Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 01 Мар 2018, 12:08

Задавайте вашите въпроси, свързани с женското здраве на медицинския екип на "Фрамар".

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Мар 2018, 15:26

Преди година имах гинекологичен проблем - имах раничка. Третирахме я преди близо година (през май 2017). След това не сме пускали цитонамазка.
Сега мисля през май отново да отида на преглед (последно бях през ноевмри), но въпросът ми е в този случай, колко пъти годишно трябва да пускам профилактични изследвания, веднъж годишно достатъчно ли е?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 04 Мар 2018, 20:06

Здравейте!

Относно въпроса Ви - колко често да се провежда изследване с цитонамазка при Вас е трудно да се отговори без да се знаят повече детайли около Вашия казус и без директен преглед на място.

Стандартно се провежда изследване с цитонамазка при жени без особености в анамнезата и при предишни резултати от цитонамазки веднъж годишно. Обгарянето на раничка се извършва в България поради няколко различни причини – засилено вагинално течение, произхождащо от т.н. „раничка“ на шийката или при интраепителиална неоплазия (абнормни промени на клетките на мат. шийка). В зависимост от цитологичния стадий на тези промени и типът на клетъчните промени се решава как да се процедира с проследяването на пациентката. Обикновено раничката сама по себе си не е нещо опасно, защото тя е прзнак на клетъчни изменения,които са налични при повечето млади дами и с времето сами се регулират. Но е важно как изглежда колпоскопси маточната шийка и какъв е резултатът от цитонамазките.

Във вашия конкретен случай е препоръчително да Ви се направи колпоскопия и цитонамазка и по резултатите да се прецение колко често е нужно проследяване.

Надявам се, да съм Ви била полезна! Всичко добро!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот malimia » 07 Мар 2018, 06:21

Здравейте,попринцип цикъла ми е редовен и най-много да закъснее с ден,два,а сега ми закъснява с 5 дни и имам всички симптоми,че ще ми идва. Имам полов контакт с приятеля ми,но се пазим и не съм бременна.Та въпросът ми е нормално ли е да ми закъснява с толкова дни и възможно ли е причините да са стрес или рязка промяна на времето и да ми влияят по този начин? Възможно ли е да закъснее 10 дни и кога да запиша час при гинеколог?
malimia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2018, 06:12

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 07 Мар 2018, 10:55

malimia написа:Здравейте,попринцип цикъла ми е редовен и най-много да закъснее с ден,два,а сега ми закъснява с 5 дни и имам всички симптоми,че ще ми идва. Имам полов контакт с приятеля ми,но се пазим и не съм бременна.Та въпросът ми е нормално ли е да ми закъснява с толкова дни и възможно ли е причините да са стрес или рязка промяна на времето и да ми влияят по този начин? Възможно ли е да закъснее 10 дни и кога да запиша час при гинеколог?



Здравейте!

Макар по принцип цикълът да Ви е редовен, може да се случи понякога да закъснее и това да е отражение на някои външни фактори (както Вие споменхта промени в климата, стрес, пътувания).
Разбира се трябва да се изключи бременност като причина, като някои тестове за бременност са сенситивни едва 1-2 седмици след закъсненеието на цикъла. Така че евтл. може пак да приложите тест след време, ако един е бил негативен.
Евтл. гинекологични проблеми също може да са причина за закъснението на цикъла. Ако Ви дойде скоро и след това се нормализира цикъла, не е спешно необходим преглед при гинеколог. Но ако проблемът персистира, можете да се обърнете в рамките на месец към гинеколог за диагностика и мнение по проблема.

Желая Ви всичко добро!
Д-р Я. Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот sad » 08 Мар 2018, 16:51

Привет, интересувам се от това как точно е правилно (или пък не е ) да се правят упражненията на Кегел.
Целта на занятието е стягане на мускулите на тазовото дъно (поради урологичен проблем), но в интернет има толкова много безумни обяснения, които не са систематизирани.
Добре ли е да се използват помощни средства (нали се продават разни топчета и яйца)... колко системно трябва да се правят преди да повлияят на тонуса на мускулатурата?
Като цяло ми обясниха, че трябва да правя упражнения на Кегел, но никой не ти казва как трябва да се правят, казват ти само коя мускулна група трябва да е активна, не и колко системно, силно, интензивно. Моля ви дайте ми съвет!
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 08 Мар 2018, 17:40

sad написа:Привет, интересувам се от това как точно е правилно (или пък не е ) да се правят упражненията на Кегел.
Целта на занятието е стягане на мускулите на тазовото дъно (поради урологичен проблем), но в интернет има толкова много безумни обяснения, които не са систематизирани.
Добре ли е да се използват помощни средства (нали се продават разни топчета и яйца)... колко системно трябва да се правят преди да повлияят на тонуса на мускулатурата?
Като цяло ми обясниха, че трябва да правя упражнения на Кегел, но никой не ти казва как трябва да се правят, казват ти само коя мускулна група трябва да е активна, не и колко системно, силно, интензивно. Моля ви дайте ми съвет!


Здравейте!

Разбирам Ви, че е трудна задача, сама да се справите с назначените упражнения за тазово дъно. Тези мускули трудно се идентифицират от повечето пациенти, а е важно да се локализират точно, за да имат ефект упражненията. Предимство би било да започнете упражненията с вещ физиотерапевт в тази област.

Ако сама искате да започнете с упражненията в следния линк има доста подробна и достоверна информация:
https://medpedia.framar.bg/%D0%BB%D0%B5 ... 0%B5%D0%BB

Разбира се, може да ползвате и топки на Кегел вагинално, които водят до стягане на тазовата мускулатура. За вагинално приложима терапия също са се утвърдили електростимулацията, биофийдбек-терапията или уреди с комбинация от двете. Чрез тях може да се улесни и засили ефекта на прилаганите упражнения за тазово дъно. При тези уреди също е предимство да се съчетаят с помощ от страна на физиотерапевт.

Освен упражненията са важни и други фактори за потенциране на ефекта на упражненията като нормализиране на телесното тегло.

Пожелавам Ви успех с терапията!

Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Владислава » 16 Мар 2018, 00:49

.Пиша ви с молба .Трябваше да ми дойде на 8 март ,но ми закъсня .На 11 и 12 имам два положителни теста и зацапване 2 пъти,като вторият път беше със сисирек.Според 2-ма генеколози тук имам киста,другият казва ,че е жълто тяло,не киста.Днес бях при друг ,който каза,че вижда нещо,но не знаел какво.Имам отлепена плацента ,за която ми казаха божа работа и ми дадоха само парацетамол ..без нищо за задържане и вагинални глобули,които да слагам само ,ако прокървя .Не ми е правена микробиология ,нито цито ,абсолютно нищо.Имам много силна болка в дясно ,прорязваща ,дори не мога да ходя нормално .Искам дс дойда при вас ,но полета ми е след 2 седмици,и се притеснявам,да не стане късно .Ще ви прикача и снимки от кръвния тест и ехографа,ако може да ги погледнете и да ми дадете някква насока .Предварително ви благодаря !
Прикачени файлове
IMG_8261.JPG
IMG_8261.JPG (19.66 KiB) Прегледано 3653 пъти
IMG_8262.JPG
IMG_8262.JPG (38.88 KiB) Прегледано 3653 пъти
IMG_8258.JPG
IMG_8258.JPG (28.69 KiB) Прегледано 3653 пъти
Владислава
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2018, 00:43

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Мар 2018, 11:30

Владислава написа:.Пиша ви с молба .Трябваше да ми дойде на 8 март ,но ми закъсня .На 11 и 12 имам два положителни теста и зацапване 2 пъти,като вторият път беше със сисирек.Според 2-ма генеколози тук имам киста,другият казва ,че е жълто тяло,не киста.Днес бях при друг ,който каза,че вижда нещо,но не знаел какво.Имам отлепена плацента ,за която ми казаха божа работа и ми дадоха само парацетамол ..без нищо за задържане и вагинални глобули,които да слагам само ,ако прокървя .Не ми е правена микробиология ,нито цито ,абсолютно нищо.Имам много силна болка в дясно ,прорязваща ,дори не мога да ходя нормално .Искам дс дойда при вас ,но полета ми е след 2 седмици,и се притеснявам,да не стане късно .Ще ви прикача и снимки от кръвния тест и ехографа,ако може да ги погледнете и да ми дадете някква насока .Предварително ви благодаря !


Здравейте!

Отговорих Ви в другия форум (за акушерство) на запитването.

Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот aleksandrina.filipova » 24 Мар 2018, 16:19

Zdraveite rajdala sam sekcio preci 2 godini s maja mi ne planuvame bebe tui kato s parvoto beahe trudno zashtoto imam problemi a ovulaciqta. Toi ne svurahva v men a cikala mi e neredoven vazmojno li e da ima bremennost
aleksandrina.filipova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2018, 16:15

Следваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта