Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 07 Апр 2014, 19:33

Здравейте, специалист съм в лечението на болести на ануса и ректума. Тук можете да зададете вашите въпроси свързани с хемороиди.
Повече информация за д-р Атанас Матев можете да откриете в справочника на Фрамар.


Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Semiraga » 09 Апр 2014, 20:33

Здравейре,
На 32 години съм и имам външни и вътрешни хемороиди, което е установено с медицински преглед. Имам кървене по време на изхождане (вижда се на хартията или в тоалетната чиния има капка ярко червена кръв), понякога е болезнено.Въпросът ми е дали и какъв преглед се прави, за да съм сигурна, че хемороидите са единствената причина за кървенето и ако трябва да се правят някакви профилактични прегледи на какъв интервал се правят и дали е по моя преценка или се прави по преценка на лекар.
Благодаря предварително за отдлеленото време!
Semiraga
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2014, 20:23

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот petrov » 19 Апр 2014, 11:34

Здравейте, д-р Матев!

Прочетох доста неща и съм впечатлен от вашата компетентност. Аз съм на 48 години. От десетина години имам проблем със стомаха - газове и подуване, а отпреди 4-5 години започна периодично кървене при изхождане - не е в самите изпражнения, а веднага след тях светла кръв. Ходих на гастроентеролог преди две години, правиха ми ендоскопия и диагнозата бе вътрешни хемороиди, склонни към кървене. Преглеждаха ми и червото, с някаква течност го пълниха, казаха, че нямам рак, а се касае просто за колит.
Взимал съм по тяхно предписание Салофалк, Масту или Детралекс. Болки никога не съм имал, външни хемороиди също. Проблемът е, че периодично, на 3-4 месеца, получавам кървенето, което ви описах. За последно са ме преглеждали преди около две години.
Дали наистина е хемороиди, налагат ли се по-чести прегледи? Смятате ли, че е необходимо да дойда в Стара Загора и имам някакъв неотложен проблем, или просто може да продължа медикаментозно лечение когато има нужда. Нормално ли е това кървене на 3-4 месеца, то е еднократно обикновено.
Какво бихте ми препоръчал?
petrov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2014, 11:29

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 22 Апр 2014, 12:51

Semiraga написа:Здравейре,
На 32 години съм и имам външни и вътрешни хемороиди, което е установено с медицински преглед. Имам кървене по време на изхождане (вижда се на хартията или в тоалетната чиния има капка ярко червена кръв), понякога е болезнено.Въпросът ми е дали и какъв преглед се прави, за да съм сигурна, че хемороидите са единствената причина за кървенето и ако трябва да се правят някакви профилактични прегледи на какъв интервал се правят и дали е по моя преценка или се прави по преценка на лекар.
Благодаря предварително за отдлеленото време!


Здравейте, добре е да се извърши преглед при мен, в момент когато имате кървене. Тогава мога да Ви отговоря, дали кървенето е от хемороиди, фисура или друго заболяване. Ако искате отговор на въпроса дали има нещо друго- това може да се потвърди или отхвърли, чрез извършване на ендоскоско изследване напр. сигмоидоскопия. Извършвам такива изследвания след предваритело записване, има и предварителна подготовка за почистване на червото. Неприятно но неболезнено изследване. На Вашата Възраст кървенето най-често , /но не винаги/ е от анално заболяване.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 22 Апр 2014, 12:52

petrov написа:Здравейте, д-р Матев!

Прочетох доста неща и съм впечатлен от вашата компетентност. Аз съм на 48 години. От десетина години имам проблем със стомаха - газове и подуване, а отпреди 4-5 години започна периодично кървене при изхождане - не е в самите изпражнения, а веднага след тях светла кръв. Ходих на гастроентеролог преди две години, правиха ми ендоскопия и диагнозата бе вътрешни хемороиди, склонни към кървене. Преглеждаха ми и червото, с някаква течност го пълниха, казаха, че нямам рак, а се касае просто за колит.
Взимал съм по тяхно предписание Салофалк, Масту или Детралекс. Болки никога не съм имал, външни хемороиди също. Проблемът е, че периодично, на 3-4 месеца, получавам кървенето, което ви описах. За последно са ме преглеждали преди около две години.
Дали наистина е хемороиди, налагат ли се по-чести прегледи? Смятате ли, че е необходимо да дойда в Стара Загора и имам някакъв неотложен проблем, или просто може да продължа медикаментозно лечение когато има нужда. Нормално ли е това кървене на 3-4 месеца, то е еднократно обикновено.
Какво бихте ми препоръчал?


Здравейте, мисля, че съм Ви отговорил на личен мейл. Ако греша ще Ви пиша отново.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот bobo » 09 Май 2014, 10:00

Здравейте, докторе!
Искам да ви питам относно симптома "тънки изпражнения". Имам външни хемороиди, вследствие на ражданията. За първи път получих криза след раждането на третото ми дете. Повтори се след около 2 години и нещо, това беше преди два-три месеца. Не съм обръщала внимание как е било преди това, но със сигурност след последната криза забелязах, че изпражненията са станали тънки, не чак като молив, но тънки. Нямам други оплаквания, но като започнах да чета, установих че това може да е признак дори и за рак на дебелото черво. Бих искала да питам, освен за най-страшната диагноза, дали този симптом може да е признак и за някакво друго заболяване и дали не би могло да е резултат от хемороидите? Естествено, че изследването би показало, но бих искала да знам какви са потенциалните възможности. Благодаря предварително!
bobo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2014, 09:54

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 09 Май 2014, 10:52

bobo написа:Здравейте, докторе!
Искам да ви питам относно симптома "тънки изпражнения". Имам външни хемороиди, вследствие на ражданията. За първи път получих криза след раждането на третото ми дете. Повтори се след около 2 години и нещо, това беше преди два-три месеца. Не съм обръщала внимание как е било преди това, но със сигурност след последната криза забелязах, че изпражненията са станали тънки, не чак като молив, но тънки. Нямам други оплаквания, но като започнах да чета, установих че това може да е признак дори и за рак на дебелото черво. Бих искала да питам, освен за най-страшната диагноза, дали този симптом може да е признак и за някакво друго заболяване и дали не би могло да е резултат от хемороидите? Естествено, че изследването би показало, но бих искала да знам какви са потенциалните възможности. Благодаря предварително!


Здравейте, тънки изпражнения има не самао при рак не дебелото черво. Анална фисура, спазъм на аналният сфинктер, хемороиди и др. могат да причиняват същите симптоми.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот rainbow » 15 Май 2014, 22:28

Здрaвейте нa 18 г съм и преди 3 дни нaпипaх нещо до aнусa, кaто голямa пъпкa. Не ме боли и в нaчaлото не кървях, но днес при изхождaне прокървях мисля, че е хемероид, имa ли нaчин дa се мaхне без оперaтивнa нaмесa и дaли имa опaсност дa се влоши? Бихте ли ми препоръчaли някaкви лекaрствa? Блaгодaря предвaрително.
rainbow
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Май 2014, 22:10

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Май 2014, 09:13

rainbow написа:Здрaвейте нa 18 г съм и преди 3 дни нaпипaх нещо до aнусa, кaто голямa пъпкa. Не ме боли и в нaчaлото не кървях, но днес при изхождaне прокървях мисля, че е хемероид, имa ли нaчин дa се мaхне без оперaтивнa нaмесa и дaли имa опaсност дa се влоши? Бихте ли ми препоръчaли някaкви лекaрствa? Блaгодaря предвaрително.


Здравейте, предполагам че е тромбозирал външен хемороид, може да се премахне оперативно. Ако желаете може да се приема Детралекс 2 по 2 табл дневно.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Хемороиди - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот rainbow » 16 Май 2014, 11:07

A с тези хaпчетa имa ли възможност хемероидa дa се премaхне или зa дa изчезне зaдължително е необохдмимо оперaтивнa нaмесa?
rainbow
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Май 2014, 22:10

Следваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта