Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vanylina » 26 Юли 2014, 16:37

Здравейте!
Извинявам се за закъснението ,но все не намирах подходяща светлина,дори и на тези не се виждат добре мораво-лилавите петна...
На едната от снимките ,забелязвам черни точици там където е имало мехур...
Моля,да ме посъветвате какво да правя от тук нататък и защо мястото "гори"понякога!
Благодаря!
vanylina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2014, 22:02

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2014, 11:26

mis написа:Здравейте отново! Херпесът е с диаметър около 1,5 см. Намира се на седалището от ляво, не е близо до полови органи. Няма мехурчета вече,спукаха се. Дори завяхват.Върху раната поставям стерилна превръзка ежедневно! Благодаря ви предварително!

Здравейте, mis!

В такъв случай няма от какво да се притеснявате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2014, 11:36

vanylina написа:Здравейте!
Извинявам се за закъснението ,но все не намирах подходяща светлина,дори и на тези не се виждат добре мораво-лилавите петна...
На едната от снимките ,забелязвам черни точици там където е имало мехур...
Моля,да ме посъветвате какво да правя от тук нататък и защо мястото "гори"понякога!
Благодаря!

Здравейте, vanylina!

За съжаление не се вижда добре на снимките! Определено вече острият стадий е преминал. Ако желаете опитайте със скарекс гел. Може да попитате и за физиотерапия или за прием на лекарства през устата или витамини от група "Б". Понякога херпес зостер може да е свързан с много неприятни усещания.
За да не се разглеждат снимките Ви от всички потребители на форума съм ги премахнала.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mimoniXS » 08 Авг 2014, 11:35

Здравейте. Преди време на моя приятел беше излезнал генитален херпес. Сега мисля, че и аз имам. Изглежда по-същия начин. Мястото е зачервено и има няколко мехурчета. Имам съвсем лек сърбеж. Болка и парене - не. В сряда ще ходя на преглед при моя АГ. Но до тогава има 5 дни и не знам какви мерки да предприема през това време. С какво да се мия или мажа? Или да се опитам да си запазя по-скоро час при друг лекар? Благодаря!
mimoniXS
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Юли 2014, 21:12

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Авг 2014, 11:39

mimoniXS написа:Здравейте. Преди време на моя приятел беше излезнал генитален херпес. Сега мисля, че и аз имам. Изглежда по-същия начин. Мястото е зачервено и има няколко мехурчета. Имам съвсем лек сърбеж. Болка и парене - не. В сряда ще ходя на преглед при моя АГ. Но до тогава има 5 дни и не знам какви мерки да предприема през това време. С какво да се мия или мажа? Или да се опитам да си запазя по-скоро час при друг лекар? Благодаря!

Здравейте, mimoniXS!

Да, възможно е да имате херпес. Описанието Ви съответства. По принцип херпеса се лекува с лекарства през устата, които е по-добре да се започнат още при поява на симптомите. Тези лекарства се отпускат с рецепта! Локалното лечение с ацикловир почти няма никакъв ефект. Ето защо още в понеделник е добре да посетите специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ladi » 03 Сеп 2014, 23:21

Здравейте! Дядо ми който е на 80 години получи херпес зостер! Мехурите са по главата,шията и лицето! Има огромен оток по главата,около окото и ухото и точно това ме притеснява! В момента взема тези лекарства Ацикловир 5 пъти по 800 , милгама 2 пъти по 1, габаневрал 2 пъти по 1, , азатрил по 500,пиоктанин, неомицинум и течен йодасепт! Можете ли да ми дадете някакъв съвет,защото отокът с всеки изминал час расте! Окото е почти напълно затворено!
Първите 3 снимки са от днес следобед,другите 2 отпреди час!
ladi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2014, 22:25

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2014, 13:29

ladi написа:Здравейте! Дядо ми който е на 80 години получи херпес зостер! Мехурите са по главата,шията и лицето! Има огромен оток по главата,около окото и ухото и точно това ме притеснява! В момента взема тези лекарства Ацикловир 5 пъти по 800 , милгама 2 пъти по 1, габаневрал 2 пъти по 1, , азатрил по 500,пиоктанин, неомицинум и течен йодасепт! Можете ли да ми дадете някакъв съвет,защото отокът с всеки изминал час расте! Окото е почти напълно затворено!
Първите 3 снимки са от днес следобед,другите 2 отпреди час!

Здравейте, ladi!

Разгледах снимките, които сте приложила. Те са премахнати, за да не се разглеждат от всички потребители във форума.
Определено дядо Ви има херпес зостер. Доколкото разбирам той не е в болница, а се лекува у дома. Лечението през устата изглежда адекватно. Само не знам кога успявате да намажете всичко изписано.
От колко време дядо Ви е с херпес зостер? В някои случаи в началото е възможно да има леко влошаване. От кога е започнат приема на Ацикловир и Азатрил?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот eleonora_13 » 19 Сеп 2014, 10:28

Здравейте д-р Тодева!
Като малка съм боледувала от Варицела,но херпес вирус започна да се проявява често в студентските ми години / обусловен може би от стрес/ - излизаха ми мехурчета по ръцете - около китката/ където са вените/, на дланите - вътрешната страна и на ханша/ около ластика на бикините/ Ходих на кожен лекар и ми препоръчаха ваксина - на 3 приема ,както и локален крем/ не помня името/. Една година мислех за ваксината и завърших висшето си образование.Когато почнах работа усетих,че нещата излизат от контрол - при най- малкото ми притеснение - херпесът ме атакуваше.Тогава, на 24 години се реших за ваксината - веднага след като ми я сложиха- навсякъде ,където бях имала херпеси, се активираха.За следващите дни не искам да си спомням.Втората ваксина я сложиха след месец ....а третият прием не се осъществи,защото забременях. След първото ваксиниране започнаха да ми излизат и генитални херпеси,за което уведомих гинеколога си и родих със секцио.През годините продължих да се лекувам с ацикловир / мазило и хапчета/,но това не намали появата на херпеса.При всеки стресов момент херпесът ме атакува - никога по лицето,само по тялото.Има ли по- добро лечение ????Сега съм на 40 години и наблюдавам по- бавното лечение на херпеса...
eleonora_13
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Сеп 2014, 09:54

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Сеп 2014, 12:14

eleonora_13 написа:Здравейте д-р Тодева!
Като малка съм боледувала от Варицела,но херпес вирус започна да се проявява често в студентските ми години / обусловен може би от стрес/ - излизаха ми мехурчета по ръцете - около китката/ където са вените/, на дланите - вътрешната страна и на ханша/ около ластика на бикините/ Ходих на кожен лекар и ми препоръчаха ваксина - на 3 приема ,както и локален крем/ не помня името/. Една година мислех за ваксината и завърших висшето си образование.Когато почнах работа усетих,че нещата излизат от контрол - при най- малкото ми притеснение - херпесът ме атакуваше.Тогава, на 24 години се реших за ваксината - веднага след като ми я сложиха- навсякъде ,където бях имала херпеси, се активираха.За следващите дни не искам да си спомням.Втората ваксина я сложиха след месец ....а третият прием не се осъществи,защото забременях. След първото ваксиниране започнаха да ми излизат и генитални херпеси,за което уведомих гинеколога си и родих със секцио.През годините продължих да се лекувам с ацикловир / мазило и хапчета/,но това не намали появата на херпеса.При всеки стресов момент херпесът ме атакува - никога по лицето,само по тялото.Има ли по- добро лечение ????Сега съм на 40 години и наблюдавам по- бавното лечение на херпеса...

Здравейте, eleonora_13!

При Вас най-вероятно ще е уместно да се направи продължително лечение с ацикловир с цел намаляване на рецидивиде. Добре е да бъде изписан и имуностимулант, но това трябва да стане под контрола на специалист.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот eleonora_13 » 30 Сеп 2014, 15:23

благодаря! моля да ми препоръчате специалист във Варна
eleonora_13
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Сеп 2014, 09:54

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта