Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Май 2017, 12:32

Не се притеснявайте, ще изчезне.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ayria91 » 11 Юни 2017, 20:43

Здравейте! Аз съм на 25 години, имам дете на година и седем месеца, като съм раждала със секцио. От както го родих имам проблеми с хемороиди. Първият хемороид излезе 5 месеца след като родих, мазах го с препоръчан в аптеката мехлем, името на който не си спомням, тогава ме болеше и прокърви, след това са ми излизали пак, но без болка като излизаха през два три месеца и съм ги третирала с Цикатридина супозитории по препоръка на личния лекар. Преди два дни отново се появи хемороид, но този път с болка. Започнах да постаням отново супозиториите и мажа с Масту, а днес прокърви след изхождане, не беше много кръвта, но все пак ме притесни. Та въпроса ми е, ще му се види ли края на този проблем някога и трябва ли да се притеснявам толкова много? (П.с. след всяко изхождане се мия, ям много плодове и зеленчуци и се движа много)
ayria91
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юни 2017, 20:32

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот me123 » 26 Юни 2017, 10:32

Здравейте д-р Матев,

От една две седмици ме подгони сърбеж около ануса. Попринцип имам някакви хемороиди, но не са ми правили проблем скоро. Доста се потя напоследък от жегите. Пък и работата ми е седяща/Успях да го снимам (не питайте как :roll: ). Червеното стига до там, докъдето се опират бузите. Ето снимките: https://www.dropbox.com/sh/1dk8at3tul03 ... 1FRla?dl=0 Някаква идея дали може с мазане и мазила? Попринцип в момента мажа със Судокрем, но има единствено успокояващ ефект да не сърби като е намазано. Не съм забелязал подобрение, обаче.
me123
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Авг 2011, 16:45

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Юли 2017, 10:42

Здравейте, възможно е да е контактен дерматит, но не е изключено да бъдат и гъбички. Ако не можете да ме посетите, консултирайте се с дерматолог.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Goia » 13 Юли 2017, 17:40

Здравейте,Д-р Матев.Въпросът ми е за мъжът ми ,който страда от хемороиди,но от няколко години има израстък на ануса,който е дълъг около 1см и е безболезнен. Какво може да е ?Благодаря предварително за отговора.
Goia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2017, 16:55

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Ivailomarti » 16 Юли 2017, 15:49

Здравейте д-р Матев имам много голям проблем с хемороидите та значи да кажа аз се намирам в момента в Германия преди месец като тръгвах от България взеха да кървят и като пристигнах в Германия 1 път прокървяха аз бях си взел детралекс пих ги по схема и прокто гливенол за мазане.Значи кървенето изчезна но почнаха големи болки след изхождане.Направо адски болки пареше адски много болеше едвам съм издържал на работата.След това се сетих за едно кремче казва се Спасител нося си го от България и почнах да се мажа с него и нещата се поправиха.След това ходих на лекар изписа ми някакъв крем Хамемелис.Обаче какво се случи преди 2 дена ужасен запек такова напъване беше не искам да се сещам сякаш нещо се раЗкъса вътрешно.И тая сутрин кръв бая потече и после след два часа пак. Вече не знам какво да правя.Доктора тук ще е свободен чак след 3 седмици.Просто съм в някакъв кошмар.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете по някакъв начин.
Ivailomarti
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2017, 15:31

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Юли 2017, 11:43

ayria91 написа:Здравейте! Аз съм на 25 години, имам дете на година и седем месеца, като съм раждала със секцио. От както го родих имам проблеми с хемороиди. Първият хемороид излезе 5 месеца след като родих, мазах го с препоръчан в аптеката мехлем, името на който не си спомням, тогава ме болеше и прокърви, след това са ми излизали пак, но без болка като излизаха през два три месеца и съм ги третирала с Цикатридина супозитории по препоръка на личния лекар. Преди два дни отново се появи хемороид, но този път с болка. Започнах да постаням отново супозиториите и мажа с Масту, а днес прокърви след изхождане, не беше много кръвта, но все пак ме притесни. Та въпроса ми е, ще му се види ли края на този проблем някога и трябва ли да се притеснявам толкова много? (П.с. след всяко изхождане се мия, ям много плодове и зеленчуци и се движа много)

Не мисля, че имате повод за големи притеснения, но ако тези оплаквания не преминават, добре е да ме посетите за преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Юли 2017, 12:00

Ivailomarti написа:Здравейте д-р Матев имам много голям проблем с хемороидите та значи да кажа аз се намирам в момента в Германия преди месец като тръгвах от България взеха да кървят и като пристигнах в Германия 1 път прокървяха аз бях си взел детралекс пих ги по схема и прокто гливенол за мазане.Значи кървенето изчезна но почнаха големи болки след изхождане.Направо адски болки пареше адски много болеше едвам съм издържал на работата.След това се сетих за едно кремче казва се Спасител нося си го от България и почнах да се мажа с него и нещата се поправиха.След това ходих на лекар изписа ми някакъв крем Хамемелис.Обаче какво се случи преди 2 дена ужасен запек такова напъване беше не искам да се сещам сякаш нещо се раЗкъса вътрешно.И тая сутрин кръв бая потече и после след два часа пак. Вече не знам какво да правя.Доктора тук ще е свободен чак след 3 седмици.Просто съм в някакъв кошмар.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете по някакъв начин.

По-скоро е анална фисура, ако Ви боли много не чакайте 3 седм.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Vga1995 » 19 Юли 2017, 00:20

Здравейте,
Имам проблем и от това, което четох в интернет предполагам, че става въпрос за вътрешни хемороиди. Забелязах след изхождане алено червена кръв, но нямам болки. Говорих с личния си лекар и ми изписа хапчета за заздравяване на кръвоносните съдове, които пих няколко дни и кървенето изчезна. Също така ми каза да се посъветвам с лекар специалист, но в моя град такъв няма. Кървенето отново се появи. Бихте ли ми дали съвет какво да правя. Четох, че се спазват диети и има няколко стадия на хемороидите, но след като не съм била на доктор не знам какво да предприема. Благодаря
Vga1995
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юли 2017, 00:12

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Юли 2017, 11:43

Не може да се постави диагноза по тези оплаквания. Ако кървенето продължава, трябва да се извърши преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта