Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 14 Авг 2014, 08:46

veselinaiv написа:Здравейте,д-р Матев. Имам следния проблем и следното запитване. Преди 5 години при раждането ми направих хемороиди. Някои са вътрешни,но имам един външен,който не се пълни с кръв,но седи като разтегната кожа и ми е доста некомфортно. Може ли по някакъв начин да се прибере ако приемат някои медикаменти. Искам да кажа,че съм се мазала с какво ли не и съм пила отвара от бял равнец,който доста ми помогна.
Благодаря за отговора.


Здравейте, с медикаменти не може да изчезне. Мода да Ви го отстраня безкръвно с козметична и естетична цел. Амбулаторна процедура без да се постъпва в болница.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот jasminaa » 22 Авг 2014, 16:03

Здравейте , жена на 30 години съм . Напоследък усещам лек дискомфорт в областа около ануса .Видимо всичко изглежда нормално, но понякога усещам лека подутина като топче точно до входа на ануса , меко е и след час примерно като погледна вече го няма . Преди години имах външен хемороид който беше тромбозирал и знам, че не се прибира и появява просто така. Бях на лекар , но каза че не вижда никакъв проблем. Това топче хемороид ли и какво мога да направя за този дискомфорт (понякога усещам сърбеж , но само когато съм в движение или след бърсане с тоалетна хартия )
Благодаря Ви !
jasminaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2014, 15:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот mirostanka » 26 Авг 2014, 09:18

Здравейте, д-р Матев!
Преди година и половина ме оперирахте от анална фисура, казахте ми че имам и вътрешни хемероиди. Половин година след това пих антибиотици и се получи обилно кървене. След това имах периодични оскъдни прокървявания и по-тънки изпражнения . На 4 юли идвах при вас за консултация и ми казахте че проблема е от вътрешните хемероиди. След това по искане на личния лекар направих колоноскопия и там се потвърди че проблема ми са вътрешни хемероиди . Преди два дни прокървих по-обилно при изхождане в смисъл имаше кръв на тоалетната чиния не само върху изпражненията. През деня също си тече по малко кръв на капки. Започнах Детралекс 3 пъти по 1, цикартидина по 1 свещичка на ден и преди изхождане се мажа с вашия крем за фисури. За по-меки изпражнения пия Натуралакс 3 по две хапчета вечер. Въпроса ми е преди изхождане с какво да се мажа за да не се наранява лигавицата, тъй като сега нямам фисура, за да използвам мехлема? Правилно лечение ли прилагам и колко време да продължи за да спре кървенето и да се успокоят хемероидите? Налага ли се да ме преглеждате, за да ме посъветвате как да се лекувам? Колко време е нормално да кървят хемероидите като съм в криза?
Тъй като Вие успешно премахнахте фисурата ми много се надявам да ми помогнете и при проблемите ми с вътрешните ми хемероиди.
mirostanka
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Окт 2013, 11:44

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот si_si_55 » 04 Сеп 2014, 15:19

здр,след като родих ,от около година имам запек как да се справя,когатто ходя по голяма нужда големи болки,освен с диети,каквото и дя ям подува ми се корема 2 -пъти ходя по голяма нужда в седмица ,хората всеки ден,така съм чувала,благодаря ви за отделеното време
si_si_55
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2014, 15:12

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 09 Сеп 2014, 12:27

mirostanka написа:Здравейте, д-р Матев!
Преди година и половина ме оперирахте от анална фисура, казахте ми че имам и вътрешни хемероиди. Половин година след това пих антибиотици и се получи обилно кървене. След това имах периодични оскъдни прокървявания и по-тънки изпражнения . На 4 юли идвах при вас за консултация и ми казахте че проблема е от вътрешните хемероиди. След това по искане на личния лекар направих колоноскопия и там се потвърди че проблема ми са вътрешни хемероиди . Преди два дни прокървих по-обилно при изхождане в смисъл имаше кръв на тоалетната чиния не само върху изпражненията. През деня също си тече по малко кръв на капки. Започнах Детралекс 3 пъти по 1, цикартидина по 1 свещичка на ден и преди изхождане се мажа с вашия крем за фисури. За по-меки изпражнения пия Натуралакс 3 по две хапчета вечер. Въпроса ми е преди изхождане с какво да се мажа за да не се наранява лигавицата, тъй като сега нямам фисура, за да използвам мехлема? Правилно лечение ли прилагам и колко време да продължи за да спре кървенето и да се успокоят хемероидите? Налага ли се да ме преглеждате, за да ме посъветвате как да се лекувам? Колко време е нормално да кървят хемероидите като съм в криза?
Тъй като Вие успешно премахнахте фисурата ми много се надявам да ми помогнете и при проблемите ми с вътрешните ми хемероиди.


Здравейте при тези оплаквания , най-добре би било да Ви прегледам. Можете да се мажете с мехлема преди изхождане.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 09 Сеп 2014, 12:46

jasminaa написа:Здравейте , жена на 30 години съм . Напоследък усещам лек дискомфорт в областа около ануса .Видимо всичко изглежда нормално, но понякога усещам лека подутина като топче точно до входа на ануса , меко е и след час примерно като погледна вече го няма . Преди години имах външен хемороид който беше тромбозирал и знам, че не се прибира и появява просто така. Бях на лекар , но каза че не вижда никакъв проблем. Това топче хемороид ли и какво мога да направя за този дискомфорт (понякога усещам сърбеж , но само когато съм в движение или след бърсане с тоалетна хартия )
Благодаря Ви !


Здравейте, хемороид е. Ако не Ви създава сериозни оплаквания, може да си живеете заедно, ако не- има и лечение. За сърбежа обаче може да има и друга причина.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Vtaminc » 18 Сеп 2014, 16:55

Здравейте д-р Матев,
На 25 години съм и от няколко месеца(5-6) от време на време в продължение на няколко(3-4) дни намирам следи от кръв по тоалетната хартия след дефекация. В последствие се появи и болка по време на дефекация, която се усили, в един момент беше много силна, следващите пъти по-слаба, но всички симптом изчезваха за няколко дни. Реших да пробвам някакво лечение при последната им проява. Прилагам Проктогливенол крем от около 10дни. В началото сякаш симптомите изчезнаха, в мометна има кръв и лека болка при дефекация. Сърбежи не усещам. Външно сякаш има малко повече кожа на едно място, но нищо твърдо или подуто. Моля за съвет от хемороиди ли страдам, да продължа ли лечението с тези крем.
Vtaminc
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2014, 16:33

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 23 Сеп 2014, 10:38

Vtaminc написа:Здравейте д-р Матев,
На 25 години съм и от няколко месеца(5-6) от време на време в продължение на няколко(3-4) дни намирам следи от кръв по тоалетната хартия след дефекация. В последствие се появи и болка по време на дефекация, която се усили, в един момент беше много силна, следващите пъти по-слаба, но всички симптом изчезваха за няколко дни. Реших да пробвам някакво лечение при последната им проява. Прилагам Проктогливенол крем от около 10дни. В началото сякаш симптомите изчезнаха, в мометна има кръв и лека болка при дефекация. Сърбежи не усещам. Външно сякаш има малко повече кожа на едно място, но нищо твърдо или подуто. Моля за съвет от хемороиди ли страдам, да продължа ли лечението с тези крем.



Здравейте, мажете с проктогливенола, ако не минава заповядайте за консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот aglika_v » 24 Сеп 2014, 21:50

Здравейте!
Родих преди 3 месеца и в момента кърмя. Още по време на бременността ми се появиха 2 хемороида с големина на грахово зърно, които рядко ми създаваха дискомфорт. След раждането се увеличиха и се появи още един малък. Започнаха болки и кървене при всяка дефекация, а при нанасяне на крем имам болка. Дали може да се повлияят без хирургична намеса и ако не, дали може да се оперирам докато кърмя?
aglika_v
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 15:24

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Сеп 2014, 19:27

jasminaa написа:Здравейте , жена на 30 години съм . Напоследък усещам лек дискомфорт в областа около ануса .Видимо всичко изглежда нормално, но понякога усещам лека подутина като топче точно до входа на ануса , меко е и след час примерно като погледна вече го няма . Преди години имах външен хемороид който беше тромбозирал и знам, че не се прибира и появява просто така. Бях на лекар , но каза че не вижда никакъв проблем. Това топче хемороид ли и какво мога да направя за този дискомфорт (понякога усещам сърбеж , но само когато съм в движение или след бърсане с тоалетна хартия )
Благодаря Ви !


Здравейте, за топчето е хемороид, а за сърбежа по-добре не използвайте тоалетна хартия, или я използвайте само за подсушаване след измиване.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта