Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Д-р Атанас Матев, Д-р Росен Тушев

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Monkey » 16 Дек 2017, 12:45

Здравейте,
В понеделник претърпях операция на една фисура и 3 хемороида от 4-та степен по метода Милиган-Морган. Пия на ден по 2 аулина и 3 пъти по 30 капки течен аналгин. Сутрин и вечер правя туше с Дефламол след киснене по 15 мин в смрадлика. Пия по 2 лъжици течен парафин на ден, спазвам и диета за лесното облекчаване на тракта. Вчера падна един конец. Едва ходя на краката си, изхождането е толкова болезнено, че вия и рева от болка, а вече е 5-ти ден след операцията. Нормално ли е това и колко време още трябва да мине, за да стъпя на краката си? Нечовешки са мъките след такава операция...
Monkey

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот милена beleva » 11 Яну 2018, 20:38

Здравейте,
декември при колоноскопия заради наличие на вътрешни хемороиди ми откриха и премахнаха аденом на сляпото черво, но за съжаление, болката и възпалението от хемороидите не изчезнаха. Препоръчаха ми мазане с антифлегмин и имаше известно подобрение, но за кратко. Предполагам, че вследствие на антифлегмина хемороидите леко, но редовно прокървяваха. Един ден са добре, но на другия - подуване и излизане, болка и възпаление. Ползвам и цикатридина свещички, но без особен и траен ефект. Какво ще ми препоръчате, освен операция? Само да спомена, че преди 2 години, уж им правиха банд легиране, но те така и си останаха.
милена beleva

Предишна

Назад към Хемороиди - болести на ануса