Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Сеп 2014, 19:29

aglika_v написа:Здравейте!
Родих преди 3 месеца и в момента кърмя. Още по време на бременността ми се появиха 2 хемороида с големина на грахово зърно, които рядко ми създаваха дискомфорт. След раждането се увеличиха и се появи още един малък. Започнаха болки и кървене при всяка дефекация, а при нанасяне на крем имам болка. Дали може да се повлияят без хирургична намеса и ако не, дали може да се оперирам докато кърмя?


Здравейте, по-вероятно от оплакванията Ви не е хемороиди. След раждане често се появява анална фисура. Можете да се оперирате докато кърмите, без да прекъсвате кърменето/поне при мен е така/.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Лигла » 17 Окт 2014, 10:10

Здравейте на 11.10.2014 имах 3 дена кървене он анала след изхождане и по тоалетната чиния и по тоалетната хартия, след тея 4 дена дето имах това кървене сега няма нищо, като малка съм имала запек, даже имам винаги когато съм в цикъл, не съм раждала, нямам проблеми със затлъстяването, правила съм 6 пъти анален секс на всеки 1 месец имаше един път анален, но от 2 месеца не съм го правила.
Лигла
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2014, 10:05

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Окт 2014, 11:22

Лигла написа:Здравейте на 11.10.2014 имах 3 дена кървене он анала след изхождане и по тоалетната чиния и по тоалетната хартия, след тея 4 дена дето имах това кървене сега няма нищо, като малка съм имала запек, даже имам винаги когато съм в цикъл, не съм раждала, нямам проблеми със затлъстяването, правила съм 6 пъти анален секс на всеки 1 месец имаше един път анален, но от 2 месеца не съм го правила.


Здравейте, вероятно са хемороиди, не е основание за притеснение, но ако отново имате кървене добре е да дойдете за преглед. Аналният секс не може да причини хемороиди.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Лигла » 17 Окт 2014, 11:31

Dr Atanas Matev написа:
Лигла написа:Здравейте на 11.10.2014 имах 3 дена кървене он анала след изхождане и по тоалетната чиния и по тоалетната хартия, след тея 4 дена дето имах това кървене сега няма нищо, като малка съм имала запек, даже имам винаги когато съм в цикъл, не съм раждала, нямам проблеми със затлъстяването, правила съм 6 пъти анален секс на всеки 1 месец имаше един път анален, но от 2 месеца не съм го правила.


Здравейте, вероятно са хемороиди, не е основание за притеснение, но ако отново имате кървене добре е да дойдете за преглед. Аналният секс не може да причини хемороиди.


Чудно ми е от какво може да са се получили и задължително ли е да се махат, ако не кървят. Предполагам, ако се махат, дали ще може да водя анален.
Лигла
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2014, 10:05

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Окт 2014, 12:56

Прочетете отново предишният ми отговор.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот germaneca9202 » 20 Окт 2014, 22:37

Здравейте!!
На 22 години съм. Момче.
От 2 седмици изведнъш нещо се случи започна един дискомфорд . зачервяване.сърбеж помислих че ще спре но след няколко дена освен сървеж и зачервяването имаше няколко точици кръв от раничките на Т-харт.
След това започна да ми се лющи бели кожата около ану..
И онзи ден. Нов симптом не е точно секрет но ми е все едно влажен мокър. Ану..
Поне аз не забелязвам да имам такива неща като по снимките. Онези провиснали неща който май са хемороиди.
Но прочетох и всички други симптоми ги имам.
Но много ме е срам да отида на доктор.
Дали е хемороиди.
И ако да. Може лида ми препоръчате някакви медакаменти .
И преглеждате ли в други градове?
germaneca9202
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2014, 22:25

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Daniela123 » 23 Окт 2014, 20:27

Здравейте, аз съм момиче на 25 години. Преди лекар ми диагностицира наличие на анална фисура и ми даде да се мажа с Доксипрокт, но от месец чувствам силен дискомфорт в аналната област. Зачервено ми е, имам сърбеж, даже от скоро ми се появи и нещо като течение и аз нз как да го опиша като мокро е, бели ми се много кожата, даже се и разпростира към вагината - кожата помежду им даже ми се цепи. Мазах се и с канестен - по лекарско предписание, но пак нямаше ефект. :/ Дали бихте могли да ми помогнете? Благодаря предварително
Daniela123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2014, 20:20

Банд лигиране ?

Мнениеот Aleksandar » 31 Окт 2014, 14:14

Здравейте докторе ,
искам да разбера помага ли този метод " банд лигиране" за премахване на хемороидите и до колко , понеже при мен нещата отиват на там , но имам приятел който в две поредни години му ги премахваха и сега 3-та година симптомите пак са се върнали .
Благодаря !
Aleksandar
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Окт 2014, 13:55

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 05 Ное 2014, 11:42

germaneca9202 написа:Здравейте!!
На 22 години съм. Момче.
От 2 седмици изведнъш нещо се случи започна един дискомфорд . зачервяване.сърбеж помислих че ще спре но след няколко дена освен сървеж и зачервяването имаше няколко точици кръв от раничките на Т-харт.
След това започна да ми се лющи бели кожата около ану..
И онзи ден. Нов симптом не е точно секрет но ми е все едно влажен мокър. Ану..
Поне аз не забелязвам да имам такива неща като по снимките. Онези провиснали неща който май са хемороиди.
Но прочетох и всички други симптоми ги имам.
Но много ме е срам да отида на доктор.
Дали е хемороиди.
И ако да. Може лида ми препоръчате някакви медакаменти .
И преглеждате ли в други градове?


Симптомите Ви не съответстват за хемороиди. Не преглеждам другаде освен в Стара Загора. Правете седящи бани с калиев перманганат.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 05 Ное 2014, 12:01

Daniela123 написа:Здравейте, аз съм момиче на 25 години. Преди лекар ми диагностицира наличие на анална фисура и ми даде да се мажа с Доксипрокт, но от месец чувствам силен дискомфорт в аналната област. Зачервено ми е, имам сърбеж, даже от скоро ми се появи и нещо като течение и аз нз как да го опиша като мокро е, бели ми се много кожата, даже се и разпростира към вагината - кожата помежду им даже ми се цепи. Мазах се и с канестен - по лекарско предписание, но пак нямаше ефект. :/ Дали бихте могли да ми помогнете? Благодаря предварително


Заповядайте за преглед, необходимо е да се изключи заболяването - фистула.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта