Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 07 Юни 2014, 14:28

Kolio написа:Здравейте отново!
Има ли опасност при нови физически натоварвания, съпроводени съответно с поносим дискомфорт да се стигне до прерастване на този тип херния в друг, който вече трябва задължително да се оперира? Каква е цената на подобен тип хирургична намеса? Ориентировъчно, тъй като знам, че нещата са комплексни. Благодаря ви предварително за отделеното време!

Здравейте,
за еволюцията на дадедо заболяване може само да се гадае, а ние хирурзите не сме гадатели. Оценяваме и дискутираме само настоящето! При доказана увреда в слабините, се прибягва до оперативно лечение, такива са съвременните разбирания в тази област на спортната медицина.
Цената на консуматива е достъпна, по-конкретен мога да бъда след като Ви прегледам, има значение вида на оперативната процедура, може да се свържете с мен и по телефона.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот danchodancho » 01 Авг 2014, 17:19

Докторе здравейте.
Аз съм на 29 години, 70kг Вчера ме оперираха от ингвинална херния в Англия,уж безкръвно име изписаха на същия ден,дадохами болко оспокояващи и лепенки да си ги сменям сам,казахами да не мокря операцията поне 2 дни,дадохами и бельо доста странно с доста дебел ластик и ми казаха да го нося 3-4 дни но незнам дали даго даржа на раната или над нея,данея натиска допълнително,?
Смених си лепенката и видях че има от долу една тясна напречна лепенка и няколко успоредно върхо тях явно на шевовете,казахами че ще шевовете ще паднат сами,но незнам тези лепенки малките кога да ги махна?
стоях известно време седнал и след това забелязах че десния тестис мисее потдул,това нормално лие?
моля помогнетеми ,незнам каво да правя а тук с лекарите е много трудно,
благодаря предварително
danchodancho
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2014, 17:06

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 04 Авг 2014, 18:13

danchodancho написа:Докторе здравейте.
Аз съм на 29 години, 70kг Вчера ме оперираха от ингвинална херния в Англия,уж безкръвно име изписаха на същия ден,дадохами болко оспокояващи и лепенки да си ги сменям сам,казахами да не мокря операцията поне 2 дни,дадохами и бельо доста странно с доста дебел ластик и ми казаха да го нося 3-4 дни но незнам дали даго даржа на раната или над нея,данея натиска допълнително,?
Смених си лепенката и видях че има от долу една тясна напречна лепенка и няколко успоредно върхо тях явно на шевовете,казахами че ще шевовете ще паднат сами,но незнам тези лепенки малките кога да ги махна?
стоях известно време седнал и след това забелязах че десния тестис мисее потдул,това нормално лие?
моля помогнетеми ,незнам каво да правя а тук с лекарите е много трудно,
благодаря предварително

Здравейте,
носете бельото както на Вас Ви е удобно. Малките лепенки (steri strip) махнете след пет дни. Оток на тестиса не е нормално да има, ако всичко е направено както трябва!
Потърсете за съвет опериралият Ви хирург.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот danchodancho » 04 Авг 2014, 19:12

Докторе,благодаря
danchodancho
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2014, 17:06

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 06 Авг 2014, 11:16

danchodancho написа:Докторе,благодаря

Пак заповядайте :)
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Бременна с ингвиална херния

Мнениеот cecil » 01 Сеп 2014, 11:53

Здравейте!
Преди почти 2 месеца ме оперираха по спешност, поради ингвиална херния. Болката беше много силна и предизвикваше контракции (тогава бях в 5ти месец от бременността). Оказа се, че миомният възел, който имам е с размери около 4х4 и е хернирал вътре в сака. Контракциите все още продължават, но не това искам да Ви питам. Бременността напредва, а с нея и притесненията относно раждането. Исках да разбера за колко време платното се сраства с коремната стена, дали изобщо е срастване или какво се случва с това платно и кое е препоръчително - нормално раждане или секцио. Определено разрезът от хернията ще бъде засегнат по време на секциото и не знам това до колко е опасно. От друга страна, тъй като плода е по-едър от нормалното ( има размери на по-голям с 8-10 дни) и не знам при естествено раждане колко би се натоварила мускулатурата на корема.
Това ми е втора бременност. Първата приключи с естествено раждане преди 6,5г.
Предварително благодаря!
cecil
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2014, 11:31

Re: Бременна с ингвиална херния

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 01 Сеп 2014, 12:38

cecil написа:Здравейте!
Преди почти 2 месеца ме оперираха по спешност, поради ингвиална херния. Болката беше много силна и предизвикваше контракции (тогава бях в 5ти месец от бременността). Оказа се, че миомният възел, който имам е с размери около 4х4 и е хернирал вътре в сака. Контракциите все още продължават, но не това искам да Ви питам. Бременността напредва, а с нея и притесненията относно раждането. Исках да разбера за колко време платното се сраства с коремната стена, дали изобщо е срастване или какво се случва с това платно и кое е препоръчително - нормално раждане или секцио. Определено разрезът от хернията ще бъде засегнат по време на секциото и не знам това до колко е опасно. От друга страна, тъй като плода е по-едър от нормалното ( има размери на по-голям с 8-10 дни) и не знам при естествено раждане колко би се натоварила мускулатурата на корема.
Това ми е втора бременност. Първата приключи с естествено раждане преди 6,5г.
Предварително благодаря!


Здравейте,
разреза за Цезарово сечение, няма нищо общо с този за хернията и няма как той да бъде компроментиран, стига колегата да знае какво прави ;)
Препоръчвам Ви да родите с Цезарово сечение, платното сраства с коремната стена различно дълго време при всеки пациент, от един до три месеца.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот zmarcheva » 04 Окт 2014, 16:18

Здравейте,
Преди 4 месеца и половина родих със секцио. Коремът ми още не се е прибрал и стърчи напред. След посещение при личната лекарка се оказа, че съм получила херния, тъй като коремните ми мускули са много тънки и са се преразтегнали. Дотогава не бях се стягала, но лекарката ми препоръча задължително да се стягам и да не вдигам тежко, както и да се консултирам с хирург. От няколко дни се стягам и коремът е изглежда значително по-прибран. Добре ли е според вас да се стягам и кога най-рано мога да се подложа на операция?
zmarcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Окт 2014, 15:54

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 06 Окт 2014, 15:42

zmarcheva написа:Здравейте,
Преди 4 месеца и половина родих със секцио. Коремът ми още не се е прибрал и стърчи напред. След посещение при личната лекарка се оказа, че съм получила херния, тъй като коремните ми мускули са много тънки и са се преразтегнали. Дотогава не бях се стягала, но лекарката ми препоръча задължително да се стягам и да не вдигам тежко, както и да се консултирам с хирург. От няколко дни се стягам и коремът е изглежда значително по-прибран. Добре ли е според вас да се стягам и кога най-рано мога да се подложа на операция?

Здравейте,
за да Ви отговоря, трябва да Ви прегледам.
Стягането с колан не е помогнало на никой до сега.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Luketooooo » 12 Окт 2014, 13:03

Здравейте преди около 10дни ми направиха безкръвна операция от херния и сега понякога имам подутина до левия тестис и малка болка искам да попитам какво може да е
Luketooooo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Окт 2014, 12:56

ПредишнаСледваща

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта