Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ДВВ » 13 Окт 2015, 19:42

Здравейте, д-р Матев!
Преди около 4-5 дена мисля, че ми се появи външен хемороид. Според мен е вследствие на силно напъване в тоалетната, макар че и друг път съм напъвала много по-силно от това. Сега ту намалява, ту пак става малко по-голям (но не прекалено). Усещам болка само когато свивам ануса си. Болката е лека, но от време на време става малко по-силна. Също така имам и лек сърбеж, но се появи веднъж-два пъти. Откакто се появи имам и неприятен мирис от ануса, който усещам при допир. На вид е подобен на снимката, но цветът му е същият като на кожата около ануса:
Изображение
За пръв път ми се случва. На 25 години съм. Не съм раждала. Откакто се появи съм ходила по голяма нужда само веднъж или два пъти... Нямам болка при изхождане.
Един доктор от Щатите ми препоръча да се мажа с Preparation H или Anusol, но тук не успях да ги открия, а не зная дали имат еквивалент в нашите аптеки. Прочетох, че хората са много доволни от ХАМАМЕЛИС ВИРГИНИАНА 5 СН и Aesculus hippocastanum. Поръчах си първото, но второто забравих. Дали ще има ефект, ако НЕ взимам Aesculus hippocastanum? И въобще има ли шанс този хемороид да се прибере от само себе си?
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ДВВ » 13 Окт 2015, 22:16

Здравейте отново! Не успях да открия начин за редактиране на горния пост, затова пиша допълнително.
Току-що забелязах, че предполагаемият хемороид или почти се е прибрал, или е намалял значително. Това знак ли е за нещо и все пак да използвам ли по-горе описаните медикаменти? Също ще се радвам, ако отговорите и на въпросите от предишния ми пост.
Благодаря Ви предварително!
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 14 Окт 2015, 09:54

ДВВ написа:Здравейте отново! Не успях да открия начин за редактиране на горния пост, затова пиша допълнително.
Току-що забелязах, че предполагаемият хемороид или почти се е прибрал, или е намалял значително. Това знак ли е за нещо и все пак да използвам ли по-горе описаните медикаменти? Също ще се радвам, ако отговорите и на въпросите от предишния ми пост.
Благодаря Ви предварително!


Здравейте, не мисля, че е нужно да използвате медикаменти. Чудесно сте онагледила поста си- поздравления.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Ралина Минкова » 14 Окт 2015, 14:31

Здравейте д-р Матев! Разгледах Вашия сайт и по - точно частта отнасяща се до профилактика на рак на дебелото черво. Интересуваме описаният неинвазивен тест на фекална проба може ли да даде данни за наличие на полипи на дебелото черво ? Благодаря предварително
Ралина Минкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Окт 2015, 14:23

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Перник » 17 Окт 2015, 15:50

Здравйтв д-р Матев.
Имам външни хемороиди, напоследък единия ми причинява много болки. След дълго колебание и много страх, реших, че трябва да реша проблема. Понеже ще пътувам дълго, за да посетя кабинета Ви бих искал да зная дали правилно зная кога да дойда.
1. Да се свържа с Вас и запиша час до 72часа след началото на симптоматиката?
2. Оперират ли се външни хемороиди по-късно от началото на кризата, ще е важно, защотоме чака дълъг път?
3. Манипулацията с каква упойка се извършва, има ли силни болки след нея, повлияват ли се от болкоуспокоителни?
4. Нужно ли е направление от ЛЛ, каква е цената на лечението?
5. Колко време е самата манипулация, нужен ли е болничен престой,колко?
Благодаря,дано не съм бил прекалено досаден.
Перник
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2015, 14:30

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 22 Окт 2015, 09:39

Перник написа:Здравйтв д-р Матев.
Имам външни хемороиди, напоследък единия ми причинява много болки. След дълго колебание и много страх, реших, че трябва да реша проблема. Понеже ще пътувам дълго, за да посетя кабинета Ви бих искал да зная дали правилно зная кога да дойда.
1. Да се свържа с Вас и запиша час до 72часа след началото на симптоматиката?
Да, възможно е.
2. Оперират ли се външни хемороиди по-късно от началото на кризата, ще е важно, защото ме чака дълъг път?
Да възможно е.
3. Манипулацията с каква упойка се извършва, има ли силни болки след нея, повлияват ли се от болкоуспокоителни?
Анестезията е венозна, понася се много добре. Има болки, които се повлияват от обезболяващи.
4. Нужно ли е направление от ЛЛ, каква е цената на лечението?
Не е нужно направление да носите, ако се нуждаете от такова, аз ще Ви издам. Цената е 25О- до макс 500 лв.
5. Колко време е самата манипулация, нужен ли е болничен престой,колко?
Времетраене 10 - 15 мин. Може и без престой, зависи от брой и големина на хемороидите, ако е хемороиди.
Благодаря,дано не съм бил прекалено досаден.

Разбира се , че не сте досаден, имате право да задавате въпроси.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 22 Окт 2015, 09:41

Ралина Минкова написа:Здравейте д-р Матев! Разгледах Вашия сайт и по - точно частта отнасяща се до профилактика на рак на дебелото черво. Интересуваме описаният неинвазивен тест на фекална проба може ли да даде данни за наличие на полипи на дебелото черво ? Благодаря предварително


Да може , ако са по -големи полипите е по достоверен.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ДВВ » 01 Ное 2015, 21:22

Здравейте отново! Последно Ви писах на 13 октомври. Външният хемороид, който получих спря да ме боли, но си остана навън. Днес се изходих два пъти, но не съм напъвала и не съм стояла дълго в тоалетната. Преди няколко часа усетих сърбеж и установих, че ми е излязал още един по-малък външен хемороид точно до првдишния. Какво да правя? На какво се дължи това ново появяване? С какво да се мажа или да пия? И как да се приберат тези външни хемороиди? :?
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Ное 2015, 12:10

ДВВ написа:Здравейте отново! Последно Ви писах на 13 октомври. Външният хемороид, който получих спря да ме боли, но си остана навън. Днес се изходих два пъти, но не съм напъвала и не съм стояла дълго в тоалетната. Преди няколко часа усетих сърбеж и установих, че ми е излязал още един по-малък външен хемороид точно до првдишния. Какво да правя? На какво се дължи това ново появяване? С какво да се мажа или да пия? И как да се приберат тези външни хемороиди? :?


Ако имате възможност заповядайте за преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот petio78 » 29 Ное 2015, 21:26

Здравейте,
преди 4 дни със операция премахнаха хемороиди в дебелото черво на съпруга ми. Днес имаше ереккция преодължила 40 минути. Не се е натоварвал, беше в легнало положение. След изпразването часове наред изпитваше неописуеми болки. На какво се дължи?
petio78
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2015, 21:22

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта