Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот inj.yakubova » 01 Авг 2017, 14:40

Здравейте, имам син на 3 години с болест на Хиршпрунг. Измина година и половина от операцията за възстановяване на пасажа. Много често зацапва гащите без да се усеща. Забелязвам, че се случва когато яде по-разхлабващи храни и когато вдига нещо тежко. Според вас необходимо ли е отново посещение при хирург?
inj.yakubova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Авг 2017, 14:24

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Авг 2017, 11:22

inj.yakubova написа:Здравейте, имам син на 3 години с болест на Хиршпрунг. Измина година и половина от операцията за възстановяване на пасажа. Много често зацапва гащите без да се усеща. Забелязвам, че се случва когато яде по-разхлабващи храни и когато вдига нещо тежко. Според вас необходимо ли е отново посещение при хирург?

Добре да посетите отново хирурга, който го е оперирал.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот daria » 02 Авг 2017, 11:42

Здравейте!
Имам проблеми с хемороидите от много години/аз съм на 80г./, като от време на време кървяха. От вчера обаче имам силни болки при изхождане и заедно с фекалиите излезе и един съсирек кръв, а днес две, три капки светла кръв. Започнах да пия витамин С за кръвоспиране, но искам да ви питам дали е възможно да се е скъсал някой кръвоносен съд и ако е така мога ли да си слагам супозитори/Цикатридина ил някакви други/ при положение, че има и кървене? Бих желала да пробвам за ден, два домашно лечение и, ако не се успокоят нещата да потърся лекарска помощ, тъй като в момента се намирам в отдалечено населено място.
Благодаря ви за отделеното внимание!
daria
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Авг 2017, 11:27

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Авг 2017, 13:39

Можете за ползвате свещички. Ако кървенето не спре, посетете лекар.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот syzzi83 » 03 Авг 2017, 23:14

Аз съм Ваша пациентка, оперирахте ме преди години от хемороиди 3-4 степен, сега съм бременна в нач.на 9мес. и ми препоръчват да родя секцио заради тази операция, защото имало вероятност от нормалното раждане да ми се възпалят отново появилите се хемороиди и да се наложи повторна операция на тях. Вие като специалист кое бихте ми препоръчали? И възможно ли е след като имам отново хемороиди, дори и след секцио пак да се възпалят много?
syzzi83
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Яну 2013, 19:07

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот goen » 05 Окт 2017, 12:52

Здравейте, от няколко дни имам проблеми с хемороидите, адски много са ми надути и болят, не мога да седя на едно мяст, пия детралекс вече 3 ти ден но без ефект. За 5 дни само веднъж съм ходил до тоалетната, направо е невъзможно от болка и подутост,правя си вани със смрадлика, които облекчават за малко, вечер мога да спя само, като пия немизил. Преди съм има леко кървене и много леко подуване, но не бях обърнал внимание. Какво да направя, за да изчезнат и нужна ли е операция ?
goen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2017, 12:40

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот d0chko » 17 Ное 2017, 21:18

На 21 съм и имам проблем с ануса. При изхождане ме боли и накрая кърви.Много ме съмнява да не са хемороиди, тъй като преди това имах нещо като пъпка, а сега се закръгли на топче и като го стисна имам много лека болка. Стои точно до анала и при всяко напъване и след това усещам парене, но след 5, 10 мин. отминава. Кажете дали трябва да отида на проктолог или ако има начин така да се махне с мехлеми и добра хигиена ?
d0chko
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Ное 2017, 21:10

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот mariq73 » 30 Ное 2017, 10:01

Здравейте! След колоноскопия са установени, въпреки че не се виждат,малки външни хемороиди.Изписан е мехлем който не действа.Въпроса ми е ми же ли да не е точна диагнозата или просто да не са видяли ако е имало нещо друго?От малки хемороиди възможно ли е такива болки които траят по 5-6 часа нсй малко след изхождане
mariq73
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Апр 2013, 11:49

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Цветанова » 08 Дек 2017, 00:57

Здравейте! От десетина дена забелязвам прясна кръв в изпражненията си, без болки. Преди две-три години пак бях в такава ситуация, но с болки. Тогава след преглед, един лекар каза, че имам вътрешни хемороиди, а друг - фисура. След продължително лечение с детралекс и медикаменти за мазане нещата отшумяха. Сега съм на диета с фибри, плодове и без алкохол, не си спомням физическо натоварване. От какво може да са се възпалили и какво лечение да предприема. На 25 години съм.
Цветанова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2017, 00:43

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Bankova » 15 Дек 2017, 01:20

Здравейте, възможно ли е синът ми ( 7 год.към момента) да има хемороиди? Преди две години му се появяваше лилава подутина от ануса при дефекация. Ходихме по лекари, казаха че ще го израсте. Но сега подутините са няколко и една от тях е извън ануса. Много често детето има разстройство или кашави изпражнения. Предстои ни консултация с гастроентеролог. Моля за вашето мнение и за съвет.
Bankova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2017, 01:11

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта