Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот desislava_viki » 30 Мар 2015, 18:54

Здравейте!Според много бегъл преглед при хирург имам анална фисура.След лечение със свещички нещата се оправиха, но временно.Основния проблем който ме безпокой е че непрекъснато имам чувството че имам нещо в ануса.Хемороиди според прегледа нямам, но аз към момента на прегледа пих флебодия.Иначе имам много тежко раждане и съм шита и в ануса от сцепването преди 3 години.Въпроса ми е това чувство на нещо на какво се дължи.Ако се намажа с крем го усещам ако е мазен все едно ще ми се приходи до тоалетна и се стискам ако не е мазен крема например крем здраве, все едно имам нещо в ануса.Иначе болка по време на изхождане и след това имам, но е поносима, но както казах това чувство на усещане че има нещо ме дразни дали е от фисурата или нещо друго?
desislava_viki
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Мар 2015, 18:46

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 31 Мар 2015, 10:05

Здравейте, по-скоро е от фисура. Дори да е зараснала може да има симптоми.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот desislava_viki » 03 Апр 2015, 21:52

Благодаря за отделеното време.Тези симптоми ще изчезнат ли ако контролирам запека и направя курс на лечение с цикатридина.И още един въпрос както споменах хирурга ако има вътрешни хемороиди може ли да ги види без да пипа или да ползва апарат?И ако ги има при тях оплакванията такива ли са чувство че имам нещо в ануса?И този дискомфорт може ли да е свързан с рак на дебелото черво:Чувство че имам нещо в ануса, подуване периодично на корема, но нямам болка просто тежест и то не е постоянно а около цикъл или определени храни и напитки.Да опиша че имала съм остра болка при изхождане но това се оправи остана само гадното чувство за нещо там.
desislava_viki
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Мар 2015, 18:46

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот CSKA2007 » 06 Апр 2015, 15:59

Здравейте д-р Матев,
Преди малко повече от 2 месеца ме оперирахте от хемороиди 4степен/вътрешни и външни/.Искам да изкажа огромната си благодарност за добрата работа.Към момента се чувствам много добре, но имам и един проблем за който искам да се посъветвам с Вас.
След операцията забелязах, че изпражненията ми са по-тънки от обичайното.Незнам дали това е нормално.На контролния преглед който беше месец след операцията Вие казахте че всичко е наред и да не се притеснявам.
Но към момента все още имам този проблем.Не мога да ходя нормално до тоалетна.Корема ми е надут, ходи ми се , но не успявам.В случаите в които това се случи изпражненията са малки и тънки.Моля кажете възможно ли е да има някакъв проблем!
Благодаря предварително!
CSKA2007
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2015, 15:41

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 07 Апр 2015, 12:51

desislava_viki написа:Благодаря за отделеното време.Тези симптоми ще изчезнат ли ако контролирам запека и направя курс на лечение с цикатридина.И още един въпрос както споменах хирурга ако има вътрешни хемороиди може ли да ги види без да пипа или да ползва апарат?И ако ги има при тях оплакванията такива ли са чувство че имам нещо в ануса?И този дискомфорт може ли да е свързан с рак на дебелото черво:Чувство че имам нещо в ануса, подуване периодично на корема, но нямам болка просто тежест и то не е постоянно а около цикъл или определени храни и напитки.Да опиша че имала съм остра болка при изхождане но това се оправи остана само гадното чувство за нещо там.


Здравейте, има световен коненсус по въпроса, че диагнозата вътрешни хемороиди, не може да се постави чрез ректално туширане. Вътрешните хемороиди не се "напипват". Усещанията Ви по всяка вероятност се дължат на зарастнала анална фисура, или на нещо което не мога да определя въз основа на оплакванията Ви, без да съм Ви прегледал.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 07 Апр 2015, 12:56

CSKA2007 написа:Здравейте д-р Матев,
Преди малко повече от 2 месеца ме оперирахте от хемороиди 4степен/вътрешни и външни/.Искам да изкажа огромната си благодарност за добрата работа.Към момента се чувствам много добре, но имам и един проблем за който искам да се посъветвам с Вас.
След операцията забелязах, че изпражненията ми са по-тънки от обичайното.Незнам дали това е нормално.На контролния преглед който беше месец след операцията Вие казахте че всичко е наред и да не се притеснявам.
Но към момента все още имам този проблем.Не мога да ходя нормално до тоалетна.Корема ми е надут, ходи ми се , но не успявам.В случаите в които това се случи изпражненията са малки и тънки.Моля кажете възможно ли е да има някакъв проблем!
Благодаря предварително!


Здравейте, радвам се , че нямате проблем с хемороидите. Повечето хора се притесняват неоснователно, че след операция за хемороиди няма да могат да се задържат по голяма нужда. Това е напълно неоснователно. В периода на възстановяване и зарастване е възможно анусът да е по свит. Поставяйте по една свещичка цикатридина прокто-гливенол преди дефекация с цел омазняване на ануса. Ако оплакванията Ви продължат повече от един месец заповядайте отново за контролен преглед. Може да използвате хранителна добавка ХУСК.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот CSKA2007 » 07 Апр 2015, 13:46

Dr Atanas Matev написа:
CSKA2007 написа:Здравейте д-р Матев,
Преди малко повече от 2 месеца ме оперирахте от хемороиди 4степен/вътрешни и външни/.Искам да изкажа огромната си благодарност за добрата работа.Към момента се чувствам много добре, но имам и един проблем за който искам да се посъветвам с Вас.
След операцията забелязах, че изпражненията ми са по-тънки от обичайното.Незнам дали това е нормално.На контролния преглед който беше месец след операцията Вие казахте че всичко е наред и да не се притеснявам.
Но към момента все още имам този проблем.Не мога да ходя нормално до тоалетна.Корема ми е надут, ходи ми се , но не успявам.В случаите в които това се случи изпражненията са малки и тънки.Моля кажете възможно ли е да има някакъв проблем!
Благодаря предварително!


Здравейте, радвам се , че нямате проблем с хемороидите. Повечето хора се притесняват неоснователно, че след операция за хемороиди няма да могат да се задържат по голяма нужда. Това е напълно неоснователно. В периода на възстановяване и зарастване е възможно анусът да е по свит. Поставяйте по една свещичка цикатридина прокто-гливенол преди дефекация с цел омазняване на ануса. Ако оплакванията Ви продължат повече от един месец заповядайте отново за контролен преглед. Може да използвате хранителна добавка ХУСК.


Благодаря за бързия отговор! Честит Празник!Желая Ви много здраве, и доволни пациент! Притесненията ми са свързани с това да не би да имам стеноза.
CSKA2007
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2015, 15:41

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот desislava_viki » 17 Апр 2015, 13:17

От вашият форум разбрах за Натуралакс.Добре ми действа и искам да попитам колко продължително бих могла да го приемам и след като го спра какво следва-някакъв пробиотик или нещата със запека ще са се решили?Благодаря предварително!
desislava_viki
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Мар 2015, 18:46

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 20 Апр 2015, 10:47

desislava_viki написа:От вашият форум разбрах за Натуралакс.Добре ми действа и искам да попитам колко продължително бих могла да го приемам и след като го спра какво следва-някакъв пробиотик или нещата със запека ще са се решили?Благодаря предварително!



Здравейте, Натуралакс не можете да приемате постоянно. Добре е да има добавени фибри към храната.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот azrael » 24 Апр 2015, 08:33

Здравейте д-р. Матев,

На 23 години съм.

Преди около месец бях на преглед за хемороиди в една от популярните частни клиники в България. Причината за това беше тяхното обостряне през месец декември след прекарано вирусно заболяване, придружено с разстройство. По време на прегледа, лекарят беше достатъчно отзивчив. Направиха ми видео-аноскопия, което, както казахте, е задължително при такъв вид оплаквания. Резултатът от изследването бяха два вътрешни хемороиди, които се оказаха в начален стадий и текущото състояние не налагаше дадена интервенция, като по време на прегледа те не кървяха. Лекарят откри няколко рани около външната част на ануса, които според него са твърде малки като размер, които показаха кървене.

Оплаквания като болки при изхождане или парене нямам. В случая, единственият проблем е че в период от една, две седмици, се появява малко кръв върху изпражненията, което е единичен случай и още при следващо изхождане проблемът не присъства. Възможно ли е това да е от хемороидите или раните в случая? Държа да отбележа, че ежедневието ми е изпълнено с физическа активност, като доста често се случва да вдигам тежки товари. Също така, успоредно с това, ми се налага дълго време да стоя зад волана.

Преди използвах свещички и се мазах с крем на марката Aboca, но реших да ги спра временно, тъй като имам усещането, че кожата покрай ануса се е изтънила откакто ги ползвам.


Благодаря ви!
azrael
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Апр 2015, 08:18

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта