Хелико бактер пилори - препоръки и лечение

Re: helicobacter pilori - трябва ли да пия нещо против гъбич

Мнениеот FramarLekari » 07 Апр 2014, 09:56

echka14 написа:Здравейте,
Наскоро ми откриха Helicobacter Pilori с изследване на кръвта,като преди това лекувах рефлукс.В момента провеждам антибиотично лечение в комбинациа с пробиотик с влкючени витамини Б-комплекс.Необходимо ли е да пия противогъбично лекарство и какво трябва да е то?Другият ми въпрос е налага ли се гастроскопия?

Здравейте, echka14!

Гастроскопията се налага при необходимост да се вземе директно проба за хеликобактер. Дали е необходимо ще прецени лекуващия лекар.
Вас каква гъбична инфекция Ви притеснява - вагинална или друга? Имате ли често такива оплаквания при прием на антибиотици?

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: helicobacter pilori - трябва ли да пия нещо против гъбички?

Мнениеот pav2021 » 19 Мар 2023, 14:37

Здравейте! Преди 6 месеца дадох положителен резултат за Хеликобактер пилори. Направих 14-дневен курс с тройната терапия - Амоксицилин, Кларитромицин и Омепразол. В момента провеждам четворната терапия с Тетрациклин, Метронидазол, ИПП, Улкамед и пробиотик (пак за 14 дни). Притеснявам се от гъбична инфекция, защото в рамките на половин година правя трети пореден курс с антибиотици (боледувах и от Ковид и бях 10 дни на Доксициклин).

Бих искала да Ви попитам дали трябва да включа към терапията противогъбично лекарство (имам Кандизол капс. 150 мг). Как да го приемам и ще окаже ли влияние на антихеликобактерната терапия?
pav2021
 
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Фев 2021, 21:30

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта