Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Банд лигиране ?

Мнениеот Dr Atanas Matev » 05 Ное 2014, 12:12

Aleksandar написа:Здравейте докторе ,
искам да разбера помага ли този метод " банд лигиране" за премахване на хемороидите и до колко , понеже при мен нещата отиват на там , но имам приятел който в две поредни години му ги премахваха и сега 3-та година симптомите пак са се върнали .
Благодаря !



Здравейте, методът много помага, зависи кой го извършва и на кого го извършва. Ако се извършва на пациент , които не е за този метод ще се получи този резултат, който е при Вашият приятел.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Aleksandar » 05 Ное 2014, 16:18

С цялото ми уважение към работата ви, но всъщност той е Ваш пациент !
Затова се чудя, има ли смисъл и аз да се подлагам на такава процедура ..
Aleksandar
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Окт 2014, 13:55

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 05 Ное 2014, 21:46

Aleksandar написа:С цялото ми уважение към работата ви, но всъщност той е Ваш пациент !
Затова се чудя, има ли смисъл и аз да се подлагам на такава процедура ..



Здравейте, това е много интересно за мен, обикновено не правя грешни преценки по този въпрос. Бих искал да получа информация, ако има проблем от пациента, а не от негов приятел. При лигирането много зависи колко хемороида се обработват. Много общо казано лигиране на един възел води до 25% ефект. Хемороидите при които може да се наложи лигиране на един пациент варират от един до пет. Всичко е много индивидуално. Дали конкретно Вие сте за тази процедура, мога да Ви отговоря след преглед.

Има случаи в които пациент лекуван за хемороиди , във времето може да получи анална фисура, фистула, папилит, криптит, кондиломи и други различни анални заболявания, като оплакванията са доста сходни. За повечето пациенти след като е на ануса е хемороиди.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот orion64 » 13 Ное 2014, 10:27

Dr Atanas Matev написа:Здравейте, специалист съм в лечението на болести на ануса и ректума. Тук можете да зададете вашите въпроси свързани с хемороиди.
Повече информация за д-р Атанас Матев можете да откриете в справочника на Фрамар.



Здравейте д-р Матев,
съпругът ми на 55 години от известно време има кървене при изхождане по голяма нужда. Също така много често има газове и разстройство. Но днес получи много силно кървене което остави отпечатък по дивана, това много ме притеснява, кръвта е алено червена. Въпросът ми е от къде да започнем и към какъв специалист да се насочим за консултация и евентуално лечение? Мислите ли, че проблема е сериозен?
orion64
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Ное 2014, 10:03

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 13 Ное 2014, 11:16

orion64 написа:
Dr Atanas Matev написа:Здравейте, специалист съм в лечението на болести на ануса и ректума. Тук можете да зададете вашите въпроси свързани с хемороиди.
Повече информация за д-р Атанас Матев можете да откриете в справочника на Фрамар.



Здравейте д-р Матев,
съпругът ми на 55 години от известно време има кървене при изхождане по голяма нужда. Също така много често има газове и разстройство. Но днес получи много силно кървене което остави отпечатък по дивана, това много ме притеснява, кръвта е алено червена. Въпросът ми е от къде да започнем и към какъв специалист да се насочим за консултация и евентуално лечение? Мислите ли, че проблема е сериозен?
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 13 Ное 2014, 11:27

Dr Atanas Matev написа:
orion64 написа:
Dr Atanas Matev написа:Здравейте, специалист съм в лечението на болести на ануса и ректума. Тук можете да зададете вашите въпроси свързани с хемороиди.
Повече информация за д-р Атанас Матев можете да откриете в справочника на Фрамар.




Здравейте, гастроентеролог за ендоскопско изследване на дебелото черво. Извършвам такива изследвания в Стара Загора. Ако се окаже, че има хемороиди заповядайте за консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dani359 » 13 Дек 2014, 13:15

Здравейте, д-р Матев
преди около 10ина дни ми се появи малко топче от външната страна на ануса, което бе болезнено първите два-три дни, след което болката отшумя но топчето си е там... Ползвах запарена смрадлика, алое вера. Усещам го единствено когато го се хигиенизирам. И преди съм имал хемороиди, но не си спомням да са се задържали повече от седмица... а седмицата мина преди два-три дни.
dani359
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Дек 2014, 13:03

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 15 Дек 2014, 11:47

dani359 написа:Здравейте, д-р Матев
преди около 10ина дни ми се появи малко топче от външната страна на ануса, което бе болезнено първите два-три дни, след което болката отшумя но топчето си е там... Ползвах запарена смрадлика, алое вера. Усещам го единствено когато го се хигиенизирам. И преди съм имал хемороиди, но не си спомням да са се задържали повече от седмица... а седмицата мина преди два-три дни.


Здравейте, вероятно е тромбоза на външен хемороидален възел. Ако е по-голям, или често Ви мъчи, мога да Ви го отстраня безкръвно. С тези оплаквания засега по-скоро изчакайте докато спадне спонтанно.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dani359 » 15 Дек 2014, 15:42

Много ви благодаря, не ме мъчи засега, просто се бях притеснил... но след време ако наистина ме притесни ще пиша пак. Отново благодаря за бързия отговор
dani359
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Дек 2014, 13:03

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Flamme » 14 Яну 2015, 23:50

Здравейте!Аз съм жена на 30 години.До сега никога не съм имала проблем, но преди няколко дни получих леко кървене(1-2 капки), когато ходих по голяма нужда т.е още в началото.А напоследък доста често имам и запек.Възможно ли е да се е получило от хранителните добавки, които пия, тъй като те съдържат желязо(Anacaps на Дюкре)?Днес отново по изпражненията имах кръв, ярко червена.А иначе нямам болки.Взела съм си Прокто-гливенол супозитории, защото допуснах че може да са вътрешни хемороиди.Дали е подходящо?Още не съм започнала да ги ползвам.Изчаквам Вашия отговор.
Flamme
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Окт 2014, 19:07

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта