Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Май 2014, 11:40

rainbow написа:A с тези хaпчетa имa ли възможност хемероидa дa се премaхне или зa дa изчезне зaдължително е необохдмимо оперaтивнa нaмесa?


За да изчезне завинаги-
rainbow написа:A с тези хaпчетa имa ли възможност хемероидa дa се премaхне или зa дa изчезне зaдължително е необохдмимо оперaтивнa нaмесa?
оперативно. Ще спадне спонтанно без намеса за няколко седмици.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот space1 » 19 Май 2014, 20:08

Здравейте ,докторе според вас при 4та ст.външи и вътрешни с постоянен пролапс и обилно кървене по някога,кой е по добрия метод,класическата операция или ТHD\H.A.L.O.\метода,разбирам,че без преглед е трудно да се прецени ,но все пак от вашия опит ,какви са отзивите от пациентите,както плюсовете и минусите от двата варианта.
space1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Апр 2014, 15:29

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 20 Май 2014, 10:07

space1 написа:Здравейте ,докторе според вас при 4та ст.външи и вътрешни с постоянен пролапс и обилно кървене по някога,кой е по добрия метод,класическата операция или ТHD\H.A.L.O.\метода,разбирам,че без преглед е трудно да се прецени ,но все пак от вашия опит ,какви са отзивите от пациентите,както плюсовете и минусите от двата варианта.


Здравейте, зависи опериращият хирург какъв метод владее най-добре. По принцип всички методи се сравняват с класическата хемороидектомия по Милиган- Морган и неговите разновидности. Няма по- ефективен начин за лечение, предимствата на другите методи са предимно в по-малко болки в периода на възстановяване, а не в по-добър ефект, макар , че има проучвания за сравними резултати. За 4 та степен предимство има класическата операция- Извършвам я в болница за 24 часа престой по безкръвен метод.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот geri_89 » 30 Май 2014, 16:09

Здравейте момиче на 24 г съм , преди около година имах външен тромбозирал хемороид, отидох на лекар на прегледа ми казаха, че нямам вътрешни и след това отстраниха външния. Проблема , който имам сега е ,че от известно време след голяма нужда имам парене или съреж , не мога точно да определя , но след минути отминава. Понякога усещам и дискомфорт докато се мия (гледам да не използвам тоалетна хартия а само вода , а ако няма как ползвам мокри кърпички). Не съм забелязвала кръв по тоалетната хартия , не ям люто, нямам запек , но напоследък пия биоцитрин и пробиотици за имунната система ( не знам дали те могат да дразнят). Мисля .че на мястото където беше тромба сега е малко подуто, но не е твърдо точе като преди. Въпросът ми е нужно ли е да посетя лекар или мга да направа нещо по въпроса и сама.
Благодаря !!!
geri_89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Май 2014, 15:13

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Юни 2014, 11:07

geri_89 написа:Здравейте момиче на 24 г съм , преди около година имах външен тромбозирал хемороид, отидох на лекар на прегледа ми казаха, че нямам вътрешни и след това отстраниха външния. Проблема , който имам сега е ,че от известно време след голяма нужда имам парене или съреж , не мога точно да определя , но след минути отминава. Понякога усещам и дискомфорт докато се мия (гледам да не използвам тоалетна хартия а само вода , а ако няма как ползвам мокри кърпички). Не съм забелязвала кръв по тоалетната хартия , не ям люто, нямам запек , но напоследък пия биоцитрин и пробиотици за имунната система ( не знам дали те могат да дразнят). Мисля .че на мястото където беше тромба сега е малко подуто, но не е твърдо точе като преди. Въпросът ми е нужно ли е да посетя лекар или мга да направа нещо по въпроса и сама.
Благодаря !!!


Здравейте, на мястото на отстранения хемороид остава белег и е по-слабо место, където може да се цепва при запек основно / анална фисура/.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот geri_89 » 15 Юни 2014, 18:41

Благодаря Ви за отговора :)
Искам да попитам и друго нещо , каква е процедурата за премахване на тази останала висулка от тромбозиралия хемороид?
geri_89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Май 2014, 15:13

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Юни 2014, 09:24

geri_89 написа:Благодаря Ви за отговора :)
Искам да попитам и друго нещо , каква е процедурата за премахване на тази останала висулка от тромбозиралия хемороид?


Здравейте отново, извършвам амбулаторна процедура по безкръвно отстраняване на външният хемороид.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот geri_89 » 03 Авг 2014, 23:50

До колкото съм наясно трябва да се изреже тази висулка и зашие , това ли представлява процедурата ?
Благодаря предварително :)
geri_89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Май 2014, 15:13

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот veselinaiv » 10 Авг 2014, 11:08

Здравейте,д-р Матев. Имам следния проблем и следното запитване. Преди 5 години при раждането ми направих хемороиди. Някои са вътрешни,но имам един външен,който не се пълни с кръв,но седи като разтегната кожа и ми е доста некомфортно. Може ли по някакъв начин да се прибере ако приемат някои медикаменти. Искам да кажа,че съм се мазала с какво ли не и съм пила отвара от бял равнец,който доста ми помогна.
Благодаря за отговора.
veselinaiv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2014, 11:00

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 14 Авг 2014, 08:44

geri_89 написа:До колкото съм наясно трябва да се изреже тази висулка и зашие , това ли представлява процедурата ?
Благодаря предварително :)


Здравейте, да изрязва се безкръвно. Зараства спонтанно за около 1-2 седмици.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта