Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ГеоргиТеменлиев » 26 Апр 2017, 13:52

Благодаря ви за отговора! Ще гледам да мина през клиниката ви за преглед и консултация .
ГеоргиТеменлиев
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Апр 2017, 19:16

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот noname123 » 07 Май 2017, 20:00

Здравейте! На 17 години съм, момиче. Преди 2 седмици се появи проблема ми. Сърбеж и болка на ануса. Само един път имах бяла течност миришеше много гадно. Вече не ме боли много, но го усещам като раничка и искам да знам това хемороиди ли са ? Като си легна ме сърби много. Мажа се с клотримазол.
noname123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2017, 19:50

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 09 Май 2017, 09:13

noname123 написа:Здравейте! На 17 години съм, момиче. Преди 2 седмици се появи проблема ми. Сърбеж и болка на ануса. Само един път имах бяла течност миришеше много гадно. Вече не ме боли много, но го усещам като раничка и искам да знам това хемороиди ли са ? Като си легна ме сърби много. Мажа се с клотримазол.


Не мисля, че е хемороиди.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tediigabi » 12 Май 2017, 16:30

Здравейте имам проблем и не знам към кого да се обърна и дали е за онлайн консултация или за посещение на специалист. Та започвам да обяснявам за проблема, случи се преди около половин година за първи път леко прокървих със слуз но леко и ме болеше като ходех по- голяма нужда след това мина . Това се случи още 2 пъти през около 2 месеца , сега имам парене леки болки ,сърбеш в аналната област и 2 като топченца ( меки топчета, като че пълни с кръв ) отвън на ануса. Незнам какво точно е това но е много неприятно
tediigabi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Май 2017, 16:16

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dianavk » 16 Май 2017, 16:37

Здравейте,оперирана съм от хемороиди преди 5 дни. Мога ли да вземам хуск.
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Май 2017, 10:57

Да, можете да използвате ХУСК.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dianavk » 23 Май 2017, 16:25

Благодаря за бьрзият отговор др Матев. Приемете мойте адмирации, малко лекари са като вас - всеотдайни кьм хората с проблеми!
Опетирана сьм преди 2 години от хемороиди по THD метод /имах силно кьрвене/. След операцията кьрвенето спря, единстеният проблем беше иконстиненцията, която след 5,6 месеца отшумя. Получих обаче един пролабс около 1 сантиметьр, казаха ми че е хемороид, приличаше по-скоро на кожа, но се вьзпаляваше от време на време с ужасни болки. Затова риших да го махна. След консултация с хирург ми предлогиха нова операзиа по метода лонго. Замислих се защо пак трябва да се опетирам след като ведньж вече изживях този ад. Затова оперирах само пролабиралия хемороид. Хирурга който ме оперира каза че няма нужда да се махат останалите хемороиди, защото те си изпьлнявали своята функция. Може ли изобщо хемороиди да имат положителна роля? И как е вьзможно да имам хемороиди при усложие, че сьм оперирана, Това много ме учуди.
Вьпроса ми кьм вас е - необходима ли е операция на хемороиди при усложие, че те не карвят и не ме болят?
Може ли да пролабират хемороиди без да са кьрвящи и вьзпалени?
Метода THD премахва ли хемороидите или спира само кьрвенето?
Благодаря...
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Май 2017, 10:31

tediigabi написа:Здравейте имам проблем и не знам към кого да се обърна и дали е за онлайн консултация или за посещение на специалист. Та започвам да обяснявам за проблема, случи се преди около половин година за първи път леко прокървих със слуз но леко и ме болеше като ходех по- голяма нужда след това мина . Това се случи още 2 пъти през около 2 месеца , сега имам парене леки болки ,сърбеш в аналната област и 2 като топченца ( меки топчета, като че пълни с кръв ) отвън на ануса. Незнам какво точно е това но е много неприятно

Здравейте, възможно е да е хемороиди, но само с тези обяснения не може да се прецени.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Май 2017, 10:38

dianavk написа:Благодаря за бьрзият отговор др Матев. Приемете мойте адмирации, малко лекари са като вас - всеотдайни кьм хората с проблеми!
Опетирана сьм преди 2 години от хемороиди по THD метод /имах силно кьрвене/. След операцията кьрвенето спря, единстеният проблем беше иконстиненцията, която след 5,6 месеца отшумя. Получих обаче един пролабс около 1 сантиметьр, казаха ми че е хемороид, приличаше по-скоро на кожа, но се вьзпаляваше от време на време с ужасни болки. Затова риших да го махна. След консултация с хирург ми предлогиха нова операзиа по метода лонго. Замислих се защо пак трябва да се опетирам след като ведньж вече изживях този ад. Затова оперирах само пролабиралия хемороид. Хирурга който ме оперира каза че няма нужда да се махат останалите хемороиди, защото те си изпьлнявали своята функция. Може ли изобщо хемороиди да имат положителна роля? И как е вьзможно да имам хемороиди при усложие, че сьм оперирана, Това много ме учуди.
Вьпроса ми кьм вас е - необходима ли е операция на хемороиди при усложие, че те не карвят и не ме болят?
Може ли да пролабират хемороиди без да са кьрвящи и вьзпалени?
Метода THD премахва ли хемороидите или спира само кьрвенето?
Благодаря...

Методите THD и Лонго не се извършват върху хемороидална тъкан. Те имат друг принцип и идея. След THD, e възможна поява на анална фисура. Не се подлагайте на никакви допълнителни операции без да се консултирате.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот girl_Bg » 25 Май 2017, 12:20

Здравейте Доктор Матев, преди три дни напипах нещо като подутина (топче )от външната страна на ануса ми. От два дни много боли в каквото и положение да съм застанала и не изчезва... до сега никога не съм имала таково нещо. Ако е от значение на 21 години съм. Според вас има ли причина да се притеснявам ? Това "топче" е с го емината на череша, меко е и при редовни нужди в тоалетната няма кръв или нещо подобно. Нямам нито запек нито съм имала в предишните 2-3 години. Ще се радвам за съвет от ваша страна за облекчаване на болката тъй като не е поносима и при най малкото движение ми се насълзяват очите от болка и разбира се съвет за по нататъшно лечение ако решите да погледнете по подробно имам и снимка която мога да ви прекача!
girl_Bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2017, 12:03

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта