Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Лора.Гергова » 09 Апр 2020, 13:31

Добър Ден, дъщеря ми е на 2 години и от бебе е със запек. Не обича много плодове и почти не яде, но личната лекарка ни изписа сироп и нямаше ефект.. Понякота с акото има и кръв, попитах личната и тя каза, че не може толкова малко дете да има хемороиди, но вчера докато се напъваше за ака, видях едно топче от вътрешната страна на ануса г/д колкото грахово зърно . Има ли лечение и трябва ли задължително да се прегледа от лекар, понеже е много скарана със доктори за жалост изпада в истерия и трудно може да се проведе нормален преглед.
Лора.Гергова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2020, 13:25

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот DimitarG » 09 Апр 2020, 21:18

Здравейте,
Аз съм на 30 години и мисля, че имам хемороиди, но несъм сигурен. Случвало ми се е след изхождане, докато се бърша да видя малко кръв по тоалетната хартия, като кръвта е само там, по фекалиите не съм забелязал. След такива ситуация се чувствах малко дискомфортно на това място. Преди няколко дена след изхождане забелязах при бърсане, че имаше повечко кръв, като отново не видях такава по фекалиите. След изхождането чуствах по-голям дискомфорт в сравнение с предишните случаи. Това хемороиди ли са?
DimitarG
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2020, 21:15

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tina1111 » 13 Апр 2020, 13:37

Здравейте,
Аз съм на 18 години и от 5 дни ми се появи топче около ануса. Болезнено е, но няма кървене. Меко е на допир и ми създава дискомфорт. Не знаех към кого да се обърна и поисках направление от личната лекарка за гинеколог, като ѝ казах симптомите си. Впоследствие разбрах, че това не е специалиста, при когото следва да се прегледам. Ще се радвам, ако можете да кажете какво ми има и какво домашно лечение мога да предприема, преди да отида на преглед, тъй като има вероятност да се случи след празниците, а е неприятно.
tina1111
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Апр 2020, 13:30

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Слави3 » 16 Апр 2020, 03:11

Преди няколко месеца след продължителен прием на антибиотици започнаха диаретични изхождания в следствие на които се обостри или възпали вътрешен тромбозирал хемороид според гастроентеролог. След известно време оплакванията отшумяха . Но от три дни се появи силна болка и след консултация пак с гастроентеролог започнах да прилагам цикатридина но днес се появи тъмна кръв на тоалетната хартия а и в самата чиния имаше , но нямаше болка. Предполагам се е спукал . И сега не ме боли. Въпросът ми е дали е опасно, какво трябва да се направи . Много благодаря и се надявам да получа отговор
Слави3
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Апр 2020, 02:54

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Mateeva81 » 29 Юли 2020, 11:20

Здравейте докторе!Имам проблем с болезнени и кървящи хемороиди. Пия детралекс по посочената схема 7 дни и ми минават,но след като го спра започват отново да болят и кървят!Може ли да го пия по продължително време и как? Ако не по какъв начин да ги лекувам, не искам оперативно. Благодаря!
Mateeva81
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2020, 11:14

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 29 Юли 2020, 17:25

Здравейте, вероятно можете да избегнете операция и да се лекувате с някоя от безкръвните алтернативи. Детралекса можете да приемате продължителни в дозата 2 по1 табл.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Mateeva81 » 30 Юли 2020, 22:58

Здравейте докторе! Имам проблем с болезнени и кървящи хемороиди. Пия Детралекс и спират да ме болят, но като го спра всичко започва отначало. Въпросът ми е колко време мога да го пия и как? Ако не, как да ги лекувам.?
Mateeva81
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2020, 11:14

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Авг 2020, 11:22

Mateeva81 написа:Здравейте докторе! Имам проблем с болезнени и кървящи хемороиди. Пия Детралекс и спират да ме болят, но като го спра всичко започва отначало. Въпросът ми е колко време мога да го пия и как? Ако не, как да ги лекувам.?


Може продължително да се пие детралекс до 6 месеца. Заповядайте за преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Haha12 » 10 Авг 2020, 16:32

Здравейте!На 20г. съм и от миналата година имам вътрешни хемероиди(установени след долнаендоскопия) .Пих хапчета според лекаря ,нямаше проблеми до края на годината ,но след тежка диария тази година и се върнаха.Пих детралекс преди 2 месеца по схема .Докато го пиех всичко беше добре ,но след като го спрях беше с временен ефект.Използвала съм и продуктите на Хеморел ,но не са ефективни.Нямам кръв,проблеми с изхождането,болки или сърбеж.Единствено след изхождане се подува мястото.От 2-3 дена слагам от време на време за малко лед и се успокоява мястото ,но до следващото изхождане. Не пия алкохол,газирано или да пуша.Не приемам пикантни храни.Правя упражнение всеки ден и се храня с плодове ,зеленчуци и много вода пия.Също така спазвам добра хигиена и избягвам избърсването с хартия за да не усложнявам положението(използвам хладка вода). Някакви препоръки?
Haha12
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Авг 2020, 16:21

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 12 Авг 2020, 09:24

Haha12 написа:Здравейте!На 20г. съм и от миналата година имам вътрешни хемероиди(установени след долнаендоскопия) .Пих хапчета според лекаря ,нямаше проблеми до края на годината ,но след тежка диария тази година и се върнаха.Пих детралекс преди 2 месеца по схема .Докато го пиех всичко беше добре ,но след като го спрях беше с временен ефект.Използвала съм и продуктите на Хеморел ,но не са ефективни.Нямам кръв,проблеми с изхождането,болки или сърбеж.Единствено след изхождане се подува мястото.От 2-3 дена слагам от време на време за малко лед и се успокоява мястото ,но до следващото изхождане. Не пия алкохол,газирано или да пуша.Не приемам пикантни храни.Правя упражнение всеки ден и се храня с плодове ,зеленчуци и много вода пия.Също така спазвам добра хигиена и избягвам избърсването с хартия за да не усложнявам положението(използвам хладка вода). Някакви препоръки?


Здравейте, най-вероятно е външен хемороид. Изпратете снимка на мястото, когато е подуто.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron