Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Bogiislavi » 25 Ное 2015, 09:52

Здравейте! Вследствие на бременност получих пъпна херния, която след преглед се установи, че преминава и малко по нагоре по коремната стена. Препоръчват ми конвенционална хирургия, но се колебая дали лапароскопията не е по-добрия вариант. Бихте ли дали съвет? И възможно ли е да се гарантира, че поставеното платно не би се разкъсало при следваща бременност? Благодаря
Bogiislavi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Апр 2015, 19:11

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 01 Дек 2015, 18:48

Bogiislavi написа:Здравейте! Вследствие на бременност получих пъпна херния, която след преглед се установи, че преминава и малко по нагоре по коремната стена. Препоръчват ми конвенционална хирургия, но се колебая дали лапароскопията не е по-добрия вариант. Бихте ли дали съвет? И възможно ли е да се гарантира, че поставеното платно не би се разкъсало при следваща бременност? Благодаря

Здравейте,
при всички случаи, лапароскопската операция във Вашия случай, е по-добрия вариант.
Имам пациентка със две бременности след такава операция, все пак има значение и кой ви оперира и какво платно ще постави.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот angelface » 12 Яну 2016, 23:20

Здравейте! Имам диастаза на предните коремни мускули и пъпна херния. Възможно ли е диастазата да се намали или изчезне с физически упражнения ? А относно оперативното лечение - възможно ли е да се коригира с лапароскопия, тъй като ми препоръчват отворена операция като по-подходяща,а мен ми изглежда сложна операция? И рисково ли е натоварването на коремната стена ако се планува бременност след подобна операция ? Благодаря предварително за отделеното време.
angelface
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2016, 23:08

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 16 Яну 2016, 23:08

angelface написа:Здравейте! Имам диастаза на предните коремни мускули и пъпна херния. Възможно ли е диастазата да се намали или изчезне с физически упражнения ? А относно оперативното лечение - възможно ли е да се коригира с лапароскопия, тъй като ми препоръчват отворена операция като по-подходяща,а мен ми изглежда сложна операция? И рисково ли е натоварването на коремната стена ако се планува бременност след подобна операция ? Благодаря предварително за отделеното време.

Здравейте,
в никакъв случай не се лъжете и не се подлагайте на отворена операция във Вашия случай! Този който Ви препоръчва отворена операция, само това може.., няма да коментирам.
Ако искате заповядайте при мен на преглед, в случаи като вашия, аз прилагам само лапароскопски метод.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот angelface » 17 Яну 2016, 12:13

Във Варна не мога да намеря хирург, който да смята, че ще се справи. Бихте ли ми казали само ориентировъчна цена на този метод, за да мога да го планувам в подходящото време ?
angelface
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2016, 23:08

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 13 Май 2016, 11:37

angelface написа:Във Варна не мога да намеря хирург, който да смята, че ще се справи. Бихте ли ми казали само ориентировъчна цена на този метод, за да мога да го планувам в подходящото време ?

Цена мога да коментирам след като видя размера на дефекта.
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот mir0slawa » 15 Май 2016, 18:51

Здравейте,искам да се обърна към Вас с молба за долу горе изясняване на разчитане от скенер.Ще цитирам написаното:
,,Установява се двустранна,пълна сакрализация на Л5 с консолидация между хипертрофичния напречен израстък на Л5 и маса латералия на сакрума.Сакроилиачни стави-интактни.Като допълнителна находка:Дискът на ниво Л4-Л5 се представя с лек заден бълджинг при запазен спинален канал с преднозаден размер 14-15мм.''
Обръщам се към Вас с молба да ми обясните за какво става въпрос.Моето четене из форумите,заключи,че е възможно да е някаква херния.Като цяло историята ми е много дълга,но това със скенера е едно от последните и ,,най-големи находки'' след 8 годишното ми разкарване (сега съм на 20 години) по мъките,без диагноза.
mir0slawa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2016, 18:41

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 08 Юни 2016, 12:45

mir0slawa написа:Здравейте,искам да се обърна към Вас с молба за долу горе изясняване на разчитане от скенер.Ще цитирам написаното:
,,Установява се двустранна,пълна сакрализация на Л5 с консолидация между хипертрофичния напречен израстък на Л5 и маса латералия на сакрума.Сакроилиачни стави-интактни.Като допълнителна находка:Дискът на ниво Л4-Л5 се представя с лек заден бълджинг при запазен спинален канал с преднозаден размер 14-15мм.''
Обръщам се към Вас с молба да ми обясните за какво става въпрос.Моето четене из форумите,заключи,че е възможно да е някаква херния.Като цяло историята ми е много дълга,но това със скенера е едно от последните и ,,най-големи находки'' след 8 годишното ми разкарване (сега съм на 20 години) по мъките,без диагноза.

Обърнете се към неврохирург!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Falco1 » 28 Авг 2016, 17:56

Здравейте Д-р Тушев,

Преди време говорих с Вас относно моя проблем. Диагностицираха ме със спортна херния. Почивах известно време, без да спортувам и оплакванията поотминаха. Но, някъде преди 7 месеца при едни упражнения почувствах сякаш нещо се разкъса или разтегна в слабинната област и мисля, че прерастна в ингвинална херния. Мога да спортувам, но напипвам някакви неравности в тази зона, а и понякога болка и тежест в тестисите. Правя и коремни преси, това ми е любимото, но сега съм притеснен, че повече няма да мога да ги правя, заради евентуалната херния, а за мен е добре да усещам жизнено тялото си. Без спорт не мога :smile: Моля Ви, дайте ми някакъв съвет. Кога мога да дойда при Вас на преглед, трябва ли да запазвам предварително час в клиниката?
Благодаря Ви предварително! Поздрави!
Falco1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Авг 2016, 17:41

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 30 Авг 2016, 09:39

Falco1 написа:Здравейте Д-р Тушев,

Преди време говорих с Вас относно моя проблем. Диагностицираха ме със спортна херния. Почивах известно време, без да спортувам и оплакванията поотминаха. Но, някъде преди 7 месеца при едни упражнения почувствах сякаш нещо се разкъса или разтегна в слабинната област и мисля, че прерастна в ингвинална херния. Мога да спортувам, но напипвам някакви неравности в тази зона, а и понякога болка и тежест в тестисите. Правя и коремни преси, това ми е любимото, но сега съм притеснен, че повече няма да мога да ги правя, заради евентуалната херния, а за мен е добре да усещам жизнено тялото си. Без спорт не мога :smile: Моля Ви, дайте ми някакъв съвет. Кога мога да дойда при Вас на преглед, трябва ли да запазвам предварително час в клиниката?
Благодаря Ви предварително! Поздрави!

Здравейте,
часове за преглед се записват по телефона на регистратурата на болница Вита - 029604950
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта