Каква марка зимни гуми да избера – Goodyear или Michelin?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Каква марка зимни гуми да избера – Goodyear или Michelin?

Мнениеот tano » 08 Окт 2019, 10:56

Този сезон ми предстои да купувам нови зимни гуми. Старите се изтъркаха и не стават за нищо. До сега карах с Goodyear и съм доволен, но ме посъветваха да ги сменя с Michelin – били по-качествени. Ако се съди по цената – би трябвало, малко по-скъпи са. Обаче никога не съм карал с тях и затова питам за мнение. Може да ми препоръчате и други марки. Автомобилът ми е Фолксваген Поло и гумите са с размер 175/65/R14. През зимата не ми се налага да карам на дълги разстояния. Най-много на 70-100 км на седмица и то по нормални пътища, които се почистват.
Гледам, че доста хора вече започнаха да сменят летните гуми със зимни. Не е ли малко рано? До края на месеца прогнозата е за температури на 20 градуса и мисля, че не е добра идея. Вие как смятате?
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Каква марка зимни гуми да избера – Goodyear или Michelin?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 08 Окт 2019, 12:04

Аз карам вече втора година с едни Debica, дето ги водят всесезонни. Те са по-скоро зимни, но и за лятото стават. Малко свирят по завоите. :grin: За зимата са перфектни. Газил съм с тях 20-30 см. сняг. Нямат мърдане!
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Каква марка зимни гуми да избера – Goodyear или Michelin?

Мнениеот Мики Маус » 08 Окт 2019, 14:19

Лош Холестерол 007 написа:Аз карам вече втора година с едни Debica, дето ги водят всесезонни. Те са по-скоро зимни, но и за лятото стават. Малко свирят по завоите. :grin: За зимата са перфектни. Газил съм с тях 20-30 см. сняг. Нямат мърдане!

Няма такова нещо като всесезонна гума. Иначе марката Debica е добра. И аз съм карал с такива. А по въпроса Goodyear или Michelin - което и да избереш, няма да сбъркаш.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Каква марка зимни гуми да избера – Goodyear или Michelin?

Мнениеот Паулу Коелюв » 09 Окт 2019, 09:31

За мен марката е Michelin. И зимните и летните ми гуми са такива. Вярно, малко по-скъпи са, но си заслужава. Прегледай сайтовете. Точно сега има намаления.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Каква марка зимни гуми да избера – Goodyear или Michelin?

Мнениеот petyo62 » 14 Окт 2019, 15:27

И двете марки са добри. Аз лично предпочитам Goodyear. Съгласен съм, че е още топло за зимни гуми, но така или иначе до края на месеца трябва да ги сменим. Не се знае кога ще се обърне времето.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18


Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта