Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Monkey » 16 Дек 2017, 12:45

Здравейте,
В понеделник претърпях операция на една фисура и 3 хемороида от 4-та степен по метода Милиган-Морган. Пия на ден по 2 аулина и 3 пъти по 30 капки течен аналгин. Сутрин и вечер правя туше с Дефламол след киснене по 15 мин в смрадлика. Пия по 2 лъжици течен парафин на ден, спазвам и диета за лесното облекчаване на тракта. Вчера падна един конец. Едва ходя на краката си, изхождането е толкова болезнено, че вия и рева от болка, а вече е 5-ти ден след операцията. Нормално ли е това и колко време още трябва да мине, за да стъпя на краката си? Нечовешки са мъките след такава операция...
Monkey
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2017, 12:31

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот милена beleva » 11 Яну 2018, 20:38

Здравейте,
декември при колоноскопия заради наличие на вътрешни хемороиди ми откриха и премахнаха аденом на сляпото черво, но за съжаление, болката и възпалението от хемороидите не изчезнаха. Препоръчаха ми мазане с антифлегмин и имаше известно подобрение, но за кратко. Предполагам, че вследствие на антифлегмина хемороидите леко, но редовно прокървяваха. Един ден са добре, но на другия - подуване и излизане, болка и възпаление. Ползвам и цикатридина свещички, но без особен и траен ефект. Какво ще ми препоръчате, освен операция? Само да спомена, че преди 2 години, уж им правиха банд легиране, но те така и си останаха.
милена beleva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2018, 20:23

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот visan » 02 Мар 2018, 09:53

Здраввйте д-Митев, много съм притеснена! Преди около 10 дни след стомашно разстройство започна сериозно парене в аналната област, след поставяне на крем затихна, но от следващия ден започна усещане като за чуждо тяло в началото на ануса, анален дисконфорт, лек сърбеж.Имам 2-3 външни хемороида, които в момента не са възпалени поне видимо, били са и знам симптоматиката. Пия Детралекс 6 ти ден, има подобрение, но малко. Кремовете ми помагат временно. Вчера докато се мажех с крема, намерих нещо като топче, по-скоро ф плоско и се мести ...може да се издърпа навътре в ануса, но не много около 5-7 см максимум. като че в началото на червото!Сякаш сутрин е по прибрано от вечер!Повърхността е по скоро грапава, като на външ хемороид след възпаление , които започва да се прибира...тромбозен.Моля помогнете ми с предположение!Живея в чужбина, ще се прибирам в България чак следващия месец! Страх ме е от полип, рак и тн
visan
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Юли 2016, 18:21

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот milen.stanev » 15 Мар 2018, 10:52

Здравейте, Dr Atanas Matev В рамките на един месец и мах три пъти кръв след запек, третия беше последван със слуз последван с още две дефакции (нормални придружени със слуз и съсиреци), след което имах газове и уригване, не съм имал болки, умора, виене на свят, повръщане и други симптоми описани за по вечето болести на стомаха и червата. Беше ми направен преглед само с пуширане и установени вътрешни хемороиди с усложнения, изписаха ми само детралекс. По време на лечението първите дни ми се случи на две яденета, първото (боб без запръжка) ми се зачерви кожата и започнах да усещам кадо бодене с иглички( продължи около три дена, кожата все още се зачервява и имам сърбеж) второто ( кисело мляко с овесени ядки) получих усещане като втрисане, целия треперех, тежко дишане и биене на сърцето и като голямо налягане в главата ( кръвно 120/80 при тези симтоми) това продължи почти цял ден. В момента съм шестия ден от установяване на диагнозата и лечението с детралекс, по горните симтоми ги няма или се появяват за кратко и бързо отшумяват, нямам кръв и слуз след последния път( третия) имам само газове, уригване, усещане на топка в горната част в стомаха и не постоянен сърбеж в ануса, въпроса ми е възниква след отшумяване на предните симптоми, че може да се появят пак, при сегашните останали, трябва ли да искам от гастроентеролога по сериозни изследвания - колоноскопия... Благодаря предварително.
milen.stanev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Мар 2018, 10:15

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Тома » 25 Мар 2018, 00:08

Здравейте . На 43 години съм. за първи път имам подобен проблем . От няколко дни от ануса ми излиза бяла слюз която пречинява дразнене и парене на кожата . Нямам кървене .. нямам болки при изхождане .. На какво може да се дължи .. С какво да третирам раздразнената зона .. Благодаря
Тома
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2018, 23:53

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот desislava86 » 12 Апр 2018, 01:11

Здравейте,д-р Матев от около 2 седмици имам кървящи хемороиди с болка ,мазах с Матсун дойч-зелен ,също поставях свещички Цикатридина -10 дни ,пих Флебодия ,но безрезултатно,бих желала да попитам какво лекарство бихте препоръчали ?

Предварително Ви благодаря за отговора !
desislava86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2018, 00:57

Кървящи хемороиди

Мнениеот iordan84 » 15 Апр 2018, 14:58

Здравейте! Др. Матев бих искал да се посъветвам с вас относно кървящи хемороиди,знам че е трудно без преглед но аз съм от софия и съм инвалид така че ми е малко трудно да ви посетя но чух страхотни отзиви за вас, та проблема ми е следния от около 6-7месеца имам хемороиди който са безболезнени но са кървящи преди 4 месеца получих доста обилен кръвоизлив и на следващия ден веднага посетих др. хирург след като му обясних че доста кървях предния ден, той ме прегледа може би преглед е силно казано просто ми бръкна с пръст в д...то, и каза най верятно са вътрешни предписа ми детралекс и ми каза че при моето положение операцията е най най крайния вариант лечението с детралекса даде резултат за около 3 месеца след това пак започна да ми тече кръв след всяко изхождане без никакви болки, вчера отидох в същата болница този др. го нямаше прегледа ме негов колега който е доста по млад от него не знам има ли значение това но като ме погледна ми каза че се вижда един хемороидален възел от който най верятно съм кървял и ми каза че единствения начин е да се премахне оперативно, попитах го за банд лигирането и другите безкръвни манипулаци той ми каза че най добрия вариант е класическа операция да го изрежат другите варианти не били ефективни и имало рецидиви, аз доколкото съм чел и разпитвал много хора се оплакват точно от класическата операция че след това се получавали други усложнения като стеснение трудно изхождане и т.н.та ме е страх имам една седмица да реша дали да се оперирам и бих искал да чуя вашето мнение още повече че както ви казах съм инвалид с мускулна дистрофия съм и съм постоянно в седнало положение как ще седя след една такава операция, иначе нямам болки само кървенето ми е проблема, извинявам се много за дългия пост но не искам да се оперирам преди да чуя и вашето мнение тъй като има наистина страхотни отзиви за вас. Благодаря ви предварително, и още веднъж се извинявам за дългия пост. поздрави!
iordan84
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Апр 2018, 14:44

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tandrianova » 17 Апр 2018, 13:43

Здравейте д- р Матев , Оперирах се от хемороиди преди 20 години метод на Уайтхет и оттогава бял ден не видях.Образва се сеноза,фисури,хипертрофирали папили всичко това наложи операции въ в
времето общо 5 с опити да ми се помогне.Последна операция преди 5 години на два етапа през 2 месеца за кэрекция на стенозат на по половин циркумфлексия с премахвоне на хипетрофиралаигавица и фисура в дясно ' но за съжаление с поява на фисура вяво почти веднага след операциято а сего с течениена времето отново със силно зотруднена честа и болезнена дефекация.Вероятно отново увеличена стеноза която всъщност си остана.Не зная какво да правя , но всеки дян с дефекации протича трудно с чести позиви исилни и ч болезнени дефекации въпреки почта ежедневен прием на слабитилни средства.Имо ли вероятност да ми бъде помгнато? Благодара за търпението да го прочете до край.
tandrianova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Апр 2018, 13:23

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Апр 2018, 09:39

Semiraga написа:Здравейре,
На 32 години съм и имам външни и вътрешни хемороиди, което е установено с медицински преглед. Имам кървене по време на изхождане (вижда се на хартията или в тоалетната чиния има капка ярко червена кръв), понякога е болезнено.Въпросът ми е дали и какъв преглед се прави, за да съм сигурна, че хемороидите са единствената причина за кървенето и ако трябва да се правят някакви профилактични прегледи на какъв интервал се правят и дали е по моя преценка или се прави по преценка на лекар.
Благодаря предварително за отдлеленото време!


Здравейте, добре е да се направи сигмоидоскопия.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Апр 2018, 09:42

milen.stanev написа:Здравейте, Dr Atanas Matev В рамките на един месец и мах три пъти кръв след запек, третия беше последван със слуз последван с още две дефакции (нормални придружени със слуз и съсиреци), след което имах газове и уригване, не съм имал болки, умора, виене на свят, повръщане и други симптоми описани за по вечето болести на стомаха и червата. Беше ми направен преглед само с пуширане и установени вътрешни хемороиди с усложнения, изписаха ми само детралекс. По време на лечението първите дни ми се случи на две яденета, първото (боб без запръжка) ми се зачерви кожата и започнах да усещам кадо бодене с иглички( продължи около три дена, кожата все още се зачервява и имам сърбеж) второто ( кисело мляко с овесени ядки) получих усещане като втрисане, целия треперех, тежко дишане и биене на сърцето и като голямо налягане в главата ( кръвно 120/80 при тези симтоми) това продължи почти цял ден. В момента съм шестия ден от установяване на диагнозата и лечението с детралекс, по горните симтоми ги няма или се появяват за кратко и бързо отшумяват, нямам кръв и слуз след последния път( третия) имам само газове, уригване, усещане на топка в горната част в стомаха и не постоянен сърбеж в ануса, въпроса ми е възниква след отшумяване на предните симптоми, че може да се появят пак, при сегашните останали, трябва ли да искам от гастроентеролога по сериозни изследвания - колоноскопия... Благодаря предварително.


Добре да се направи колоноскопия, за да сте сигурен и да се успокоите, че сте здрав.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта