Гъбички по пениса - опасни ли са и лекуват ли се

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот ivsito » 19 Сеп 2011, 15:25

Искам да ви попитам нещо! Приятелят ми има гъбички, 100% ли имам и аз? И ако имам направление от личния лекар и отида при гинеколог работещ със здравната каса, ще ми вземе ли пари за изследването?Колко приблизително? Мерси за отговора предварително :oops:
ivsito
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:18

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот Iveto » 19 Сеп 2011, 16:10

ivsito написа:Искам да ви попитам нещо! Приятелят ми има гъбички, 100% ли имам и аз? И ако имам направление от личния лекар и отида при гинеколог работещ със здравната каса, ще ми вземе ли пари за изследването?Колко приблизително? Мерси за отговора предварително :oops:

След като приятеля ти има задължително трябва да отидеш на преглед и да почнеш да се лекуваш,с направлението при лекар работещ със здравната каса не би трябвало да ти взимат пари освен потребителска такса .Ако не ги лекуваш пак ще ги предадеш на приятеля си и пак отначало.Знам че и двамата партньори провеждат лечение паралелно,но това лекаря ще каже как и колко време.
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот ivsito » 19 Сеп 2011, 16:24

Iveto написа:
ivsito написа:Искам да ви попитам нещо! Приятелят ми има гъбички, 100% ли имам и аз? И ако имам направление от личния лекар и отида при гинеколог работещ със здравната каса, ще ми вземе ли пари за изследването?Колко приблизително? Мерси за отговора предварително :oops:

След като приятеля ти има задължително трябва да отидеш на преглед и да почнеш да се лекуваш,с направлението при лекар работещ със здравната каса не би трябвало да ти взимат пари освен потребителска такса .Ако не ги лекуваш пак ще ги предадеш на приятеля си и пак отначало.Знам че и двамата партньори провеждат лечение паралелно,но това лекаря ще каже как и колко време.
благодаря ти много!
ivsito
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:18

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот big boss » 21 Окт 2011, 13:35

Е това вече е сериозна тема.Аз съм се сблъсквал с гадните гъбички и мога да кажа че се лекуват доста трудно.Бяха ми изписали Дактакорт и промивки с калиев перманганат.Ако спазваш препоръките на доктора ще се оправиш.Аз се излекувах,успех.
big boss
 
Мнения: 120
Регистриран на: 21 Окт 2011, 13:18

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот Liutia123 » 09 Мар 2012, 01:00

Здравейте от мен! Имам гореща молба да ми кажете какво е това на снимката на 1ва страница! Аз имам това от сигурно повече от 4 месеца... Не ми беше направило впечатление голямо, но сега като разбрах че това не е нормално взех да се притеснявам! Не ме сърби, не ме боли, не ми пречи като цяло, но от естетична гледна точка май не трябва да е там.... Моля помогнете и при кой да се убарна и как се лекува!
Liutia123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2012, 00:56

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот Genoveva » 10 Мар 2012, 12:04

Liutia123 написа:Здравейте от мен! Имам гореща молба да ми кажете какво е това на снимката на 1ва страница! Аз имам това от сигурно повече от 4 месеца... Не ми беше направило впечатление голямо, но сега като разбрах че това не е нормално взех да се притеснявам! Не ме сърби, не ме боли, не ми пречи като цяло, но от естетична гледна точка май не трябва да е там.... Моля помогнете и при кой да се убарна и как се лекува!

Това на снимката според мен са "гъбички по пениса" смятам, че точно за това така е заглавена темата, а самата снимка описва визуално проблема.Ако имаш подобно нещо, е добре да се консултираш с лекар за проблема, тъй като колкото и изчерпателна информация да дава форума, не може да получиш професионално лечение тук.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот drone_drone » 11 Мар 2012, 19:57

Genoveva написа:
Liutia123 написа:Здравейте от мен! Имам гореща молба да ми кажете какво е това на снимката на 1ва страница! Аз имам това от сигурно повече от 4 месеца... Не ми беше направило впечатление голямо, но сега като разбрах че това не е нормално взех да се притеснявам! Не ме сърби, не ме боли, не ми пречи като цяло, но от естетична гледна точка май не трябва да е там.... Моля помогнете и при кой да се убарна и как се лекува!

Това на снимката според мен са "гъбички по пениса" смятам, че точно за това така е заглавена темата, а самата снимка описва визуално проблема.Ако имаш подобно нещо, е добре да се консултираш с лекар за проблема, тъй като колкото и изчерпателна информация да дава форума, не може да получиш професионално лечение тук.

То е ясно че не може да получи професионално лечение във форум,форумите са за съвети до колкото знам,важното е че все пак четейки е видял нещо на което не е обръщал внимание преди това.Ако е същото като на снимката са Pearly Penile Papules ( перлени папули) не са вредни и не са заразни,не се предават по полов път.Около 25% от мъжете ги имат, особено около 30 годишните мъже.Ако се окаже че са гъбички ще те излекуват не се притеснявай.Просто отиди на кожно венерически лекар да изясниш проблема.Успех.След това може да напишеш резултата.
drone_drone
 
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Сеп 2011, 22:37

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот monsters » 30 Май 2012, 14:33

Здравейте, забелязах от 2-3 дена, че имам нещо подобно както на снимката на 1-вата страница но за мнг малки и почти не се виждат освен това имам и червени петна по главичката и по кожата зад главата. Не искам да казвам на майка си защото ме е срам, има ли някакъв начин да се излекуват сами? Появиха ми се след като си купих боксерки изпрах ги и на другия ден ги облякох, но забелязах, че пениса ми беше станал черен и боксерките са черни. Не знам дали е от тях или е от друго...на 14 години съм.
monsters
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2012, 14:30

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот Камелия » 30 Май 2012, 16:26

monsters написа:Здравейте, забелязах от 2-3 дена, че имам нещо подобно както на снимката на 1-вата страница но за мнг малки и почти не се виждат освен това имам и червени петна по главичката и по кожата зад главата. Не искам да казвам на майка си защото ме е срам, има ли някакъв начин да се излекуват сами? Появиха ми се след като си купих боксерки изпрах ги и на другия ден ги облякох, но забелязах, че пениса ми беше станал черен и боксерките са черни. Не знам дали е от тях или е от друго...на 14 години съм.

Много често се получават алергии от прахове и бои с каквито са оцветени дрехите. Щом са ти се оцветили гениталиите от бельото, възможно е да е някаква алергична реакция.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот upsurd » 31 Май 2012, 20:35

monsters написа:Здравейте, забелязах от 2-3 дена, че имам нещо подобно както на снимката на 1-вата страница но за мнг малки и почти не се виждат освен това имам и червени петна по главичката и по кожата зад главата. Не искам да казвам на майка си защото ме е срам, има ли някакъв начин да се излекуват сами? Появиха ми се след като си купих боксерки изпрах ги и на другия ден ги облякох, но забелязах, че пениса ми беше станал черен и боксерките са черни. Не знам дали е от тях или е от друго...на 14 години съм.

На снимката на първа страница това са перловидни папули, а по описанието ти възможностите са няколко: перловидни папули, гъбички или просто възпаление от боксерите и по точно от праха с който са прани.За да не гадаем по добре ако не се махнат след един два дена отиди на лекар.Ако се окаже че е от перилен препарат все пак ще трябва да кажеш на майка си за да го смени :D :D :D :D
upsurd
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2012, 11:08

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта