Гъбички по пениса - опасни ли са и лекуват ли се

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот Saiman » 31 Май 2012, 20:37

Здравейте,може ли да се появят гъбички и без да си правил полов акт или само тогава?
Saiman
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:44

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот kofitas » 24 Ное 2013, 17:48

здравейте имам едно странно червено петно точно на варха на главичката на пениса и седи от около 3 месеца дайте някакав савет
kofitas
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Ное 2013, 17:44

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2013, 16:30

Saiman написа:Здравейте,може ли да се появят гъбички и без да си правил полов акт или само тогава?

Здравейте!

Да, би могло. При наличие на рискови фактори като прием на антибиотици или промяна в имунния статус!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2013, 16:32

kofitas написа:здравейте имам едно странно червено петно точно на варха на главичката на пениса и седи от около 3 месеца дайте някакав савет

Здравейте!

Посетете кожен лекар. Добре е да се вземе и секрет, за да се изключи инфекция! Имате ли смущение в уринирането или оплаквания?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот misfit » 14 Яну 2014, 19:00

Преди няколко дни ми се появи нещо подобно, леко зачервяване, сърбеж и малко щипане при измиване със сапун.На 17 съм и ми се случва за първи път, полов контакт без презерватив не съм правил никога, но знам, че не е само това причината.Трябва ли да отида на лекар?Другото, което е и аз си взех нови боксерки наскоро, които пуснаха боя при пране, възможно ли да е от това?
misfit
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2014, 18:58

Re: Гъбички по пениса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Яну 2014, 16:32

misfit написа:Преди няколко дни ми се появи нещо подобно, леко зачервяване, сърбеж и малко щипане при измиване със сапун.На 17 съм и ми се случва за първи път, полов контакт без презерватив не съм правил никога, но знам, че не е само това причината.Трябва ли да отида на лекар?Другото, което е и аз си взех нови боксерки наскоро, които пуснаха боя при пране, възможно ли да е от това?

Здравейте, Misfit!

Най-добре е да посетите кожен лекар. Възможно е да имате гъбички, но е възможно е да се касае за друг проблем.
Ако имате гъбички, освен непротектирания секс може да има и други причини като прием на антибиотици, по-плътно прилепнал препуциум, повишени нива на кръвна захар, промени в имунитета, често измиване и създаване на влажна среда на гениталиите, приложение на локални измиващи продукти, лубриканти, антисептици, дори и самите кондоми, дълъг престой в среда с повишена температура и влажност.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички по пениса - опасни ли са и лекуват ли се

Мнениеот bagrqn » 30 Сеп 2014, 02:24

Здравейте!
Имам въпрос, ами ако не се обърне внимание и не се лекуват, какви последици може да има?
bagrqn
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Сеп 2014, 02:20

Re: Гъбички по пениса - опасни ли са и лекуват ли се

Мнениеот FramarLekari » 01 Окт 2014, 19:01

Здравейте, bagrqn!

Може да се консултирате по този въпрос във форума с д-р Виолина Тодева.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Червени петна по главата на пениса

Мнениеот Bjorniceborn » 03 Мар 2023, 21:35

Здравейте ! Преди месец ми се появиха червени пет а по главата на пениса , искам да подчертая че преди това може би 3-4 месеца съм нямал никакъв сексуален контакт . Купих си интимен гел и след 5 дена отшумяха до преди няколко часа . Забелязах че са се появили отново , само че този път доста по малко . Нямам сърбеж или болки , всичко е нормално , просто за мен си в страшничко . Искам да попитам от какво може да е и как се лекува . П.с имам снимки от сега
Bjorniceborn
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Мар 2023, 21:11

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron