Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Ное 2015, 10:28

petio78 написа:Здравейте,
преди 4 дни със операция премахнаха хемороиди в дебелото черво на съпруга ми. Днес имаше ереккция преодължила 40 минути. Не се е натоварвал, беше в легнало положение. След изпразването часове наред изпитваше неописуеми болки. На какво се дължи?


Къде го болеше? По какъв метод е опериран? Такава ерекция- 40 мин., необичайна ли е за него?
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот petio78 » 30 Ное 2015, 17:26

Здравейте д-р Матев,
операцията беше по метода Лонго.
Болките по негови думи бяха в областта на ануса, но много силни, по-силни в сравнение с тези в деня следващ операцията.
Дълго траещи ерекции не са необичайни за него. По време на ерекцията беше легнал по гръб и движенията, които е извършвал бяха минимални. Почти не е движил таза си. Нямаше кървене нито по време на секса, нито след това. Само оплакванията му бяха за много силни болки, които не отшумяха с часове.
Може ли да е засегнат някой участък в оперираната зона?
Благодаря
petio78
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2015, 21:22

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 01 Дек 2015, 10:45

petio78 написа:Здравейте д-р Матев,
операцията беше по метода Лонго.
Болките по негови думи бяха в областта на ануса, но много силни, по-силни в сравнение с тези в деня следващ операцията.
Дълго траещи ерекции не са необичайни за него. По време на ерекцията беше легнал по гръб и движенията, които е извършвал бяха минимални. Почти не е движил таза си. Нямаше кървене нито по време на секса, нито след това. Само оплакванията му бяха за много силни болки, които не отшумяха с часове.
Може ли да е засегнат някой участък в оперираната зона?
Благодаря


След операцията на Лонго, извършена преди 4 дни не може да се очаква възстановяване. Получил се е спазъм на тазовата мускулатура и това е предполагам причина за болките. Изчакайте за две седмици с интимни отношения.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Peti » 12 Яну 2016, 23:34

Здравейте, синът ми - на 8г. от известно време има нещо като лилаво мехурче точно до ануса. Предполагам, че е хемороид. Появявал се е и е изчезвал през годините от както беше три годишен. Не го боли или сърби. Сега няма кръв в изпражненията, но в миналото е имал. Диаметъра на мехура е колкото лещено зърно. Ака нормално, всеки ден. Смятате ли, че се налага лечение и какво според Вас би следвало да е то?
Peti
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Яну 2016, 22:27

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 13 Яну 2016, 10:12

Peti написа:Здравейте, синът ми - на 8г. от известно време има нещо като лилаво мехурче точно до ануса. Предполагам, че е хемороид. Появявал се е и е изчезвал през годините от както беше три годишен. Не го боли или сърби. Сега няма кръв в изпражненията, но в миналото е имал. Диаметъра на мехура е колкото лещено зърно. Ака нормално, всеки ден. Смятате ли, че се налага лечение и какво според Вас би следвало да е то?


Не се налага лечение.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот carrolina » 27 Фев 2016, 22:46

Здравейте,имам вътрешни хемороиди,предполагам от години,но никога не са ме болели,само от врема на време са кървели.За да съм сигурна за какво точно става въпрос,отидох на преглед при специалист.Оказа се,че са стадий 2+.След прегледа започнаха да ме болят.Първоначално съвсем слабо,затова реших,че няма да им обръщам внимание.След няколко седмици стана нетърпимо и започнах да пия Детралекс.Болката мина бързо и след около 3 седмици спрях хапчетата.Но сега,около месец след като ги спрях,болката започна отново.И аз съответно започнах отново да пия Детралекс.Но ето вече 8 дни и никакво подобрение,а го пия 3х2.Реших да изпробвам свещичките Цикатридина,но не живея в България и тук в аптечната мрежа има само вагиналните овули,но не и супозиториите.Обиколих навсякъде - нищо.Дори в една аптека ми казаха,че можело да ползвам и овулите.Не им повярвах,ако беше така,нямаше да се произвеждат два различни вида.Наистина,съставът им е еднакъв,но знам ли...Та въпосът ми е - възможно ли е да ползвам вагинални овули вместо супозитории?Благодаря предварително!
carrolina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2015, 18:28

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот momchil.dimitrov » 16 Мар 2016, 12:32

Здравейте, имам въпрос относно Детралекс тaб. 500мг - в листовката пише, че за хемороиди трябва да се направи 4-дневен курс от 6 таблетки дневно, последвани от по 4 таблетки дневно през следващите 3 дни, по време на хранене.
Искам да попитам може ли да се приема по-дълго време и по колко таблетки дневно, защото в листовката пише най-много до 15 дни?
А понеже имам и външни хемороиди - можете ли да ми препоръчате някакъв крем за мазане?
Благодаря Ви.
momchil.dimitrov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2016, 00:18

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот veronika19859 » 06 Апр 2016, 00:04

Здравейте! От три години имам оплаквания, свързани със смъдене по време на изхождане и дискомфорт известно време след това, понякога и сърбеж. В началото ходих при личната лекарка, която ме прегледа и каза, че не забелязва нищо освен едно малко хемероидче, което било спокойно.Изписа ми проктогливенол външно и ми каза ако не мине да отида пак. Аз обаче не отидох. Понякога ме смъди повече,друг път усещам само леко дразнене. Усещам смъденето на самия анус най вече от лявата страна, и също някъде от срещуположната страна по слабо. За това време се е случвало да има кръв по тоалетната хартия на няколко пъти. На цвят е ясно червена. От няколко дни обаче все ме присмъдява доста силно при изхождане и реших да пробвам да се намажа външно и вътрешно с нещо. Купих от аптеката апимед хемопро. Още при външното мазане ми запари, намазах и вътрешно.Легнах да спя и след около два часа се събудих от парене във въпросната област.Не посмях да повторя мазането. Въпросът ми е какво е най вероятно да причинява тези симптоми-хемороиди, фисура, или нещо много по лошо. Извинявам се за дългите описания, знам че трябва най вероятно да се извърши преглед, но ме е страх както от самия преглед, така и от резултатите от него. Жена съм, на 30 години, не съм раждала. Ще вметна само ,че в началото на появата на симптомите ми бяха излезли кондиломи, имаше и около ануса. Тогава ми изписаха кондилин, който да ги изгори. Мазах външно с него няколко пъти, но тогава започна и този сърбеж, и парене малко по късно.
veronika19859
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2013, 12:48

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 06 Апр 2016, 10:05

veronika19859 написа:Здравейте! От три години имам оплаквания, свързани със смъдене по време на изхождане и дискомфорт известно време след това, понякога и сърбеж. В началото ходих при личната лекарка, която ме прегледа и каза, че не забелязва нищо освен едно малко хемероидче, което било спокойно.Изписа ми проктогливенол външно и ми каза ако не мине да отида пак. Аз обаче не отидох. Понякога ме смъди повече,друг път усещам само леко дразнене. Усещам смъденето на самия анус най вече от лявата страна, и също някъде от срещуположната страна по слабо. За това време се е случвало да има кръв по тоалетната хартия на няколко пъти. На цвят е ясно червена. От няколко дни обаче все ме присмъдява доста силно при изхождане и реших да пробвам да се намажа външно и вътрешно с нещо. Купих от аптеката апимед хемопро. Още при външното мазане ми запари, намазах и вътрешно.Легнах да спя и след около два часа се събудих от парене във въпросната област.Не посмях да повторя мазането. Въпросът ми е какво е най вероятно да причинява тези симптоми-хемороиди, фисура, или нещо много по лошо. Извинявам се за дългите описания, знам че трябва най вероятно да се извърши преглед, но ме е страх както от самия преглед, така и от резултатите от него. Жена съм, на 30 години, не съм раждала. Ще вметна само ,че в началото на появата на симптомите ми бяха излезли кондиломи, имаше и около ануса. Тогава ми изписаха кондилин, който да ги изгори. Мазах външно с него няколко пъти, но тогава започна и този сърбеж, и парене малко по късно.


Ако нямате кондиломи, оплакванията Ви е възможно да се дължат на анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот veronika19859 » 06 Апр 2016, 19:35

Благодаря Ви за бързия отговор. Нямам кондиломи, но няма и нищо необичайно, което да се вижда. Възможно ли е фисурата да е вътрешна, и ако е това какво да правя. Чета в интернет, че само операция оправя нещата. Няма ли алтернатива?
veronika19859
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2013, 12:48

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта