикъла винаги ми е бил редовен но от миналия месец ми под рани с 6 дена а този с 9 какво може да значи това


Здравейте!

За съжаление без гинекологичен преглед трудно мога да Ви дам точен отговор за причината на Вашия проблем. Препоръчвам Ви преглед при гинеколог. За хормоналните нива също споменахте, че имате отклонения. Ако може ми изпратете една пълна картина на хормонални нива -включваши и женски хормони, на щитовидна жлеза, пролактин, и.т.н.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Roxana_2911 » 06 Юни 2018, 13:16

След раждането доктора ми пусна микробиология, след нея последва и тест за HPV . Лечението е с крем СИЛАУТ и таблетки РЕСПИВАКС за 3 месеца.
Прикачени файлове
HPV.jpg
Резултати от HPV
HPV.jpg (24.03 KiB) Прегледано 142 пъти
mikrobiologia.jpg
Резултати от микробиология
mikrobiologia.jpg (48.21 KiB) Прегледано 142 пъти
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Snow » 06 Юни 2018, 14:50

Здравейте аз съм момиче на 22 години водя полов живот от скоро без предпазни мерки и имам нарушени хормони тестостерон и дхеа цикъла винаги ми е бил редовен но от миналия месец ми под рани с 6 дена а този с 9 какво може да се дължи
Snow
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Юни 2018, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта