Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Е.Й.З » 20 Дек 2020, 22:08

Здравейте, от миналата година започнах да имам проблеми с хемороиди. Бяха спрели да се възпаляват за известно време, но преди седмица и половина започнаха да виждам кръв по тоалетната хартия и са възпалени леко от няколко дни. Говорих с личната ми лекарка и предвид ситуацията в страната каза, че засега е най-добре да не ходя до специалист, а да си взема Детралекс, който да пия 2х2, но го пия вече от 6 дни и няма почти никаква промяна. Промених и диетата си и приемам повече фибри. Какво друго мога да пия, защото в града няма специалист проктолог, а хемороидите продължават да кървят по малко всеки ден. Благодаря предварително!
Е.Й.З
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Дек 2020, 22:05

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 21 Дек 2020, 11:26

Е.Й.З написа:Здравейте, от миналата година започнах да имам проблеми с хемороиди. Бяха спрели да се възпаляват за известно време, но преди седмица и половина започнаха да виждам кръв по тоалетната хартия и са възпалени леко от няколко дни. Говорих с личната ми лекарка и предвид ситуацията в страната каза, че засега е най-добре да не ходя до специалист, а да си взема Детралекс, който да пия 2х2, но го пия вече от 6 дни и няма почти никаква промяна. Промених и диетата си и приемам повече фибри. Какво друго мога да пия, защото в града няма специалист проктолог, а хемороидите продължават да кървят по малко всеки ден. Благодаря предварително!


Ако имате и болка по време на изхожднето, по-скоро е анална фисура и тя е причина за кървенето.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Е.Й.З » 21 Дек 2020, 12:13

Благодаря Ви за бързия отговор! Не е точно болка,колкото леко парене и щипане веднага след изхождане и няколко капки кръв. Ако са анални фисури, с какво мога да ги лекувам, отново ли да пия Детралекс?
Е.Й.З
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Дек 2020, 22:05

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 21 Дек 2020, 12:51

Е.Й.З написа:Благодаря Ви за бързия отговор! Не е точно болка,колкото леко парене и щипане веднага след изхождане и няколко капки кръв. Ако са анални фисури, с какво мога да ги лекувам, отново ли да пия Детралекс?


Посетете www.fisura.bg
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот canko.metodiev » 24 Дек 2020, 14:06

Искам да попитам пия енгитромб и реновия както и кавинтон и небилет. От една седмица след като правих изследвания на. Черен дроб малко са ми завишени показателите и взех трансметил и трибестан както и омега три мастни киселини. От тогава започнаха да ми кървят хемороидите и е или от трибестан или от трансметил не Нам кое да. Спирам но всяка сутрин има кръв при изхпждане
canko.metodiev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2016, 07:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот fffeeennn » 26 Дек 2020, 18:34

Здравейте, по време на ходене по голяма нужда (което е редовно и нормално) усещам краткотрайна, остра болка на изхода. След това известно време се задържа чувство на парене на същото място. Много рядко има кървене,по-скоро не. Пробвах с ПроктоГливенол и крем здраве,но няма особен ефект. Моля,кажете с какво да се мажа.
fffeeennn
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Дек 2020, 18:30

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 04 Яну 2021, 11:07

canko.metodiev написа:Искам да попитам пия енгитромб и реновия както и кавинтон и небилет. От една седмица след като правих изследвания на. Черен дроб малко са ми завишени показателите и взех трансметил и трибестан както и омега три мастни киселини. От тогава започнаха да ми кървят хемороидите и е или от трибестан или от трансметил не Нам кое да. Спирам но всяка сутрин има кръв при изхпждане


Здравейте, добре е да се извърши преглед. Не може да се каже каква е причината за кървенето със сигурност без преглед и евентуално изследване на дебелото черво.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Тодор.Трифонов » 26 Яну 2021, 21:14

Здравейте, д-р Матев! Казвам се Тодор на 33 години. В семейството си имам болни от рак на дебелото черво и на 30 години ми откриха 2 малки полипа, които се премахнаха, но реших да си правя редовен скрининг за да предотвратя бъдеще главоболия. Всичко е нормално, но се случи, така че миналата година си премахнах жлъчката заради натрупани холестеролни отлагания и т.н. Четох, че след премахване на жлъчката, жлъчната киселина тече директно в тънките черва непрекъснато и от там малка част се отделя и в дебелото черво. Когато се подготвят за колоноскопия ми казаха, че трябва да съм много добре почистен защото вече съм имал полипи, а и имам фамилна обремененост и не трябва да се пропуска нищо. След като тази жлъчна киселина тече непрекъснато в червата дори без да се храня как мога да се почистя добре за колоноскопия след като винаги ще има жлъчен сок в червото и може да попречи да се вижда добре? Това ме притеснява доста, защото аз 24 часа преди изследването ще се почистя, но този сок ще продължи да тече в червото и не знам дали няма да попречи на ендоскописта. Също така искам да знам какви са условията за колоноскопия при вас защото аз съм от Сливен и съм близо до Стара Загора, а в момента ходя в София, като хем ми е далеч хем и там цените са доста големи, а за вас има само хубави отзиви и ако е възможно бих си правил скрининга при вас. Ще ми е по-удобно. Благодаря ви предварително за разбирането и отделенето време. Поздрави!
Тодор.Трифонов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Окт 2019, 15:18

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 26 Яну 2021, 22:27

Тодор.Трифонов написа:Здравейте, д-р Матев! Казвам се Тодор на 33 години. В семейството си имам болни от рак на дебелото черво и на 30 години ми откриха 2 малки полипа, които се премахнаха, но реших да си правя редовен скрининг за да предотвратя бъдеще главоболия. Всичко е нормално, но се случи, така че миналата година си премахнах жлъчката заради натрупани холестеролни отлагания и т.н. Четох, че след премахване на жлъчката, жлъчната киселина тече директно в тънките черва непрекъснато и от там малка част се отделя и в дебелото черво. Когато се подготвят за колоноскопия ми казаха, че трябва да съм много добре почистен защото вече съм имал полипи, а и имам фамилна обремененост и не трябва да се пропуска нищо. След като тази жлъчна киселина тече непрекъснато в червата дори без да се храня как мога да се почистя добре за колоноскопия след като винаги ще има жлъчен сок в червото и може да попречи да се вижда добре? Това ме притеснява доста, защото аз 24 часа преди изследването ще се почистя, но този сок ще продължи да тече в червото и не знам дали няма да попречи на ендоскописта. Също така искам да знам какви са условията за колоноскопия при вас защото аз съм от Сливен и съм близо до Стара Загора, а в момента ходя в София, като хем ми е далеч хем и там цените са доста големи, а за вас има само хубави отзиви и ако е възможно бих си правил скрининга при вас. Ще ми е по-удобно. Благодаря ви предварително за разбирането и отделенето време. Поздрави!


Здравейте, не бива да имате притеснения по отношение не жлъчния сок. Подготвяте се по стандартния начин с фортранс. Ако решите да се извърши при нас запазете час предварително на 0888395060. Идва се в 9 часа и около 12 си тръгвате. Подробности ше Ви бъдат съобщени по телефона,
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Тодор.Трифонов » 26 Яну 2021, 23:22

Благодаря за отговора! Когато настъпи време за скрининговата колоноскопия ще се възползвам от вашите услуги! Лека вечер и отново благодаря много!
Тодор.Трифонов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Окт 2019, 15:18

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron