Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Haha12 » 23 Авг 2020, 01:44

Dr Atanas Matev написа:
Haha12 написа:Здравейте!На 20г. съм и от миналата година имам вътрешни хемероиди(установени след долнаендоскопия) .Пих хапчета според лекаря ,нямаше проблеми до края на годината ,но след тежка диария тази година и се върнаха.Пих детралекс преди 2 месеца по схема .Докато го пиех всичко беше добре ,но след като го спрях беше с временен ефект.Използвала съм и продуктите на Хеморел ,но не са ефективни.Нямам кръв,проблеми с изхождането,болки или сърбеж.Единствено след изхождане се подува мястото.От 2-3 дена слагам от време на време за малко лед и се успокоява мястото ,но до следващото изхождане. Не пия алкохол,газирано или да пуша.Не приемам пикантни храни.Правя упражнение всеки ден и се храня с плодове ,зеленчуци и много вода пия.Също така спазвам добра хигиена и избягвам избърсването с хартия за да не усложнявам положението(използвам хладка вода). Някакви препоръки?


Здравейте, най-вероятно е външен хемороид. Изпратете снимка на мястото, когато е подуто.







Предполагам би било по - добре да дойда лично .А как е възможно да запиша час ?
Haha12
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Авг 2020, 16:21

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 24 Авг 2020, 09:56

0888395060 Носете снимка на телефона си в подуто състояние.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот yana.velinova » 27 Авг 2020, 11:28

Здравейте д-р Матев. Преди известно време правих консултация с д-р Желязков, който ми обясни, че по-скоро проблемът ми са фисури, а не хемороиди. Бих желала да ги премахна, но в момента имам възпаление: болки и подуване, които лекувам с долопрокт 2ра седмица. Има ефект, но след ползване на този крем, получавам сърбене. Пия и детралекс 2 пъти на ден. Колко време да продължа с това лечение и защо се получава сърбенето? Кога е добре да се направи преглед за премахването им? Много Ви благодаря,
Яна
yana.velinova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Авг 2020, 11:24

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 31 Авг 2020, 09:34

Здравейте, вероятно получавате дерматит / алергично дразнене/ от мехлемите. Правете бани с калиев перманганат/бледорозов разтвор/. Относно фисурите, ако са хронични по-добре хирургична процедура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот yana.velinova » 09 Сеп 2020, 09:32

Благодаря. Ще взема мерки. Имам още 2 въпроа. Бихте ли обяснили разликата между фисура и хемороид? И, по еднакъв начин ли се третират оперативно? Сърдечно благодаря. Яна
yana.velinova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Авг 2020, 11:24

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 09 Сеп 2020, 09:50

Здравейте, това са различни заболявания, лекуват се различно. Посетете нашите сайтове www.hemorodi.bg www.fisura.bg
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Fram_et » 19 Сеп 2020, 09:41

Здравейте!На 40г.съм.Жена с две нормални раждания преди 12 и 5години. От болезниени хемороиди страдах по време на първата бременност и проблема приключи със спукването им.Преди около 20дни след запек се появи хемороид - подут, болезнен и с пулсиране.Вичко това придружено от тежест и мравучкане в областта на прасците, на единия от години имам разширени вени, които не ми създават проблеми. Мазах хемороида с Проктогливенол и Долопрокт без почти никакъв резултат.След седмица взех Детралекс- изпълних схемата за хемороиди и продължавам да го приемам 2х1. Всяка сутрин след дефекация хемороида излиза извън ануса. Измивам с чиста вода, правя баня със смрадлика, намазвам с Хеморрел. Набутвам хемороида(подут е до около 1-1.5 см) в ануса(което е болезнено), тъй като ако го оставя отвън болката и дискомфорта продължават през целия ден. Болката утихва до следващото изхождане. Въпросът ми е дали е правилно да набутвам хемороида обратно в ануса, дали това всъщност не позволява да се свие вече близо месец? С Какво да продължа мазането? В храненето избягвам запичащи неща, наблягаме на плодове, зеленчуци, храни богати на фибри;движа се - правя и упражнения. Благодаря предварително!
Fram_et
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2020, 08:53

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Сеп 2020, 11:28

Здравейте, може да ми изпратите една снимка на Вайбър на 0888375060, когато е подуто.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот stefanow_ » 03 Дек 2020, 14:49

Здравейте , преди 4-5 месеца получих доста тежък запек с кървене . Имах фисура (сам я видях , малка дупчица ) и в дясната част на ануса имам подутина (точно в началото на ануса подутина както и навътре ) . Нямам кръв или болка при изхождане , но след самото изхождане имам едни сърбежи , дискомфорт и като , че ли ,,драскания" при ходене . Вероятно поради причината , че е в началото на ануса и се дразни . При седнало положение изобщо нямам никакви проблеми . Пробвах да се мажа с проктоезе , но не помага . Даже от него ме сърби повече . Преди пробвах с Хемоклин гел който горе-долу помагаше . Сега съм си взел Прокто Гливенол , но не съм го използвал . Има прекъсване от поне 1-2 седмици от последното мазане с Хемоклин гела . Пил съм Детралекс по 2-3 пъти на ден и се чувствах по-добре , но след като ги спрях пак се започва . Да пробвам ли баня с КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ , мазане с прокто гливенол и пиене на Детралекс по 2-3 пъти на ден за 1 седмици докато дойде време за прегледа при вас ? Най-вероятно се касае за хемороид поради причината , че болката не се усеща от страната на фисурата . Иначе съм я лекувал фисурата с кремчета и досега не съм усетил дразнено от страната й . Изключително много ще ви бъда благодарен ако ми отговорите !
stefanow_
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Дек 2020, 14:38

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 04 Дек 2020, 10:36

stefanow_ написа:Здравейте , преди 4-5 месеца получих доста тежък запек с кървене . Имах фисура (сам я видях , малка дупчица ) и в дясната част на ануса имам подутина (точно в началото на ануса подутина както и навътре ) . Нямам кръв или болка при изхождане , но след самото изхождане имам едни сърбежи , дискомфорт и като , че ли ,,драскания" при ходене . Вероятно поради причината , че е в началото на ануса и се дразни . При седнало положение изобщо нямам никакви проблеми . Пробвах да се мажа с проктоезе , но не помага . Даже от него ме сърби повече . Преди пробвах с Хемоклин гел който горе-долу помагаше . Сега съм си взел Прокто Гливенол , но не съм го използвал . Има прекъсване от поне 1-2 седмици от последното мазане с Хемоклин гела . Пил съм Детралекс по 2-3 пъти на ден и се чувствах по-добре , но след като ги спрях пак се започва . Да пробвам ли баня с КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ , мазане с прокто гливенол и пиене на Детралекс по 2-3 пъти на ден за 1 седмици докато дойде време за прегледа при вас ? Най-вероятно се касае за хемороид поради причината , че болката не се усеща от страната на фисурата . Иначе съм я лекувал фисурата с кремчета и досега не съм усетил дразнено от страната й . Изключително много ще ви бъда благодарен ако ми отговорите !


Здравейте, възможно е да имате фисура със събфисурна фистула. При фисура няма дупчица. Най-добре да дойдете за преглед за точна диагноза. С мазила няма да се получи, ако има и фистула. Не е спешно, заповядайте при първа възможност.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта