Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Лидия Станчева » 20 Юли 2019, 15:16

Д-р Тодева,дъщерями е бременна в 13 г.с,но се появи херпес зостер,лекуват я с малгама,имали опасност за плода?Никой нищо не ни казва,моля Ви,за отговор!
Лидия Станчева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2019, 16:08

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юли 2019, 13:27

Лидия Станчева написа:Д-р Тодева,дъщерями е бременна в 13 г.с,но се появи херпес зостер,лекуват я с малгама,имали опасност за плода?Никой нищо не ни казва,моля Ви,за отговор!

Здравейте!

По принцип инфекцията с херпес зостер не се счита за тератогенна, защото не протича по същия начин, както варицелата. Обикновено по-голям риск има ако е близо до раждането. Нека си прави редовни прегледи, на които със сигурност се вижда развитието на бебето и така няма да се притеснява! По принцип няма индикация да се прекъсва бременност.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Tedu34 » 25 Авг 2019, 22:52

Здравейте др Тодева. Преди около 6м. Имах проблем с мехурчета на интимните пасти. Отидох на Аг каза ми херпес. Рецидивира всеки месец .приемах изопринозин след това лизин, ползвам вираут крем, ацикловир крем. Последните няколко пъти имам лека болка в левия крак и ръка която отшумява за 2-3дена. Дали е свързана с херпеса. За около 4-5дена овлдявам инфекцията и се мажа с цикатридина.
Tedu34
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2019, 22:46

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Авг 2019, 11:38

Tedu34 написа:Здравейте др Тодева. Преди около 6м. Имах проблем с мехурчета на интимните пасти. Отидох на Аг каза ми херпес. Рецидивира всеки месец .приемах изопринозин след това лизин, ползвам вираут крем, ацикловир крем. Последните няколко пъти имам лека болка в левия крак и ръка която отшумява за 2-3дена. Дали е свързана с херпеса. За около 4-5дена овлдявам инфекцията и се мажа с цикатридина.

Здравейте!

При толкова чести епизоди на херпесна инфекция е добре да се предприеме по-дългосрочно лечение. Обсъдете с Вашия гинеколог или посетете дерматолог.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ДимитърСтоянов » 27 Сеп 2019, 13:34

Здравейте,имам тежък кожен проблем от 4 дни.В началото ме болеше кожата под долната устна.После ми избиха болезнени херпеси,или друго.Също ми избиха и по езика,вече пети ден положението се влошава.За съжаление не мога да ида на доктор.Преди около 5г щерката ме зарази с шарка и бях много зле,повече от месец на легло.Мисля,че сега е подобно,но в по малък размер,херпес зостер.Пия само витамини и мажа с зовиракс,но няма ефект.Прилагам фото.Мерси!
кожен проблем - херпес.jpg
кожен проблем - херпес.jpg (61.99 KiB) Прегледано 564 пъти
ДимитърСтоянов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Сеп 2019, 12:58

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Mariya2008 » 27 Сеп 2019, 20:20

Добър вечер бих искала да попитам това херпис ли е и дали е заразен
На приятелят ми от 2 год му излиза ма бузата на дупето червенина с мехури после мехурите изчезват и стават рана завехва и остава малко петно След някакв период от време пак се появява на същото место или от другата страна ако е херпис заразен ли е от какво се зарязява човек с този херпис пошпв контакт съм имала нон стоп с нвго но аз нямам никакви обриви никакви симтоми на херпис
Mariya2008
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Сеп 2019, 20:11

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Окт 2019, 11:56

ДимитърСтоянов написа:Здравейте,имам тежък кожен проблем от 4 дни.В наччалото ме болеше кожата под долната устна.После ми избиха болезнени херпеси,или друго.Също ми избиха и по езика,вече пети ден положението се влошава.За съжаление не мога да ида на доктор.Преди около 5г щерката ме зарази с шарка и бях много зле,повечче от месец на легло.Мисля,чче сега е подобно,но в по малък размер,херпес зостер.Пия само витамини и мажа с зовиракс,но няма ефект.Ппилагам фото.Мерси

Здравейте!

Ако не сте посетил лекар, ще трябва да посетите. Най-веротно имате нужда и от антибиотично лечение, но само снимката и описанието не са ми достатъчни, за да помогна.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Окт 2019, 12:03

Mariya2008 написа:Добър вечер бих искала да попитам това херпис ли е и дали е заразен
На приятелят ми от 2 год му излиза ма бузата на дупето червенина с мехури после мехурите изчезват и стават рана завехва и остава малко петно След някакв период от време пак се появява на същото место или от другата страна ако е херпис заразен ли е от какво се зарязява човек с този херпис пошпв контакт съм имала нон стоп с нвго но аз нямам никакви обриви никакви симтоми на херпис

Здравейте!

Не мога да отговоря дали се касае за херпес само от описанието Ви. По принцип ако се касае за херпес, той е заразен в периода, в който има мехурчета.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Мария.Георгиева » 17 Окт 2019, 16:07

Здравейте,преди месец ..месец и половин се бях заразила от малката ми братовчедка с херпес зостер.Исках да попитам след като съм се излекувала имали вариант да заразя някой друг.Понеже на приятеля ми му излязоха подобни пъпчици така да го нарека,и се притеснявам да не е същото.
Мария.Георгиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2019, 16:05

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Ное 2019, 13:17

Мария.Георгиева написа:Здравейте,преди месец ..месец и половин се бях заразила от малката ми братовчедка с херпес зостер.Исках да попитам след като съм се излекувала имали вариант да заразя някой друг.Понеже на приятеля ми му излязоха подобни пъпчици така да го нарека,и се притеснявам да не е същото.

Здравейте!

След като обривът е преминал няма как да заразите някой друг.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron