Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот faith » 08 Сеп 2016, 21:30

Здравейте, д-р Тушев! Имам направена хистеректомия (по конвенционален начин). Изминаха вече 16 дена от операцията.Поставих еластичен колан веднага щом това беше възможно! Нося го постоянно и го свалям само през нощта. Аз съм 46 кг. Какъв е риска от развитие на херния? Освен редовното носене на еластичен колан и избягване на вдигането на тежести какво друго трябва да се прави, за да се избегне появата на херния? Благодаря предварително за отговора.
faith
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 21:15

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 13 Сеп 2016, 15:12

faith написа:Здравейте, д-р Тушев! Имам направена хистеректомия (по конвенционален начин). Изминаха вече 16 дена от операцията.Поставих еластичен колан веднага щом това беше възможно! Нося го постоянно и го свалям само през нощта. Аз съм 46 кг. Какъв е риска от развитие на херния? Освен редовното носене на еластичен колан и избягване на вдигането на тежести какво друго трябва да се прави, за да се избегне появата на херния? Благодаря предварително за отговора.

Здравейте,
няма как, с носене на колан, да предотвратите поява на следоперативна херния!
Факторите за появата и са много и не зависят от Вас.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Deyan Petkov » 27 Сеп 2016, 12:27

Добър ден др. Тушев!
Моя проблем е следния - имам установена ингвинална херния в дясно. Малка, без подутина. Имам също така и киста на епидидимиса пак в десния тестис. На няколко прегледа ми казаха, че кистата и болката в тестиса не са свързани. Болката идвала от хернията, защото притискала някакъв нерв и когато си направила място, тоест стане по-голяма и го измести, тогава ще спре да ме боли. Аз ще се оперирам задължително лапароскопски тук до 2 месеца, но въпроса ми е - има ли опасност от развитие на епидидимит, понеже болките удрят точно кордома и долу в епидидимиса.
В началото преди 6 месеца, болките бяха много силни, но от 3 месеца са поносими, като сутрин няма болки и след 1-2 часа след като стана започва един дискомфорт, а понякога и поболява.Слиза малко и към крака и в сгъвката между слабините и крака.
Deyan Petkov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2016, 12:05

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Deyan Petkov » 27 Сеп 2016, 18:18

Извинете за повторния пост, но да добавя въпрос към предходния. Нормално ли е след операция на ингвинална херния, която имам от ляво да увисне малко повече левия тестис... Явно му е рязнато мускулчето.. Благодаря за отговоритее предварително!
Deyan Petkov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2016, 12:05

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 29 Сеп 2016, 13:34

Deyan Petkov написа:Извинете за повторния пост, но да добавя въпрос към предходния. Нормално ли е след операция на ингвинална херния, която имам от ляво да увисне малко повече левия тестис... Явно му е рязнато мускулчето.. Благодаря за отговоритее предварително!

Здравейте,
болката е от притискането на съдовете на тестиса от сформиращия се херниялен сак, не от притискане на нерви. Няма връзка между вашето състояние и появата на епидидимит. Левият тестис, нормално е по-ниско от десния при всички мъже, просто преди това не ви е правило впечатление.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот petar.dimitrov83 » 11 Ное 2017, 21:39

Здравейте, дъщеря ми е на 20 дни и педиатъра ни каза, че има ингвинална херния, но че е още малка и трябва да се изчака да порасне. Трябва ли да чакаме или веднага да я водим на хирург? Как се развиват нещата при момичетата задължително ли е операция?
petar.dimitrov83
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2017, 21:30

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Poli7979 » 25 Юни 2018, 15:41

Здравейте, въпросът ми не е точно по тази тема но се надявам да ми отговорите, преди 2 години след гинекологична операция хистеректомия,ми се появи фистула на мястото на разреза на операцията с обилен гноен секрет посетих хирург , отначало пробвахме с йодасрпт превръзки,вишневски крем,дермазин , антибиотици но без никакви резултати накрая се наложи операция диагноза по епикризата флегмона париетис абдоминис.След операцията когато ми махнаха конците раната се отвори и месец бях с отворена операция и през ден на превръзки.Близо три месеца след последната операция отново се получи такава фистула , отново с гноен секретар има моменти се затваря за около седмица и отново почва да тече гной и секрет , единия хирург казва че това е непоносимост към конците , и рано или късно ще се затвори докато изхвърли конеца другия казва че има нещо което нее изчистено както трябва и трябва наново да се отвори.Просто съм във много трудна дилема и незная какво да предприема ,правя си превръзки промиване с кислород на вода спирт.Моля за вашето компетентно мнение,и предварително ви благодаря.
Poli7979
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Юни 2018, 14:21

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот aleks145 » 25 Юли 2018, 16:51

Добър ден питането ми не е точно по тази тема но не намерим точната та въпроса ми е преди 20 дни бях опериран от спукан апендецит кога мога да пътувам на по дълги растояния и кога бих могъл да се натоварвам
aleks145
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юли 2018, 16:41

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Сеп 2019, 17:54

[quote="aleks145"]Добър ден питането ми не е точно по тази тема но не намерим точната та въпроса ми е преди 20 дни бях опериран от спукан апендецит кога мога да пътувам на по дълги растояния и кога бих могъл да се натов

Този въпрос задайте на колегата който Ви е оперирал, само той знае отговора.
Поздрави.
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Elizos » 14 Юни 2020, 01:11

Здравейте. Забелязах, че пъпа ми е зачервен,има неприятна миризма и отделя някакъв секрет. Какво може да е? Как да го третирам?
Elizos
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Юни 2020, 22:24

ПредишнаСледваща

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта