Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот Веси Вес » 15 Апр 2019, 11:42

Ще сменяме стария климатик и сме се насочили към тези две марки. Чуваме доста добри отзиви за тях от приятели. Знам, че са висок ценови клас, но след като досега карахме с един допотопен и супер шумен, се озорихме и си събрахме пари за нещо наистина добро.
Колебаем се между марките Haier и Daikin. Вие кой бихте препоръчали? Предпочитам мнения за тези две марки най-вече, но ако пък сте много доволни от някой друг, може да споделите какъв е. :smile:
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот viviann » 15 Апр 2019, 11:52

Ние вкъщи станахме специалисти в избора на климатици, след като сменихме жилището и купихме няколко климатика накуп.
Обаче, освен марката, са важни и други неща:
- големина на помещението
- изложение
- има ли и какво изолация
- дограмата дали е качествена
- етаж
- вид строителство

Абе, много са нещата.

Ние сме с Дайкин-и навсякъде. За мен те са много добри и се изключват, за да размразят външното тяло при много ниска температура - поне -10 градуса. Не са шумни също така.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот Dust » 15 Апр 2019, 12:04

Ние ползваме вече няколко години Haier, инвертор 14-ка, а тази есен си купихме още един - по-малък, за кухнята. Ами, доволни сме.
Инверторите са подходящи за ниски температури. Малко са компаниите, които правят климатици, които успешно и реално работят нормално и при температури под минус 10 градуса. Половинката проучваше сигурно няколко месеца какъв да вземем, докато се спрем на Haier. Най-вече трябва да е правилно подбран за помещението. После човек трябва да се съобрази при какви атмосферни условия ще го ползва. Марката - има много фирми, които правят климатици, но изхождайки даже само от това, че са от страни-производителки от топлите географски пояси е достатъчно да се прецени, че те са преди всичко за охлаждане, а не за топлене при нашите атмосферни условия.
Хайер са специализирани в климатичната техника и цената им e много конкурентна.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот Таня Иво » 15 Апр 2019, 12:07

И ние планираме подмяна на климатиците вкъщи. Търсих из нета информация за различните марки и се спрях на Дайкин. Около нас доста хора са с такива, никой не е "пропищял", че нещо им има. Вярно, скъпички са, ама пък климатик не се сменя всяка година.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот IvanovA_Stef » 15 Апр 2019, 12:12

В едно и също помещение - малко заведение за бързо хранене - сложихме 2 инверторни - единият евтин - Мидеа 12, а другият - скъп, Хайер 20.
Не знам до късмет ли е,но Мидеата работи много по-добре от Хайера. Той вече 2-3 пъти се скапва, оправят го, и пак не топли като хората, а уж е и по-силен.

За сметка на това Мидеа е безотказна.
Та в тоя ред на мисли, не знам какво да ти препоръчам.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот Ванила » 15 Апр 2019, 12:15

И аз в друга посока ще те насоча.
Ние вече втора година ползваме ОСАКА и сме много доволни. Живеем на първия етаж, изолация нямаме. Едната зима си беше мека, но другата имаше доста мразовити нощи, когато температурите достигнаха до -15/-18 градуса. Това мога да кажа за тази марка климатици.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот Дороти » 15 Апр 2019, 12:28

За Haier не мога нищо да кажа, обаче Дайкин са страхотни.
Ние сме с инверторен на Дайкин, вече 3 зими, никакви проблеми не сме имали. Не знам какъв модел е. Има детектор за движение и насочват струята в друга посока. Първоначалната инвестиция е наистина голяма, защото са скъпи, но определено си струват. :thumbup:
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот Съни » 02 Май 2019, 10:49

Ние сме с Хайер, нямаме проблеми. Не е особено шумен, не плащаме огромни сметки, издържа на ниски температури.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот Камена » 15 Авг 2019, 09:16

Ние сме с Хайер и нямам забележки. Но сякаш повечето ми познати предпометоха Дайкин, макар да са по-скъпички.
Камена
 
Мнения: 17
Регистриран на: 12 Юли 2019, 09:20

Re: Коя марка климатик бихте препоръчали - Haier или Daikin?

Мнениеот Iva.987 » 16 Мар 2020, 18:11

Здравейте, някой има ли представа дали това е добър климатик? Харесали сме го за дома, но все пак ми се иска да чуя, ако има някой с компетентно мнение.. https://belani.bg/daikin-ftxb20c.html
Iva.987
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2020, 17:59

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта