Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 14 Окт 2014, 16:27

Luketooooo написа:Здравейте преди около 10дни ми направиха безкръвна операция от херния и сега понякога имам подутина до левия тестис и малка болка искам да попитам какво може да е

На този въпрос, най-добре ще Ви отговори хирурга който ви е оперирал.
Той знае от какво може да е това.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот kukak » 18 Окт 2014, 08:29

zdaraveite,imah samnenia za hernia,imam bolki v slabinite koito minaha svremeto,no imam bolki kato se razkrachvam.ne moga da si otvoria krakata,bihte li me posavetvali dali moga da si napravia niakakvo izsladvene ili snimka za da se ustanovi dali niama niakakvovazpalenie ns niakoi muskul ili nerv,bolkite sa ot 6 meseca i ne spirat
kukak
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2014, 14:17

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 18 Окт 2014, 12:33

kukak написа:Здравейте, имах съмнения за херния, имам болки в слабините, които минаха с времето, но имам болки и като се разкрачвам, не мога да си отворя краката, бихте ли ме посъветвали, дали мога да си направя някакво изследване или снимка, за да се установи, дали няма някакво възпаление на някой мускул или нерв, болките са от 6 месеца и не спират.

Отидете на преглед при хирург, той ще установи дали имате херния или проблема е от друго естество.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот лилияpetrova » 29 Окт 2014, 02:26

Здравейте доктор Тушев,имам един странен въпрос.Баща ми има пъпна херния,но не е здравно осигурен понеже не работи.Как стоят нещата с неплатежоспособните и ако го приемат по спешност за операция какво следва след като не може да плати.Извинете за въпроса но не знам кой да питам.Мерси.
лилияpetrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Окт 2014, 02:07

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 29 Окт 2014, 21:24

лилияpetrova написа:Здравейте доктор Тушев,имам един странен въпрос.Баща ми има пъпна херния,но не е здравно осигурен понеже не работи.Как стоят нещата с неплатежоспособните и ако го приемат по спешност за операция какво следва след като не може да плати.Извинете за въпроса но не знам кой да питам.Мерси.

Ако го приемат по спешност, ще бъде лекуван безплатно, но хернията трябва да е заклещена. Дори и в този случай, хернията може да се прибере неоперативно и да бъде освободен от болницата, без да го оперират. Така смятам, че ще постъпи всеки хирург!
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот spot » 02 Дек 2014, 13:18

Здравейте. Тренирам борба и щанги, а преди това 10г с футбол като 2 от тях професионално. Имах съмнения за херния, понеже зимата на 2012г. се появи болка ниско в дясно. Почивах една седмица - отшумя. В началото на лятото, сега 2014г., след пресилване се появи отново. Ходих на хирург и отново каза, че нямам нищо, каза ми да почина 10 дена. Така и направих. От тогава до миналата седмица доста здрави тренировки и нямаше проблем. По миналата седмица се пресилих на лежанката, но нямаше нищо, след което миналата седмица една сутрин се събудих в болка в тестиса. Веднага на уролог, той каза, че нямам нищо и вероятно е бил прищипан или ударен. Вечерта при интимен контакт с приятелката ми, при една поза, и рязко опъване надолу на члена, ме заболя пак ниско в дясно. Вчера бях на хирург, който твърди, че ми няма нищо и няма признаци на херния. Отидох след това на спортен лекар - диагнозата му беше много леко разширени ингвинални канали в ляво и в дясно, но според него може да са се разширили, още като футболист, когато имах нелека адукторна контузия в десния крак. Изписа ми "BI-profinid-150mg", "Midocalm-150mg" и "DEEP RELIEF" за мазане. Като 10 дена пълна почивка, след което постепенно връщане към тренировки и наблягане на коремните преси и упражненията за адуктори. Въпроса ми е, сега предразположен ли съм към херния и според един мой приятел, било въпрос на време да се превърне херния?
Благодаря предварително.
spot
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Дек 2014, 13:03

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 02 Дек 2014, 21:09

spot написа:Здравейте. Тренирам борба и щанги, а преди това 10г с футбол като 2 от тях професионално. Имах съмнения за херния, понеже зимата на 2012г. се появи болка ниско в дясно. Почивах една седмица - отшумя. В началото на лятото, сега 2014г., след пресилване се появи отново. Ходих на хирург и отново каза, че нямам нищо, каза ми да почина 10 дена. Така и направих. От тогава до миналата седмица доста здрави тренировки и нямаше проблем. По миналата седмица се пресилих на лежанката, но нямаше нищо, след което миналата седмица една сутрин се събудих в болка в тестиса. Веднага на уролог, той каза, че нямам нищо и вероятно е бил прищипан или ударен. Вечерта при интимен контакт с приятелката ми, при една поза, и рязко опъване надолу на члена, ме заболя пак ниско в дясно. Вчера бях на хирург, който твърди, че ми няма нищо и няма признаци на херния. Отидох след това на спортен лекар - диагнозата му беше много леко разширени ингвинални канали в ляво и в дясно, но според него може да са се разширили, още като футболист, когато имах нелека адукторна контузия в десния крак. Изписа ми "BI-profinid-150mg", "Midocalm-150mg" и "DEEP RELIEF" за мазане. Като 10 дена пълна почивка, след което постепенно връщане към тренировки и наблягане на коремните преси и упражненията за адуктори. Въпроса ми е, сега предразположен ли съм към херния и според един мой приятел, било въпрос на време да се превърне херния?
Благодаря предварително.

Здравейте,
дали сте предразположен за херния едва ли някой ще знае, но ако наистина имате широки ингвинални канали и болка, сте показан за оперативно лечение.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот spot » 02 Дек 2014, 22:18

Тоест, нямам херния, но трябва да се оперирам, така ли???
spot
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Дек 2014, 13:03

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 04 Дек 2014, 17:49

spot написа:Тоест, нямам херния, но трябва да се оперирам, така ли???

Не знам дали имате херния, но според съвременните схващания, широки канали и болка се оперират!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот mamazadvama » 12 Яну 2015, 14:12

Здравейте! Незнам дали въпросът ми е за този раздел, ако не е- моля да ме извините. Синът ми е на 2г. и 9м. Преди около 5 месеца му поставиха диагноза комунициращо хидроцеле. Докторът каза, че е възможно да се прибере само, но ако не стане до около 8 годишна възраст, трябва да се оперира. Прочетох доста в интернет и навсякъде твърденията са, че хидроцелето се прибира само до 1- годишна възраст. Ако го има и след тази възраст, е необходима оперативна намеса. Какво можете да ми кажете по въпроса? Да търсим ли консултация с друг лекар? Хирург или уролог? Ако наистина има нужда от операция до каква възраст трябва да се направи? Благодаря предварително!
mamazadvama
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2015, 15:43

ПредишнаСледваща

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта