Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Окт 2014, 13:30

eleonora_13 написа:благодаря! моля да ми препоръчате специалист във Варна

Здравейте, eleonora_13!

За съжаление не мога да Ви препоръчам специалист, който лично познавам и с който работя. Ако желаете бихте могла да посетите д-р Стоянов, той ми беше асистент по време на обучението ми по медицина!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот framarbguser » 09 Ное 2014, 23:21

Здравейте! Ами значи имам някакъв проблем , от много време имам някакви "мехурчета" върху тялото на члена и не знам какво е , дали е херпес или .. Ще прикача снимка ако може да ми помогнете по някакъв начин , защото ме е срам да ходя на кожен лекар или да кажа на родителите ми. Благодаря предварително.
framarbguser
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2014, 22:32

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 15:42

framarbguser написа:Здравейте! Ами значи имам някакъв проблем , от много време имам някакви "мехурчета" върху тялото на члена и не знам какво е , дали е херпес или .. Ще прикача снимка ако може да ми помогнете по някакъв начин , защото ме е срам да ходя на кожен лекар или да кажа на родителите ми. Благодаря предварително.

Здравейте, framarbguser!

За съжаление качеството на снимката не е много добро! Наподобява на по-изразени жлезички, но все пак посетете лично дерматолог или уролог! Не е уместно да се притеснявате от лекарите, тяхната роля е да помагат и да успокояват пациентите си! Относно присъствието на родител, ако не се чувствате комфортно не е необходимо да има такъв!
Изтрила съм снимката Ви, за да не се разглежда от всички потребители!
Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ivanatanasov » 23 Дек 2014, 18:21

Здравейте, искам да попитам помага ли Ацикловир при HHV-8 (KSHV)?

Блгодаря предварително
ivanatanasov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Дек 2014, 18:17

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Дек 2014, 22:19

ivanatanasov написа:Здравейте, искам да попитам помага ли Ацикловир при HHV-8 (KSHV)?

Блгодаря предварително

Здравейте, ivanatanasov!

За да бъде ефективен Ацикловир срещу херпесни вируси различни от 1 и 2 са необходими много високи дози. Ето защо се предпочитат други антихерпесвирусни лекарства, защото високите дози са свързани с множество странични и токсични ефекти.
Съветваме Ви да се консултирате лично с кожен лекар! Ако е необходимо ще посетите някоя от университетските клиники в страната!
Желая Ви здраве и весели празници!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Ваня Донева » 06 Фев 2015, 03:20

Здравейте!Въпросът ми е следния излезнаха ми 6 едри пъпки по връта и 1 по лицето по гърба горната част и афти 2 на езика на корема е 1 пъпка.Нямам температура и други симптоми освен пъплене лек сърбеж по лицето връта и главата.На 24 години съм това ми е 1 ден от както започнаха да ми избиват.Ходих на бърза помощ прегледа ме доктор каза че имам Варицела.Как да се справя в домашни условия за по-бързо въстановяване на самия проблем.И за колко време отшумява.
Ваня Донева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2015, 03:09

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Фев 2015, 13:17

Ваня Донева написа:Здравейте!Въпросът ми е следния излезнаха ми 6 едри пъпки по връта и 1 по лицето по гърба горната част и афти 2 на езика на корема е 1 пъпка.Нямам температура и други симптоми освен пъплене лек сърбеж по лицето връта и главата.На 24 години съм това ми е 1 ден от както започнаха да ми избиват.Ходих на бърза помощ прегледа ме доктор каза че имам Варицела.Как да се справя в домашни условия за по-бързо въстановяване на самия проблем.И за колко време отшумява.

Здравейте, Ваня Донева!

Ако наистина имате варицела е трудно да се каже за колко време ще премине обрива!
Докато имате мехурчета Ви съветвам да използвате Джинджира алба, а като се образуват корички до падането им си вземете Вита-мерфен.
Ако се образуват белези пишете отново!
Извинявам се забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот suzan79 » 29 Мар 2015, 16:03

Здравейте!
Преди седмица една вечер имах адски сърбеж покрай ануса и на сутринта ми излезе обрив покрай ануса, доста болезнен червени пъпки . Помислих си, че е от бръсненето защото и там се обезкосмявам. Но много ме болеше, дори като ходех, защото е на деликатно място и се протрива. Мазах с крем Здраве, но от него нещата се влошиха. Пъпките станаха с бели връхчета и се спукаха на тяхно място се образуваха ранички. Буквално се панирах защото много ме болеше. Мазах с Ацирковир крем но нямаше полза за раничките. След това се мазах с крем Гентамицин. Така една седмица, раните трудно зарастват защото там има търкане на двете бузки на дупето. Почнаха да стихват червените петна, но раничките още сълзят и миенето с сапун ми е невъзможно там защото щипе жестоко все още има лека болка . Четох много в нета и си взех прах Сулфатиацол и всякаш вече нещата се подобряват и раните леко се затварят но съм адски притеснена. Какво може да е това? Искам да кажа че същия ден когато вечерта имах сърбеж и всичко се почна имах адско преживяване и силен стрес. Ако е херпес може ли да се дължи на това? Лекувам и гъбична инфекция на влагалището по схема от гинеколог с Fungokap + Gynasol за три месеца или е някаква реакция от лекарствата. Приятеля ми също имаше три малки пъпчици на пениса малко под главичката, още на сутринта и той след половия акт, които също станаха на ранички сълзящи но за разлика от мен неговите не сърбят и не болят и по бърза заздравяват - мислим че е протриване.
suzan79
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2015, 15:46

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Апр 2015, 21:26

suzan79 написа:Здравейте!
Преди седмица една вечер имах адски сърбеж покрай ануса и на сутринта ми излезе обрив покрай ануса, доста болезнен червени пъпки . Помислих си, че е от бръсненето защото и там се обезкосмявам. Но много ме болеше, дори като ходех, защото е на деликатно място и се протрива. Мазах с крем Здраве, но от него нещата се влошиха. Пъпките станаха с бели връхчета и се спукаха на тяхно място се образуваха ранички. Буквално се панирах защото много ме болеше. Мазах с Ацирковир крем но нямаше полза за раничките. След това се мазах с крем Гентамицин. Така една седмица, раните трудно зарастват защото там има търкане на двете бузки на дупето. Почнаха да стихват червените петна, но раничките още сълзят и миенето с сапун ми е невъзможно там защото щипе жестоко все още има лека болка . Четох много в нета и си взех прах Сулфатиацол и всякаш вече нещата се подобряват и раните леко се затварят но съм адски притеснена. Какво може да е това? Искам да кажа че същия ден когато вечерта имах сърбеж и всичко се почна имах адско преживяване и силен стрес. Ако е херпес може ли да се дължи на това? Лекувам и гъбична инфекция на влагалището по схема от гинеколог с Fungokap + Gynasol за три месеца или е някаква реакция от лекарствата. Приятеля ми също имаше три малки пъпчици на пениса малко под главичката, още на сутринта и той след половия акт, които също станаха на ранички сълзящи но за разлика от мен неговите не сърбят и не болят и по бърза заздравяват - мислим че е протриване.

Здравейте, suzan79!

Моят съвет е ако все още е актуален проблемът да посетите лично Вашия гинеколог и/или дерматолог. Трудно може само по описанието Ви да се каже че е херпес.
Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрава!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ellyyy » 15 Юли 2015, 01:09

Здравейте!
На 21 години съм и наскоро карах варицела. От повече от седмица вече коричките са паднали и мажа петната със Scarex и домашен мехлем с мас и невен. Може ли да ми препоръчате нещо друго за бързото премахване на петната или това лечение е добро (защото Скарекс е скъп, но на фона на други мазила мисля, че е оптимален вариант). И много ме притеснява въпроса с излагането на слънце, защото на 7 август ще ходя на море. Безопасно ли е да се пека, защото исках да почернея (мажа се с 50 фактор, но исках да се мажа И с олио за почерняване) или да избягвам излагането? Бях чула, че излагането на слънце спомагало за изчезването на петната, но си мисля, че това важи по-скоро за бързото зарастване на коричките, кое е вярно?
Благодаря предварително!
ellyyy
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юли 2015, 00:59

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта