Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Мар 2014, 22:52

Хернията представлява вроден или придобит дефект на мускулна или съединителнотъканна обвивка, в резултат на което се установява излизане на орган или тъкани.

Хернии най-често се формират на коремната стена, като преобладават при мъжкия пол в сравнение с женския пол.

Херниите се състоят от три основни елемента: херниален отвор, херниален сак и херниално съдържимо. Те се класифицират според етиологията си, локализацията, наличието на усложнения.

Съществуват два основни метода за хирургично лечение на херниите на предната коремна стена - конвенционална и лапароскопска херниопластика.

Повече информация за херниите на предната коремна стена, показанията и противопоказанията на техниките на хирургичното лечение може да намерите тук!

На Вашите въпроси ще отговаря: Д-р Росен Тушев



Повече информация за д-р Росен Тушев и практиката му може да научите от Справочник Фрамар или от сайта: http://www.rossentushev.com/
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот maria1111 » 07 Май 2014, 11:58

Здравейте. Почти съм сигурна, че имам Ингвинална херния (На 19 съм), единственото , което ме разколебава е, че подутината изчезва не само в легнало положение, но понякога и с цели дни. Възможно ли е това при наличието на херния? Понякога тази "топка" ме боли страшно много, докато съм в движение, и я напипвам дори през дрехите, друг път не се вижда и усеща изобщо .. Преди 3 месеца забелязах за първи път появата й, и ми прави впечатление, че нараства особено около седмица преди настъпването на менструация. Много вероятно е, разбира се, да разсъждавам в погрешна насока,затова много ще се радвам на вашето мнение и отговор. Благодаря ви предварително за вниманието. :)
(извинявам се, ако пиша в грешния раздел.. не намерих по-подходящо място)
maria1111
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2014, 11:35

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 08 Май 2014, 19:28

maria1111 написа:Здравейте. Почти съм сигурна, че имам Ингвинална херния (На 19 съм), единственото , което ме разколебава е, че подутината изчезва не само в легнало положение, но понякога и с цели дни. Възможно ли е това при наличието на херния? Понякога тази "топка" ме боли страшно много, докато съм в движение, и я напипвам дори през дрехите, друг път не се вижда и усеща изобщо .. Преди 3 месеца забелязах за първи път появата й, и ми прави впечатление, че нараства особено около седмица преди настъпването на менструация. Много вероятно е, разбира се, да разсъждавам в погрешна насока,затова много ще се радвам на вашето мнение и отговор. Благодаря ви предварително за вниманието. :)
(извинявам се, ако пиша в грешния раздел.. не намерих по-подходящо място)

Здравейте,
твърде вероятно е да става въпрос за херния, но не мога да съм по-конкретен, без да Ви прегледам.
Точно това е раздела свързан с тези въпроси.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот maria1111 » 25 Май 2014, 21:52

Здравейте отново :) преди две седмици ми беше поставена диагноза ингвинална херния и на 21ви ме оперираха, като ми поставиха мрежа. Днес е петият ден от операцията и единственото, което ме безпокои особено, е мега подутият ми корем, като бременна съм и исках да попитам дали има нужда да се притеснявам, или е съвсем нормално. Храня се с лека храна и посещавам редовно тоалетната, така че причината не е тази.. Не че разбирам, само мога да гадая, т.е да се самопобърквам, затова много се надявам на компетентното Ви мнение. Благодаря ви предварително!! Поздрави :)))
maria1111
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2014, 11:35

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот maria1111 » 26 Май 2014, 02:10

Забравих да попитам - какво представлява тази синтетична мрежа? Има ли някакви негативи? Все пак е изкуствен материал и си мисля, че е възможно да вреди по някакъв начин. :roll:
maria1111
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2014, 11:35

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Май 2014, 20:30

maria1111 написа:Здравейте отново :) преди две седмици ми беше поставена диагноза ингвинална херния и на 21ви ме оперираха, като ми поставиха мрежа. Днес е петият ден от операцията и единственото, което ме безпокои особено, е мега подутият ми корем, като бременна съм и исках да попитам дали има нужда да се притеснявам, или е съвсем нормално. Храня се с лека храна и посещавам редовно тоалетната, така че причината не е тази.. Не че разбирам, само мога да гадая, т.е да се самопобърквам, затова много се надявам на компетентното Ви мнение. Благодаря ви предварително!! Поздрави :)))


Здравейте,
не е нормално да Ви е подут корема пет дни след операция за слабинна херния, но знае ли човек, какво ли не съм виждал. Потърсете Вашия хирург и се консултирайте с него. Нямам представа какво Ви е правил като пластика, та била и тя с платно, оперирал съм повторно страхотни хитове.
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Май 2014, 20:33

maria1111 написа:Забравих да попитам - какво представлява тази синтетична мрежа? Има ли някакви негативи? Все пак е изкуствен материал и си мисля, че е възможно да вреди по някакъв начин. :roll:


Платната най-често са от полипропилен, който е биоинертен и ако не се внесе инфекция при операцията, няма никакви последващи проблеми с него.
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Kolio » 06 Юни 2014, 14:47

Здравейте, д-р Тушев!
Активно спортувам, но преди няколко седмици усетих болки в областта на тестисите при натоварване. Ходих на преглед в Пирогов и след обстоен преглед ми казаха, че най-вероятно е "спортна херния", тъй като няма подуване и болка при натиск. Прочетох някои неща и симптомите са аналогични. Искам да ви попитам освен почивка 4-6 седмици мога ли да извършвам някакви леки натоварвания и каква е същността на физикалната терапия, правят ли се някакви специални упражнения и каква е техниката на изпълнение? Благодаря ви предварително!
Kolio
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юни 2014, 14:16

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 07 Юни 2014, 00:03

Kolio написа:Здравейте, д-р Тушев!
Активно спортувам, но преди няколко седмици усетих болки в областта на тестисите при натоварване. Ходих на преглед в Пирогов и след обстоен преглед ми казаха, че най-вероятно е "спортна херния", тъй като няма подуване и болка при натиск. Прочетох някои неща и симптомите са аналогични. Искам да ви попитам освен почивка 4-6 седмици мога ли да извършвам някакви леки натоварвания и каква е същността на физикалната терапия, правят ли се някакви специални упражнения и каква е техниката на изпълнение? Благодаря ви предварително!

Здравейте,
болката е тази, която ще Ви лимитира обема на натоварване, ако сте със "спортна херния". По въпросите на физикалната терапия са компетентни физиотерапевтите.
При наличие на такъв тип херния, хирургичното лечение дава резултат при над 80% от случаите, докато физиотерапията води до временно облекчение.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Kolio » 07 Юни 2014, 13:39

Здравейте отново!
Има ли опасност при нови физически натоварвания, съпроводени съответно с поносим дискомфорт да се стигне до прерастване на този тип херния в друг, който вече трябва задължително да се оперира? Каква е цената на подобен тип хирургична намеса? Ориентировъчно, тъй като знам, че нещата са комплексни. Благодаря ви предварително за отделеното време!
Kolio
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юни 2014, 14:16

Следваща

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron