Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 07 Апр 2016, 09:54

veronika19859 написа:Благодаря Ви за бързия отговор. Нямам кондиломи, но няма и нищо необичайно, което да се вижда. Възможно ли е фисурата да е вътрешна, и ако е това какво да правя. Чета в интернет, че само операция оправя нещата. Няма ли алтернатива?


Възможно е да е фисура. Не четете прекалено, за да не се объркате.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот shushitaa » 13 Юли 2016, 16:17

Здравейте! По време на бременността ми се появи хемороид по скоро е като празна кожена торбичка, която не ме боли нито кърви пробвах да се прибере с Cikatridina и Detraleks но няма ефект... та мисълта ми е може ли да се прибере с някакви мехлеми.. ще ви бъда благодарна ако ме посъветвате..
shushitaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2016, 16:04

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Авг 2016, 10:23

shushitaa написа:Здравейте! По време на бременността ми се появи хемороид по скоро е като празна кожена торбичка, която не ме боли нито кърви пробвах да се прибере с Cikatridina и Detraleks но няма ефект... та мисълта ми е може ли да се прибере с някакви мехлеми.. ще ви бъда благодарна ако ме посъветвате..


Здравейте, няма да се прибере, но не е опасно. Мога да Ви я отстраня тази кожна висулка по козметични причини.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот teddid » 02 Окт 2016, 17:34

Здравейте,от 6 месеца имам запек,който се дължи на 2 усуквания на дебелото черво доказани с иригография.В следствие на това имам вътрешни и външни хемороиди,а също така и фисура.Позиви за тоалет имам,но без лаксативи изпражненията са твърди и положението е страшно.С диета запека не се регулира.Какво бихте ми препоръчали.
teddid
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2016, 17:22

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Окт 2016, 11:27

momchil.dimitrov написа:Здравейте, имам въпрос относно Детралекс тaб. 500мг - в листовката пише, че за хемороиди трябва да се направи 4-дневен курс от 6 таблетки дневно, последвани от по 4 таблетки дневно през следващите 3 дни, по време на хранене.
Искам да попитам може ли да се приема по-дълго време и по колко таблетки дневно, защото в листовката пише най-много до 15 дни?
А понеже имам и външни хемороиди - можете ли да ми препоръчате някакъв крем за мазане?
Благодаря Ви.


Може да се използва до 6 месеца.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Окт 2016, 11:28

teddid написа:Здравейте,от 6 месеца имам запек,който се дължи на 2 усуквания на дебелото черво доказани с иригография.В следствие на това имам вътрешни и външни хемороиди,а също така и фисура.Позиви за тоалет имам,но без лаксативи изпражненията са твърди и положението е страшно.С диета запека не се регулира.Какво бихте ми препоръчали.


Продължете с лаксативите.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот mom4ence » 15 Ное 2016, 16:12

Здравейте, Д-р Матев

Имам два въшни хемороида.

Беше ми изписано Детралекс , Флебодия и проктогливенол.

Единият от хемороидите беше по голям и болеше много , след около 3-4 дена от както ми започнаха проблемите хемороида се спука при вдигане на тежко.В момента не изпитвам болка , но имам много слабо кървене.Кръвта е светла на цвят.При опипване от моя страна усещам по малкия а този дето се спука , сякаш има още навътре , стои леко твърдо.

Хирургът който е в моя град при първото ми посещение след бърз преглед ме намаза с жълтеникаво мазило и ми каза ако имам проблем да отида пак , при второто ми посещение не ме прегледа , каза ми само да си сложа сух памук , който ще спре кървенето.Това не ми се вижда много удачно , понеже след като го смъкна пак ще прокърви.

В момента продължавам да пия хапчетата , като спрях да се мажа с прокто гливенол , от него тече още по силно.Правя си бани и компреси със смрадлика.Нямам запек или разтройство , никога не съм имал проблеми до сега , мъж на 34 съм.При дефекация нямам кръв в изпражененията , не изпитвам болка от вътре а само леко дразнене от вън , там където беше хемороида преди да се пукне,

Утре мисля да посетя Он Клиник във Варна за втора консултация.

Бих се радвал и на съвет от вас как да спра кървеното.
mom4ence
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:39

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Ное 2016, 12:10

Не е нужно да правите нищо допълнително. Кървенето ще спре спонтанно.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот mom4ence » 16 Ное 2016, 19:57

Благодаря за отговора.

Може ли да ви попитам какво ви е мнението за мехлема Антифлегмин , понеже има доста статии за него в интернет.
mom4ence
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Яну 2014, 16:39

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Детелина.Рангелова » 25 Ное 2016, 20:21

Здравейте!От раждането ми се появиха хемароиди,които са много болезнени и кървящи при изхождане на тоалетна,имала съм и проблеми преди това,но сега не минават вече 1 месец,слагам свещички циканридина,има облекчение до следващото изхождане пак са остри болките.Какви са вашите препоръки?
Детелина.Рангелова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Ное 2016, 20:17

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта